Cape Town uważany za jedno z najpiękniejszych miast w RPA. Ale nie myśl, że z rozrywki tutaj są tylko spacery po cichych uliczkach otoczonych majestatyczną i wspaniałą tropikalną naturą: w stolicy Republika Południowej Afryki Jest wiele interesujących rzeczy, na które powinien zwrócić uwagę doświadczony podróżny. Unikalne zabytki Kapsztadu i jego okolic pozwolą Ci nie tylko dobrze się bawić i odpocząć, ale także spędzić czas z korzyściami.

Atrakcje przyrodnicze

Ponieważ Republika Południowej Afryki jest krajem o wyjątkowym klimacie i wyjątkowym klimacie, koneserzy malowniczych zakątków planety z pewnością znajdą coś dla siebie w stolicy kraju. Z najbardziej godnych uwagi miejsc, które są pokazywane w Kapsztadzie podczas prawie wszystkich wycieczek, zauważamy:

 1. Przylądek Dobrej Nadziei , otwarty pod koniec XV wieku. Znajduje się w południowej części miasta i jest uważany za jeden z najsłynniejszych parków narodowych na świecie, ponieważ oddziela dwa oceany. Dla turystów przygotowano kilka platform widokowych, z których roztacza się wspaniały widok na Ocean Atlantycki i Ocean Indyjski.
 2. Góra Stołowa w Kapsztadzie. Ma swoją nazwę ze względu na całkowicie płaski szczyt. Możesz wspiąć się na szczyt kolejką linową lub na jednej z 300 ścieżek. Ale ta góra w pobliżu Kapsztadu jest dość wysoka, więc przygotuj się na podróż, która potrwa co najmniej 3 godziny. Stąd można idealnie rozważyć wszystkie cechy reliefu i natury Półwyspu Cape i samej stolicy.
 3. Plaża Bolder's . Jeśli chcesz zobaczyć coś niesamowitego, koniecznie sprawdź tutaj. Jest domem dla kilku tysięcy pingwinów, żywiących się odpadami z fabryki do produkcji sardynek i sardeli, która znajduje się w pobliżu.
 4. Ogród botaniczny Kirstenbosch. Znajduje się u podnóża Góry Stołowej i słynie ze zbioru roślin, w tym aż 9000 gatunków, z których niektóre rosną tylko w tym miejscu.
 5. Seal Island . Jego oficjalna nazwa brzmi Dyer i żyje w nim około 70 tysięcy osobników tych zwierząt. Ponadto, foki żywią się białymi rekinami, więc ekstremalni miłośnicy mogą nawet zanurzyć się w wodzie w specjalnej metalowej klatce, aby obserwować te niebezpieczne drapieżniki w pobliżu.
 6. Park Narodowy Góra Stołowa w Kapsztadzie. Otacza szczyt, z którego pochodzi jego nazwa. Jest to siedlisko wielu gatunków flory i fauny, które są zagrożone. Istnieją rośliny zarówno pochodzenia lokalnego, jak i importowane z innych krajów. Spośród zwierząt masz szczęście spotkać pawiany, papieskie daman, leśnego kota, karakala i wiele innych.
 7. Prywatny park safari Aquila. Tutaj możesz zarezerwować wycieczkę lub safari na quadzie lub konno. Bonusem będzie, że zobaczysz tradycyjnych mieszkańców Afryki: lwy, słonie, zebry, żyrafy, strusie i wiele innych zwierząt.
 8. Cango Wildlife Ranch, słynne z hodowli kotowatych: gepardy, tygrysy i lwy oraz krokodyle. Na ranczu można je zobaczyć specjalnymi ścieżkami z windami.
 9. Rock Lion Head . Jego nazwa została nadana szczytowi ze względu na jego niezwykły kształt. Skała pokryta jest specjalną roślinnością - finbosh - i jest bardzo popularna wśród fanów paralotniarstwa.
 10. Jaskinie Cango ma około 20 milionów lat. Są one znane wśród podróżników na ich długość - około 4 km - i niesamowita ciasnota przejść.
Мыс Доброй НадеждыПляж БолдерсКирстенбош
Остров морских котиковСтоловая гораПещеры Канго

Muzea

Możesz też być zmęczony pięknem natury, dlatego aby zmienić sytuację, możesz poświęcić trochę czasu na poznawanie historii i tradycji kraju. Jeśli nie wiesz, co warto zobaczyć w Kapsztadzie, zwróć uwagę na takie instytucje kultury:

