Akwarium dwóch oceanów jest unikalnym kompleksem zamkniętych zbiorników i basenów, demonstrującym unikalny świat oceanów atlantyckich i indyjskich. Dziś nazwa akwarium Two oceans jest obecna na każdej wycieczce, ponieważ jest to największe akwarium na półkuli południowej i jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc. Atrakcje w Kapsztadzie .

Historia akwarium dwóch oceanów

Akwarium zostało otwarte 13 listopada 1995 roku. W latach 2013-2014 dokonano przeglądu akwarium, a ekspozycję uzupełniły takie rzadkie okazy, jak nakrapiane stingray, zwykły rekin cunya i przylądkowy rekin potrójny. Zimą 2015 roku ponownie otworzył swoje drzwi dla zwiedzających.

Akwarium dzisiaj

Obecnie akwarium dwóch oceanów to ogromny park wodny, w którym skoncentrowanych jest ponad 30 basenów. Odwiedzający zapoznają się z podwodnymi mieszkańcami, których gatunek ma ponad trzysta osób. Ryby w różnych formach, kolorach i rozmiarach, gigantyczne pajęczaki, wszelkiego rodzaju meduzy, łyżwy, żółwie i pingwiny - a to nie jest pełna lista przedstawicieli tajemniczego królestwa wodnego. Można również zobaczyć dużą kolekcję wodorostów, jedną z trzech najlepszych kolekcji na świecie.

Imponujące jest ogromne akwarium Open Ocean Tank o pojemności 2 milionów litrów, w którym żyją rekiny i płaszczki. Kolejnym bezwarunkowym hitem jest sztucznie stworzone wybrzeże z pełną imitacją środowiska naturalnego, na którym opierają się foki i pingwiny. Wszystkie akwaria są wyposażone w taki sposób, aby umożliwić widzowi w każdym wieku i rozkwitać obserwowanie mieszkańców podwodnego świata.

Dla wykwalifikowanych nurków, akwarium z dwóch oceanów zapewnia doskonałą okazję do naładowania adrenaliny poprzez zanurzenie się w akwarium z rekinami. Ci, którzy mają już dość aktywnych spacerów i chcą odpocząć, polecamy odwiedzić zaciemnioną halę, w której znajduje się ogromne cylindryczne akwarium z oświetleniem. Ryby nieustannie poruszają się w kółko pod cichą dyskretną muzyką - niezapomniany widok.

Mali turyści będą się dobrze bawić w Centrum gier dla dzieci, wziąć udział w grze AfriSam, zbadać interesujące próbki flory i fauny pod mikroskopem i dowiedzieć się wielu interesujących faktów na temat niesamowitych zwierząt morskich.

Na pamiątkę można kupić pamiątki - magnesy, czapki, książki z oferty.

Jak się tam dostać?

Akwarium dwóch oceanów Cape Town znajduje się na nabrzeżu Wiktorii i Alfredu, niedaleko centrum miasta i portu. Działa bez dni wolnych. Opłata za wstęp dla osoby dorosłej wynosi 124, dla dzieci w wieku do 4 lat - wstęp jest bezpłatny. Możesz zapisać, zamawiając bilety z wyprzedzeniem na stronie internetowej akwarium.

Экспозиция морских птицЭкспозиция черепахНа дне аквариума
Детская зонаПодводный туннель под аквариумомВход в аквариум