Republika Kenii - jasny przedstawiciel wybrzeża Afryki Wschodniej ze swoim smakiem, interesujący zabytki i krajobrazy i taki niezwykły styl życia dla Europejczyków. Na przykład powiemy ci o małym miasteczku o interesującej nazwie Kakamega.

Więcej o mieście Kakamega

Miasto Kakamega (Kakamega) jest Kenia Jest także centrum administracyjnym Prowincji Zachodniej w Republice. Jest również częścią tej samej dzielnicy. Co ciekawe, miasto, choć niewielkie, ma ponad sto lat: od osady do godnego uwagi punktu Kakamega zaczęło się przekształcać w lata 30-te XX wieku, kiedy na tym obszarze pojawiły się błyski gorączki złota.

Można powiedzieć, że Kakamega ma strategiczne znaczenie dla kraju, ponieważ to tutaj powstała największa firma w Kenii produkująca cukier Mumias Sugar. Od 2006 roku Uniwersytet Nauk i Technologii im. Masinde Muliro (Uniwersytet Nauk i Technologii Masinde Muliro) z powodzeniem działa w centrum miasta. A tutaj, w Kakamega, odbywają się doroczne National Theatre Festival.

Według oficjalnego spisu ludności w 1999 r. W Kakamega mieszkało 57 128 osób, a do 2012 r. Było już 73567 mieszkańców. Uważa się, że dziś przybliżona liczba obywateli osiągnęła 75 tysięcy osób.

Gdzie znajduje się miasto Kakamega?

Warto pamiętać, że to na terenie Republiki Kenii jest dobrze znana Jezioro Wiktorii . Na jego brzegu jest miasto Kenijskie Kisumu Więc miasto Kakamega znajduje się 52 km na północ. Jeśli weźmiemy linię równika dla punktu orientacyjnego, wówczas Kakamega z niej znajduje się około 30 km na północ.

Главная улица городаМестные жители
Zabytki i rozrywka

Najważniejszą atrakcją miasta, a nawet całego obszaru jest narodowy rezerwat leśny Kakamega, założony w 1966 roku. Można w nim podziwiać prawdziwy i rzadki las tropikalny Afryki, zobaczyć część jego mieszkańców.

Następująca atrakcja warta jest odnotowania czterdziestometrowego kamienia, nieco przypominającego postać ludzką, której "oczy" zawsze płaczą. Skała nazywa się - Crying Stone of Ilesi. Ta naturalna statua jest punktem orientacyjnym Kakamega, choć znajduje się około 5 km od centrum miasta, w pobliżu drogi prowadzącej do miasta Kisumu.

Z rozrywki warto zwrócić uwagę na wspaniałe safari i spacery po okolicy - jak turystyka piesza i rowerowa. Miasto ma klub golfowy i szkołę harcerzy, co jest bardzo interesujące.

Национальный заповедникЖивотные в заповеднике
Плачущая скалаСафари
Hotele i restauracje

Przybywając do Kakamega, turyści zazwyczaj nie mają problemów z mieszkaniem, istnieje wiele opcji od mini-hoteli i skromnych hosteli do hoteli pięciogwiazdkowych oraz prywatnych apartamentów i willi. Zalecamy zwrócić uwagę na trzygwiazdkowy hotel Golf Hotel Kakamega, który jest organizatorem i właścicielem wspomnianego klubu golfowego. Ponadto możesz wybierać spośród wygodnych, dobrze wyposażonych pokoi, baru, restauracji, wieczornego show i rozrywki.

Hotel Vittoria Suites to dobry wybór zarówno na spotkania biznesowe, jak i na spotkania biznesowe. Polecamy również zwrócić uwagę na hotele: Lumo Blues, Friends Hotel Kakamega i Mantis Impala Lodge.

Spośród placówek gastronomicznych, być może, należy zwrócić uwagę na kawiarnię Jamia Cafe i restaurację Dona Snacks. Grzeczni pracownicy nie pozwolą nikomu zgłodnieć i nie będą zmuszać ich do czekania na wykonanie zamówienia przez długi czas, co jest ważne przy wymiernym życiu. Pamiętaj również, że restauracje fast food i fast food są bardzo popularne w mieście Kakamega. Lokalne restauracje w hotelach w dodatkowych zaleceniach nie potrzebują.

Отель Golf Hotel KakamegaОтель Vittoria Suites

Jak dostać się do Cacamegu?

Najpierw przybywa Republika Kenii , zawsze możesz zamówić transfer do dowolnego miasta w kraju. Odległość od lotniska jest niewielka, ale zawsze znajdziesz się we właściwym miejscu z komfortem i bez opóźnień.

Jeśli zdecydujesz się wynająć samochód i samodzielnie podróżować po kraju, szybko znajdziesz miasto Kakamega o współrzędnych. Przy okazji, zalecamy porównanie kierunku z nawigatorem, jeśli korzystasz z przejazdu lokalnym transportem lub przejedziesz obok tuk-tuka z najbliższej osady. Mieszkańcy są tak towarzyscy, że mogą nieco wydłużyć swój plan podróży, aby mieć czas na przekazanie wszystkich wiadomości, tradycje i fakty.