 1. Dobra Hope Castle . Jest to najstarszy budynek w Południowej Afryce, który obecnie ma główną kwaterę wojskową w połowie, a drugą połowę zajmuje Narodowe Muzeum Historii Wojskowości.
 2. Muzeum Diamentów , w którym można nie tylko zapoznać się z doskonałymi przykładami tych tworów przyrody, ale także dowiedzieć się więcej o wydobyciu i przetwarzaniu tego cennego minerału.
 3. Latarnia morska w Green Point. Przyciąga uwagę niezwykłą kolorystyką w postaci dwóch czerwonych i dwóch białych pasków pod kątem 45 stopni. W zależności od pogody jego strażnicy mają ciągły lub migający ogień wskazujący drogę statków.
 4. Muzeum Południowej Afryki . W nim zapoznasz się z próbkami tradycyjnych strojów lokalnych mieszkańców, zobacz skamieniałe owady i ryby oraz starożytne przedmioty gospodarstwa domowego pochodzące z epoki kamienia.
 5. Muzeum Bo Kaap, położone w jednym z najstarszych domów w Kapsztadzie. Jego ekspozycja obejmuje meble z XIX wieku, różne artykuły gospodarstwa domowego, tradycyjne stroje muzułmańskich osadników, które wniosły wielki wkład w rozwój Afryki Południowej.
 6. Muzeum Szóstego Okręgu, którego ekspozycje poświęcone są dniom apartheidu, kiedy tysiące ludzi różnych narodowości zostało wrzuconych do getta. Tutaj możesz zobaczyć mapę obszaru, w którym zostały przeniesione, zdjęcia lokalnych domów i ulic.
 7. Muzeum Nelsona Mandeli gdzie zbiera się wszystkie tematy i dokumenty historyczne dotyczące życia tego wojownika przeciwko apartheidowi.
Замок Доброй НадеждыМаяк в Грин-ПойнтЮжноафриканский музей

Inne słynne miejsca w stolicy Republiki Południowej Afryki

Jeśli planujesz się zatrzymać Cape Town , pamiętaj, aby odwiedzić takie miejsca, aby uzyskać maksymalne przyjemne wrażenia:

 1. Old Port Waterfront w Kapsztadzie. W tej dziedzinie możesz iść na zakupy i kupić oryginalne prezenty dla siebie i bliskich, a następnie zrelaksować się w przytulnej kawiarni lub restauracji. Jeśli pragnienie przygody w tobie nie zniknęło, wybierz się na wycieczkę jachtem lub helikopterem lub wejdź na pokład statku prawie sto lat temu.
 2. Wine Farm Franschhoek . Wizyta tutaj to doskonała okazja nie tylko do spędzenia całego dnia na łonie natury, ale także do skosztowania najsmaczniejszego lokalnego wina, które ma szczególny wyrafinowany smak.
 3. Market Green Point Stadium. Tutaj, w niedziele, najprawdopodobniej kupisz najbardziej oryginalne i autentyczne pamiątki w Kapsztadzie.
 4. Dystrykt Haut Bay. Jest to spokojne miejsce, coś przypominającego wioskę z bardzo "pstrokatą" ludnością. Jeśli jesteś zmęczony zgiełkiem, koniecznie wybierz się na spacer.
 5. Kolejka linowa Góra Stołowa . Turyści, którzy nie chcą lub nie mogą wspiąć się na ten szczyt pieszo, taki transport na pewno spodoba się. W końcu z wysokości widać wszystkie atrakcje Kapsztadu.
 6. Akwarium dwóch oceanów . Jest to największe akwarium na świecie, w którym mieszają się wody Oceanu Atlantyckiego i Oceanu Indyjskiego. Mieszka w nim około 300 mieszkańców morza, a dzięki doświadczeniu w nurkowaniu można nawet zanurzyć się w nim i osobiście obserwować podwodne królestwo.
 7. Moostert Mill - oryginalny zabytek architektury XVIII wieku.
Аквариум двух океановКанатная дорога Столовой горыВотерфронт

Lokalne hotele

Większość hoteli w Kapsztadzie zapewnia maksymalny komfort swoim gościom, będąc cztero- i pięciogwiazdkowymi. Wiele pokoi jest wyposażonych w dwie sypialnie, a niektóre mają dostęp do tarasu. Pokoje mają prysznic, wszystkie niezbędne elementy higieny i bezpłatny bezprzewodowy internet. W restauracjach w hotelach będą Państwo mieli do wyboru zarówno lokalne przysmaki, jak i tradycyjne dania europejskie. Większość hoteli może korzystać z usług spa lub pływać w basenie.