Maroko - kraj kultury wschodniej, panuje tu islam, aw niektórych miastach nadal żyją ludzie zgodnie ze starymi ślubami i tradycjami. Jednak jest dość popularny pod względem turystyki, dużych miast i kurorty Stopniowo zmieniają się i przyjmują europejski styl życia. Oczywiście większość zasad i przepisów jest przestrzegana, ale nie tak ściśle i z zastrzeżeniem dla turystów. Jednym z takich dużych i rozwiniętych osad jest stolica Maroko - miasto Rabat.

Informacje ogólne

Bez przesady można argumentować, że Rabat jest politycznym, przemysłowym i kulturalnym centrum Maroka. Mimo nowoczesnego wyglądu centrum biznesowego zachował się ten sam orientalny kolor, który przyciąga podróżników. Nawet w architekturze miasta istnieje wyraźna symbioza tradycji marokańskiej i współczesnych trendów europejskich.

Klimat w Rabacie, podobnie jak w wielu innych regionach Maroko , w większości podzwrotnikowy. Najbardziej ciepły i wygodny tutaj w lecie, który trwa od lipca do września. W tym czasie temperatura powietrza jest utrzymywana na poziomie +22 ... + 26 ° C. Zima jest fajna, przez większość czasu pada i wieje zimny wiatr. Średnia temperatura sięga + 10 ... + 15 ° С. Rabat znajduje się w północnej części kraju, u wybrzeży Oceanu Atlantyckiego, przy ujściu rzeki Bou-Regret. Prawdopodobnie to miejsce jest podyktowane różnorodnością i bogactwem przyrody w okolicy. Samo miasto jest również pochowane w zieleni - w każdym możliwym rogu znajdują się małe place, parki i ogrody.

Kiedyś Rabat w Maroku był najważniejszym punktem strategicznym, a jego port był bardzo interesujący dla zdobywców. Dziś wolą bardziej żwawe spacery po łodziach, a także sporty wodne. Przy okazji, zaplanować w Rabacie wakacje na plaży nie jest to konieczne - silne fale i skaliste wybrzeże prawie nie pozostawiają przyjemnych wrażeń z tego rodzaju rozrywek.

Populacja w Rabacie liczy ponad 1,5 miliona mieszkańców. Same w sobie Marokańczycy są bardzo przyjaznymi i gościnnymi gospodarzami. Zawsze cieszą się, że mają gości iz wielką przyjemnością wołają obcych do swojego domu na kolację.

Побережье Рабата

Atrakcje Rabat

Najbardziej malownicze miejsce w mieście i na głównej ciekawe miejsce Rabat miejscowi uważają twierdzę Kasba Udaya . Lekko wznoszące się nad miastem, z jego platform obserwacyjnych, można zobaczyć zapierające dech w piersiach widoki na Atlantyk i Salé. Wejście do starożytnej cytadeli przechodzi przez bramy wykonane z kamienia. Tutaj możesz zobaczyć najstarszy meczet w Rabacie - El Atikva.

Z historią miasta, aby rozpocząć znajomość najlepiej z medyny. Jego głównymi atrakcjami są meczety Moulay el-Mecca i Moulay Slimana, a w centrum znajduje się XIV-wieczna fontanna w stylu andaluzyjskim. A tutaj możesz kupić wyjątkowy pamiątki , wyprodukowany przez rzemieślników z miasta.

Symbole nie tylko Rabatu, ale także całego Maroka są Minaret Hassana i Mauzoleum Muhammada V . Jak pałac Dar el-Mahseen , to miejsce jest bardzo popularne wśród turystów.

Ciekawe jest również Shella - Była rzymska kolonia Sala. Nekropolia i otaczające ją mury zostały wzniesione w XIII wieku. Do tej pory można zobaczyć tylko pozostałości muru obwodowego, grobowiec, Kapitol i dawne forum. Są też w stolicy Maroka, Rabacie i dość zabawnych muzeach. Należą do nich: Muzeum Archeologiczne Muzeum Sztuki Marokańskiej, Muzeum Sztuki Ludowej, Muzeum Narodowe Rzemiosła i Muzeum Starożytności.

Башня ХасанаМединаМавзолей Мухаммеда V
ШеллахВид со смотровой площадки крепостиПарк в Рабате
Крепость Касба УдайяФонтан в РабатеКоролевский дворец Рабата

Hotele w Rabacie

Wybór hoteli w Rabacie jest dość szeroki - tutaj jest miejsce na każdą torebkę i smak. Najdroższy i bardzo popularny jest hotel La Villa Mandarine. Mówiąc dokładniej, jest to cały pensjonat otoczony pomarańczowym gajem. Znajduje się 10 minut jazdy samochodem od centrum Rabat. Goście mają dostęp do odkrytego basenu z podgrzewaną wodą, łaźni tureckiej i gabinetu masażu.

