Durban jest jednym z największych miast Republika Południowej Afryki , gdzie żyje ponad 3,5 miliona ludzi. Jest to największy port w regionie, który wpływa również na rozwój branży turystycznej. Infrastruktura turystyczna i usługi są dobrze rozwinięte w Durbanie. To różnorodność rozrywki i rozrywki przyciąga turystów do Durbanu. Zaletą miasta są również plaże przemywane ciepłym prądem oceanicznym.

Populacja

Populacja w Durbanie jest dość międzynarodowa - 68,3% czarnych, 20% - anglojęzycznych potomków Indian, którzy pracowali na plantacjach cukru w ​​RPA, 9% - biały. Większość ludności mówi w języku zuluskim, ale 30% populacji posługuje się płynnie językiem angielskim, więc mówiąc językiem miejscowej ludności, wystarczy znać angielski. Jeśli chodzi o religię, prawie 70% to chrześcijanie, 11% to Hindusi, a 3% to muzułmanie.

Население Дурбана

Prawie połowa populacji ma mniej niż 24 lata, a tylko 5% ma ponad 65 lat, więc Durban jest uważany za "młode" miasto.

Klimat

Większość dzielnic miasta znajduje się na wysokich i stromych wzgórzach, na wysokości nawet 700 metrów. Proste dzielnice miasta znajdują się tylko obok wybrzeża. Klimat w Durbanie jest subtropikalny oceaniczny, więc lato jest długie i długie, a zima jest krótka i ciepła.

Дурбан пляж

Port w Durbanie

Port w Durbanie jest jednym z największych w Republika Południowej Afryki , chociaż jest uważany za najbardziej ruchliwy port w całej Afryce i trzeci co do wielkości port kontenerowy na półkuli południowej.

Порт ДурбанКонтейнеры в порту

Hotele i restauracje w Durbanie

W Durbanie, podobnie jak w każdym turystycznym mieście, znajduje się wiele hoteli - od niedrogich hosteli po hotele najwyższej jakości. Luksusowe pięciogwiazdkowe hotele to całkiem sporo, głównie położone we wschodniej części miasta, na wybrzeżu Oceanu Indyjskiego. Niektóre z nich mają własne plaże, na których znajdują się leżaki i bary (na przykład Suncoast Towers lub Protea Hotel Edward). Zakwaterowanie w takich hotelach kosztuje co najmniej 150 USD. dziennie. Tanie hostele trafią do kieszeni znacznie mniej - od 24 cu. dziennie.

Ptotea Hotel Edward пляжPtotea Hotel Edward
Отель Suncoast TowersОтель Suncoast Towers номер

Restauracje w Durbanie są prawdziwym smakoszem, ponieważ w tym mieście jest wiele restauracji z różnymi potrawami, ale polecamy je wypróbować kuchnia narodowa : "Boboshi" (pilaw z jagnięciny z rodzynkami i suszonymi morelami), "miąższ jagnięcy" (różne mięso), "umngkusho" (ragout z rozdrobnionych ziaren kukurydzy i warzyw), homar z sałatką owocową, pasztet z owoców morza i wiele innych.

Национальная кухня

Zabytki

Durban jest atrakcyjnym miastem do rekreacji, ponieważ jest nie tylko doskonałą infrastrukturą turystyczną, ale także wieloma interesującymi zabytkami. Najważniejszym z nich jest "Golden Mile" - odcinek nasypu i plaża, gdzie znajduje się popularny park wodny "Sea World". Ma piątą co do wielkości akwarium na świecie. Tam można zobaczyć różne morskie życie od mięczaków po rekiny i pingwiny. Ale Golden Mile jest również znana z drogich restauracji, hoteli i Suncoast Casino oraz Entertainment World - kompleksu kasyn, kin i barów.

Парк Морской мирВ парке развлечений

Atrakcją, która doskonale ujawnia florę RPA - Ogród botaniczny w Durbanie . Jest to jeden z największych rezerw w Republika Południowej Afryki . Odwiedzający zobaczą nie tylko niesamowite rośliny, ale także mogą spacerować po kamiennych ścieżkach parków i cieszyć się dziewiczą przyrodą.

Ботанический сад ДурбанаХолмы

Na przedmieściach Durbanu znajduje się największe centrum handlowo-rozrywkowe w The Southern Hemisphere Gateway Theatre of Shopping. Zajmuje powierzchnię około 80 tysięcy metrów kwadratowych. Każdego miesiąca odwiedza go prawie 2 miliony osób, które nie tylko chodzą na zakupy, ale także mogą odwiedzić jeden z osiemnastu kin lub siedemdziesięciu restauracji. Ponadto jest kręgielnia, skate park i park rozrywki "Fantastic Forest" i wiele innych rozrywek.

Gateway Theatre of Shopping вид сверхуGateway Theatre of Shopping внутриGateway Theatre of Shopping внутренний двор

Jak dostać się do Durban?

15 kilometrów od centrum Durbanu znajduje się międzynarodowe lotnisko, które obsługuje loty ze wszystkich większych miast świata. Również w mieście znajduje się dworzec kolejowy, skąd odjeżdżają pociągi do Johannesburga i Pietermaritzburga. Z przelewem możesz dostać się do Port Elizabeth i East London.