Pretoria, lub, jak to się nazywa, Chwan, jest oficjalną stolicą Republika Południowej Afryki . Oto siedziba rządu Republika Południowej Afryki . Samo miasto, w przeciwieństwie do Cape Town i Johannesburg , cicho, cicho, na przytulne rodzinne wakacje.

Gdzie jest Pretoria?

Pretoria jest nominalnym kapitałem Republika Południowej Afryki , tu jest rząd kraju. Miasto znajduje się niemal w centrum Południowej Afryki, w prowincji Gauteng.

Klimat

Pretoria charakteryzuje się suchym subtropikalnym klimatem. Lato tutaj jest długie, gorące i deszczowe, ale zima jest sucha i jednocześnie chłodna. W gorącym sezonie temperatura na termometrze osiąga +29 stopni, w zimie - 15 stopni powyżej zera.

Природа ПреторииЦветение жакаранды в Претори

Zabytki

To, co jest najbardziej popularne wśród turystów i mieszkańców, jest Park Narodowy Krugera . Na dzień dzisiejszy jest najbardziej znanym i opłacalnym widokiem republiki. Znajduje się na terytorium około 2 milionów hektarów.

Park został założony w 1898 roku przez byłego prezydenta Paula Krugera. Głównym celem stworzenia takiego piękna była ochrona środowiska i zagrożonych gatunków flory i fauny. Obecnie Park Kruger podzielony jest na 14 stref ekologicznych, z których każda zamieszkuje ogromna liczba mieszkańców świata roślin i zwierząt.

Парк КрюгераПейзажи Парка КрюгераОбитатели парка Крюгера

Warto wspomnieć o innym słynnym zabytku Pretorii - pomniku poległym podczas II wojny światowej. Znajduje się w pobliżu lotniska.

Trzy lata temu w stolicy Republiki Południowej Afryki otwarto 9-metrowy pomnik legendarnego Nelsona Mandeli, który jest zainstalowany przy wejściu do budynku rządowego. To tutaj wygłosił swoją inauguracyjną mowę po tym, jak został pierwszym czarnym prezydentem w historii republiki.

Главная площадь ПреторииПамятник Нельсону Манделе

Odwiedzając Pretorię, nie zapomnijcie rzucić okiem na Muzeum pierwszych osadników, którzy zapoznają Was nie tylko z historią kraju, ale także z różnymi tradycjami RPA. Nawiasem mówiąc, to muzeum znajduje się na świeżym powietrzu.

Warto udać się do Muzeum Sztuk Pięknych, nauki i technologii. A jeśli diamenty są twoim słabym punktem, to nie zapomnij odwiedzić diamentowej rury Premier, to tu właśnie wydobywano największy na świecie diament, jego waga sięgała 3000 karatów.

Gdzie się zatrzymać?

Pretoria to dość duże miasto, oprócz stolicy, więc tutaj można znaleźć wiele hoteli różnych gwiazd. Są też elity - Sheraton Pretoria Hotel, The Orient Private Hotel, Illyria House i inne. Istnieje szeroka sieć hosteli i tanich hoteli. Możesz również wynająć mieszkanie.

Illiriya HouseThe Orient Private HotelSheraton Pretoria Hotel

Gdzie zjeść?

W Pretorii, szeroki wybór restauracji wszystkich kuchni świata, w tym lokalnych. Najlepsze są: Mozaic (Francolin Ave, Elandsfontein), Kream (570 Fehrsen St), Mo-Zam-Bik (Solomon Maghlangi, Hoep-Hoep Dr, Silverlakes).

Ресторан MosaicРесторан KreamРесторан Mo-Zam-Bik

Jak się tam dostać?

W Pretorii obowiązuje międzynarodowe lotnisko . Nie ma bezpośrednich lotów z Rosji, będziesz musiał podróżować z przynajmniej jednym transferem przez jeden z europejskich portów lotniczych.