Hotel Sofitel Rabat Jardin Des Roses jest również na bardzo wysokim poziomie. Jego terytorium wynosi około 7 hektarów, na których znajdują się trzy odkryte baseny, miniaturowe pole golfowe, andaluzyjski ogród i gaj eukaliptusowy. Charakterystyczny jest hotel w samym sercu stolicy.

W Rabacie jest szeroki wybór riadów, z których najlepsze to Riad Dar Zouhour, Riad Sidi Fatah i Riad Dar Soufa. Jest to doskonała opcja dla tych, którzy chcą zanurzyć się w bajecznej atmosferze Maroka, ale nie mają na to dużych finansów. Można powiedzieć, że jest to wschodnia wersja hosteli.

Отель La Villa MandarineОтель Sofitel Rabat Jardin Des Roses

Kuchnia i restauracje Rabat

Najpopularniejszymi wśród turystów są oczywiście dania lokalnej kuchni narodowej. Kuskus z mięsem i warzywami, tazhin, haira, kaczka z sosem orzechowym - wszystko to można znaleźć w menu niemal każdej restauracji w mieście. Wśród napojów, Marokańczycy lubią świeżą herbatę z miętą, kawę z kardamonem i koktajle z migdałami i awokado. Nawiasem mówiąc, nie zachęca się do picia, ale dla turystów są pewne wyjątki - w restauracjach w hotelach zawsze są bary o dość szerokim zasięgu.

Jeśli mówimy o konkretnych miejscach, to na pewno warto podkreślić takie obiekty: Philippe Rey Petit Bistro, Dar Naji, Ty Potes, Cosmopolitan Restaurant. Bądź pewny - dostaniesz tu należytą uwagę, a smak zamówionych potraw przyniesie niezwykle pozytywne wrażenia. W instytucjach stolicy dominuje nie tylko kuchnia tradycyjna, ale także śródziemnomorska.

Cosmopolitan RestaurantРесторан Ty Potes

Zakupy w Rabacie

Jak w każdym wschodnim mieście, w Rabacie znajdziesz ogromną liczbę kolorowych i kolorowych rynki . Tutaj możesz kupić różne pamiątki - od biżuterii srebrnej po tradycyjne wełniane dywany. Bardzo popularny jest także kompleks rękodzieła Tarik-El-Marsa, w którym prezentowany jest szeroki wybór dekoracyjnych wyrobów rękodzielniczych. Ponadto w wiosce garncarzy z El-Ulya miejscowi mistrzowie tworzą prawdziwe dzieła z gliny.

Jak już wspomniano powyżej, Rabat w Maroku jest rodzajem połączenia starożytnego Wschodu i nowoczesności. Dlatego też, wraz z kolorowymi rynkami i kolorowymi sklepami lokalnych rzemieślników, znajduje się ogromna liczba supermarketów, centrów handlowych, elitarnych butików i salonów jubilerskich.

Сувенирная лавкаКерамические изделия на рынке Рабата
Do turysty na notatce

Nie zapominaj, że Maroko jest państwem islamskim, a jego tradycje należy traktować z szacunkiem i szacunkiem. Na przykład, jeśli jesteś zaproszony przez miejscową ludność do odwiedzenia, a następnie aby gospodarze byli mili, powinieneś jeść je prawą ręką. Według kanonów lewa ręka służy do ablucji, dlatego jest uważana za nieczystą.

Planując podróż, należy zwrócić uwagę na takie zjawisko, jak święty miesiąc Ramadanu. W tym czasie muzułmanom nakazuje się ścisły post. W tym okresie zakaz napojów alkoholowych dotyczy nawet turystów i traktuje go z szacunkiem i bez nadmiernej agresji. Ponadto w tym czasie niektóre restauracje są zamknięte, a sklepy działają według zredukowanego harmonogramu.

W stolicy Maroka, mieście Rabat, należy uważać na kieszonkowców. Lepiej nie mieć dużych sum pieniędzy i drogiej biżuterii, nosić aparaty na pasku i nie zostawiać cennych rzeczy w samochodzie. W mieście jest także wielu żebraków, z którymi władze Rabatu aktywnie walczą. Jednak w każdym przypadku ludzie ci powinni się wystrzegać.

Jak się tam dostać?

Rabat znajduje się 90 km od jednego z największych miast w Maroku - Casablanca . Dlatego najprostszym sposobem na podróż do stolicy jest latanie lotnisko niedaleko od Casablanca a następnie pociągiem lub autobusem bezpośrednio do miejsca docelowego. Podróż bez zabrania samolotu trwa około godziny.