Jego pierwsza znajomość z afrykańskim miastem pod nazwą Johannesburg każdy turysta nie zaczyna się od pomników architektury czy muzeów, jak się powszechnie uważa, ale oczywiście z lotniska w Johannesburgu, który zasłużył sobie na sławę najbardziej ruchliwych w Republika Południowej Afryki . Lotnisko to koncentruje się na lotach krajowych i międzynarodowych oraz liczbie pasażerów korzystających z jego usług, bezkonkurencyjne w Afryce.

Historia lotniska w Johannesburgu

Rok powstania lotniska w Johannesburgu uznano za rok 1952, nazwany tak od imienia słynnego polityka w Południowej Afryce, był on lepiej znany jako "lotnisko Jana Smutsa". To wciąż nowy terminal zastąpił "Międzynarodowy port lotniczy Palmetfontaine", obsługujący loty do krajów europejskich od 1945 roku.

W 1994 roku lotnisko ponownie zmieniło nazwę na lotnisko międzynarodowe w Johannesburgu, ponieważ rząd zdecydował o niewystarczalności nazw zawierających nazwiska elit politycznych. Zasada ta jednak nie trwała długo, a już w 2006 roku lotnisko miało nową nazwę - lotnisko o imieniu O.R. Tambo - w przeszłości szef krajowego kongresu w Południowej Afryce.

Вид на аэропорт Йоханнесбурга

Obecny stan lotniska w Johannesburgu

Turyści, którzy znaleźli się na lotnisku w Johannesburgu, będą mogli ocenić wysoki poziom usług i pierwszorzędną obsługę. Przestronne terminale, przytulne poczekalnie, kawiarnia, a nawet osobne muzeum zlokalizowane na terenie lotniska pozwolą Ci spędzić czas czekając na Twój lot z maksymalną korzyścią i wygodą.

Interesujące jest to, że sam port lotniczy znajduje się na wysokości 1 700 metrów nad poziomem morza, co jest przyczyną wzrostu gęstości powietrza i w dużej mierze wpływa na działanie samolotów i powoduje konieczność tankowania w określonych lotach. Tak na przykład, od Johannesburg w Waszyngtonie samolot zatrzymuje się w Dakarcie.

Łącznie lotnisko ma 6 terminali, podzielonych na strefy:

  • międzynarodowy;
  • wewnętrzny;
  • tranzyt

Na lotnisku Johannesburg istnieje usługa skierowania, której pracownicy, w przypadku jakichkolwiek pytań, są gotowi poinformować turystów o lotach i kolejności ich rejestracji. Nowoczesny i spełniający wszystkie niezbędne wymagania, to południowoafrykańskie lotnisko słusznie uzyskało tytuł najlepszego w Afryce Południowej.

Przydatne informacje:

  • Adres: OR Tambo Airport Rd, Johannesburg, 1627, Republika Południowej Afryki
  • Kod: JNB
  • Wysokość nad poziomem morza: 1680 metrów
  • Telefon: +27 11 921 6262
Проверка багажаТерминал в аэропорту Йоханнесбурга