Maroko jest uważany za jeden z najmodniejszych kurortów na świecie. Tłumy zamożnych turystów przybywają tutaj, gotowi wydać znaczną ilość pieniędzy na wakacje. Jednak ten stan również otwiera drzwi dla wczasowiczów o skromniejszym budżecie, zachwycając ich niedrogimi pokojami w hotelach trzygwiazdkowych. W tym artykule znajdziesz przegląd głównych atrakcji Maroka, których wizyta będzie interesująca dla wszystkich.

zabytki Maroka 1zabytki Maroka 2zabytki Maroka 3
Rabat - stolica królestwa

Dla tych, którzy interesują się zabytkami architektury, których nie ma nigdzie indziej na świecie, polecamy wizytę w stolicy Maroka, Rabacie. Najstarsze budynki znajdują się na obrzeżach miasta, tutaj znajduje się starożytna osada Anfa. Na jego ruinach i do dziś prowadzone są wykopaliska, podczas których odkrywane są niezliczone artefakty. W samym mieście polecamy odwiedzić istniejące meczety Moulay el-Mecca i Moulay Sliman. Można również zobaczyć zrujnowany meczet Yakub al-Mansur. Turyści zainteresowani starożytnym orientalnym pałacem i architekturą obronną powinni odwiedzić twierdzę Kasba Udayya i Pałac Królewski, gdzie spoczywają prochy władców Mahometa V i Hassana II. Atrakcjami kulturalnymi Maroka są wspaniałe muzea w Rabacie. Spośród nich należy wymienić Muzeum Archeologiczne, Galerię Sztuki i Muzeum Historii Naturalnej.

Oprócz zwiedzania architektury, w Rabacie, podobnie jak w każdej innej metropolii, jest coś do zajęcie. Możesz iść do klubu nocnego lub na zakupy, dla których stworzono najlepsze warunki. Ceny lokalnych niezapomnianych drobiazgów są absurdalne, możesz też kupić więcej dóbr bez obawy o poważną nadpłatę.

zabytki Maroka 4zabytki Maroka 5zabytki Maroka 6
Agadir i Fez

Goście królestwa, którzy przybyli tu na wakacje na wybrzeżu Morza Śródziemnego, polecamy wizytę w perle Maroka - miejscowości wypoczynkowej Agadir. Goście ośrodka czekają na niesamowitą infrastrukturę, a także pokoje hotelowe na różne poziomy. Jeśli chodzi o rozrywkę, zaoferujemy Ci żeglarstwo, surfować , rybołówstwo morskie i wiele innych działań związanych z wodą. Również tutaj możesz grać w golfa na doskonałych kortach lub wybrać się na wycieczkę na wielbłądzie. Podobnie jak niemal każde inne miasto Maroka, Agadir jest pełen interesujących zabytków. Wiele z nich zostało całkowicie zniszczonych podczas trzęsienia ziemi z 1960 roku, ale są też ocaleni. Można je znaleźć podróżując do Ancient Kasab. W restauracjach i restauracjach tego miasta można w pełni cieszyć się kuchnią orientalną. Uważa się, że to tutaj szefowie kuchni serwują pyszne lwy kebabowe z ciastami na całym wybrzeżu Maroka.

Nawet miłośnicy zakupów i zwiedzania zabytków, relaks w Królestwie Maroka, polecamy odwiedzić miasto Fez . Istnieje ogromna liczba starożytnych meczetów (ponad 800), a także wiele warsztatów, w których można produkować wspaniałe wyroby skórzane. Tutaj szanują starożytne tradycje, starannie przenoszą tajemnice rzemiosła z pokolenia na pokolenie. Do produkcji skór i wytwarzania z niej przedmiotów stosuje się te same metody, co w tysiącach lat wcześniej. Osobom zainteresowanym robieniem miedzianych przedmiotów polecamy wizytę w Seffarin Square. Tutaj, ku rozrywce publiczności, w kilka minut miejscowi mistrzowie rodzą rzeczy o nieopisanej urodzie z bezkształtnych kawałków metalu.

Maroko - to oryginalny i magiczny wschodni kraniec, który pozostawia gościom królestwa tylko wiele żywych wrażeń i wspaniałą śródziemnomorską opaleniznę.

zabytki Maroka 7zabytki Maroka 8zabytki Maroka 9