Czasami powodują całkowicie przeciwne skojarzenia Maroko wśród podróżnych. Niektórzy nazywają to "zimnym krajem z gorącym słońcem", poetyckie natury nazywają ten kraj "krawędzią złotego zachodu słońca", historycy mają swoją własną unikalną opinię. Ale wszyscy doświadczeni podróżnicy zgadzają się co do jednej myśli - na pewno warto tam jechać. Cóż, najwygodniejszym i najszybszym środkiem transportu w tym przypadku jest samolot.

Łącznie w Maroko jest 27 lotnisk. Wszyscy mają twardą osłonę pasa startowego. Dla większego komfortu turystów, większość największych miast i Ośrodki w Maroku mieć międzynarodowe porty lotnicze: Agadir , Rabat , Casablanca , Marrakesz itp. Loty krajowe są stosunkowo niedrogie, choć czasami podróż pociągiem będzie o wiele tańsza. Charakterystyczne jest to, że większość lotnisk w Maroku ma tak interesującą funkcję, jak podwójne loty krajowe i międzynarodowe. Z grubsza rzecz biorąc, podróżując krajowymi liniami lotniczymi, przekazujesz kontrolę paszportową, ale tylko kartę pokładową. Dodatkowo, aby stać w ogromnej kolejce i wypełnić kartę imigracyjną nie jest konieczne. Jest to bardzo wygodne i oszczędza czas i wysiłek.

Port lotniczy Agadir Al-Massira w Maroku

To główne międzynarodowe lotnisko w regionie Sus-Massa-Draa, w bezpośrednim sąsiedztwie raju surferów - Agadir , że na południowym zachodzie Maroka. Został założony w 2000 roku. Ponieważ Al-Massira znajduje się w regionie uzdrowiskowym, gdzie większość turystów jest chętnych, obroty pasażerskie wynoszą ponad 1,5 miliona osób rocznie. Jest tylko jeden terminal, ale ma wysoki poziom komfortu dla odwiedzających. Budynek ma dużą poczekalnię podzieloną na wewnętrzne i międzynarodowe przepływy pasażerów. Dostępne są również wszystkie standardowe usługi: przechowalnia bagażu, biuro usług, w którym można również wynająć samochód lub zarezerwować pokój lokalny hotel , wymiana walut, poczta, kawiarnia i tak dalej. Port lotniczy Al-Massira w Maroku znajduje się 25 km od Agadiru. Możesz dostać się tutaj autobusem numer 22 lub taksówką.

Аэропорт в АгадиреАэропорт Агадира внутри

Przydatne informacje:

  • Adres: BP 2000 Agadir, 80000, Maroko
  • Telefon: +212 (0) 288 39112
  • Oficjalna strona internetowa: www.agadir-airport.com

Casablanca Mohammed V Airport w Maroku

Największe lotnisko w Maroku znajduje się w prowincji Noiser, 30 km od centrum najbardziej zaludnionego miasta kraju - Casablanca . Całkiem logiczne jest to, że jest to najbardziej ruchliwy wśród innych terminali lotniczych w kraju - jego ruch pasażerski wynosi około 8 milionów osób rocznie. Charakterystyczne jest to, że lotnisko jest częściowo zasilane energią słoneczną. Są tu dwa terminale, pomiędzy którymi znajduje się dworzec kolejowy, z którym pociągi kursują co godzinę do iz miasta. Pomiędzy nimi są połączone zakrytym przejściem.

Dostępny jest także pełen zakres usług lotniskowych, w tym transfer na lotnisko. hotel . Dla osób niepełnosprawnych zapewniono specjalny sprzęt zapewniający wygodniejszy pobyt na terenie terminalu. Można tu dojechać autobusami przewoźnika firmy STM, które kursują od 5:30 do 23:00. Możesz skorzystać z usług aeroexpress, który działa od 6:30 do 22:30.

Аэропорт Касабланки Мохаммед VCasablanca Mohammed V Airport внутри

Przydatne informacje:

  • Adres: BP 8101, Casablanca-Oasis, Maroko
  • Telefon: +7 (212) 2 339 040
  • Oficjalna strona internetowa: www.casablanca-airport.com

Port lotniczy Marrakesz Menara w Maroku

Trzy kilometry od historycznego miasta Marrakesz znajduje się najpiękniejsze lotnisko w Maroku. Został zbudowany w 2008 roku według projektu lokalnych architektów. Udało im się zjednoczyć w tak ogromnym budynku nowoczesne europejskie technologie i tradycyjne cechy Maroka. Ta harmonia odczuwana jest nie tylko w dekoracji zewnętrznej, ale także w elementach wystroju. Na przykład w poczekalni można zobaczyć tradycyjne ażurowe orientalne pawilony, latarnie z drewna cedrowego i ręcznie robione dywany.

Lotnisko ma trzy terminale i obsługuje połączenia krajowe, międzynarodowe i międzykontynentalne. Dla turystów stworzono tutaj wszystkie warunki i zapewniono pełen zakres usług. W pobliżu znajduje się parking, przeznaczony dla ponad 300 samochodów. Możesz dostać się do publicznego autobusu publicznego, który kursuje co 20 minut lub taksówką.

Аэропорт Менара в МарракешеИнтерьер аэропорта в Марракеше

Przydatne informacje:

  • Adres: Ménara, Marrakech 40000, Maroko
  • Tel .: +212 52 444 7910
  • Oficjalna strona internetowa: www.marrakech.airport-authority.com

Niektóre międzynarodowe lotniska w Maroku mają bezpośrednie połączenia do Moskwy, co znacznie przyspiesza czas i poprawia komfort lotów dla Rosjan. Jeśli masz transfer w niektórych miastach tego wspaniałego kraju, a czas oczekiwania to więcej niż 5 godzin - skorzystaj ze wspaniałej okazji do odkrywania i czerpania radości z kultury Wschodu. W tym przypadku nie zapominaj o bezpieczeństwie - nie zostawiaj swoich rzeczy bez opieki, nie poddawaj się zaproszeniom pseudo-przewodników i zachowaj zwiększoną ostrożność.