Maroko jest jednym z najbardziej egzotycznych krajów w północnej Afryce. Połączenie tradycyjnego arabskiego smaku z oczywistym wpływem Hiszpanii, najbliższego europejskiego kraju, zsyntetyzowało wyjątkową atmosferę kultury mauretańskiej. Jeśli zamierzasz odwiedzić ten niesamowity region, powinieneś zdecydować, jak dokładnie chcesz spędzić wakacje. Od preferowanych form wypoczynku zależy od wyboru sezonu na wakacje w Maroku.

Maroko znajduje się w strefie podzwrotnikowej i jest otoczone przez Morze Śródziemne po stronie zachodniej i Oceanie Atlantyckim od północnego wybrzeża, czynniki te determinują klimat kraju - gorące lato i ciepłą, ale deszczową zimę. Latem temperatura powietrza wynosi 25-35⁰⁰, zimą 15-20. Pomimo upału woda w oceanie nie nagrzewa się powyżej 20⁰С przez całe lato, co należy wziąć pod uwagę przez odwiedzającego. kurorty na wybrzeżu Atlantyku. Im dalej na południe, w kierunku kontynentu, tym bardziej klimat kontynentalny staje się bardziej wyraźny, a różnica temperatur sezonowych staje się wyraźniejsza.

Kiedy rozpoczyna się sezon turystyczny w Maroku?

Tradycyjnie turyści udają się do Maroka w pierwszej kolejności na wakacje na plaży i aktywną rozrywkę: nurkowanie, surfować , łowienie ryb i tak dalej. Sezon plażowy i kąpielowy w Maroku rozpoczyna się w maju i trwa do około października. Należy jednak pamiętać, że Ocean Atlantycki nie będzie szczególnie zadowolony z ciepłej wody, więc jeśli planujesz pływać z dziećmi, lepiej jest wybrać miesiące letnie w tym celu, na przykład, od lipca do sierpnia lub wolisz śródziemnomorskie kurorty Maroka, takie jak Tangier i Saidia. . Tak zwana aksamitna pora roku w Maroku, podobnie jak na północnych wybrzeżach Morza Czarnego, przypada na pierwsze miesiące jesieni - września i część października.

Nastąpi przyjemny kontrast i doskonała zmiana wrażeń w Maroku ośrodki narciarskie w górach Atlas. Sezon narciarski trwa tutaj od grudnia do marca, w innych miesiącach miłośnicy górskich krajobrazów będą mogli uprawiać wędrówki i wspinaczkę.

sezon na plaży w Maroku

Optymalny sezon wakacyjny w Maroku na wycieczki

Jeśli wybiorą się Państwo do Maroka na spektakle i wrażenia, najlepszym sezonem świątecznym do tego celu będzie z pewnością zima, co stanowi porę deszczową. W ciągu dnia temperatura powietrza nie przekracza 25 ° C, co stwarza dogodne warunki do licznych wycieczek i wypraw. Jeśli chodzi o deszcze, prawdziwe rejony tropikalne występują w północnych regionach kraju, a bliżej południa ich częstotliwość i intensywność znacznie się zmniejszają.