Łagodny klimat śródziemnomorski Saidii Maroko Sprzyja komfortowemu odpoczynkowi o każdej porze roku. Średnia temperatura waha się między + 22 ° C zimą a + 35 ° C latem, ale ciepło łatwo przenosi się. Morze w zatoce jest spokojne, więc to ośrodek wypoczynkowy często przychodzą rodziny przez dzieci . Saidia zaczęła się rozwijać jako kurort od 1913 roku, kiedy to kraj znalazł się pod protektoratem Francji. Dziś jest popularnym ośrodkiem turystycznym niezależnych Maroko gdzie turyści odpoczywają z wielu krajów świata.

Rozrywka w Saidi

Być może główną rozrywką praktykowaną przez wczasowiczów w Saidii jest wakacje na plaży . Malownicza zatoka i 14-kilometrowa plaża z pięknym złotym piaskiem, turkusowym morzem, mimozą i eukaliptusem, sąsiadujące z linią plaży - wszystko to sprawia, że ​​Saidyu w Maroku jest naprawdę wspaniałym kurortem. A wszystkie rodzaje rekreacji wodnej - nurkowanie, narty wodne, żeglarstwo, wycieczki statkiem, wędkarstwo - tylko uzupełniają ten obraz. Istnieje również centrum termalne, pola golfowe, spa, kino i kilka klubów nocnych.

Zakupy w Saidii obejmują butiki i sklepy, małe sklepy z pamiątkami i centrum handlowe Medina Center, największe w całym regionie Morza Śródziemnego. Kupując tutaj, nie zapomnij o okazjach. Będąc na wakacjach w Saidiya, koniecznie wybierz się do pobliskiej miejscowości Uj, oddalonej o 60 km, odwiedź dolinę rzeki Muluy, grotę w oazie Zegzel i wiele innych. itp. - Taki ekscytujący program wycieczek rozjaśni Twoje wakacje.

Пляж в СаидииMedina Center Saidia

Zakwaterowanie i wyżywienie w Saidi

Ponieważ turystyka jest główną specjalizacją gospodarki tego regionu, istnieją kompleksy hotelowe, hotele i apartamenty na każdy gust:

  • Iberostar Saidia 5 *;
  • Oriental Bay Beach Golf & Spa 5 *;
  • Be Live Collection Saidia 5 *;
  • La Perle Orientale 4 *;
  • Gite Karima 3 * i inne.

Posiłki i posiłki można zjeść w restauracjach kompleksu hotelowego, w którym się zatrzymujesz, a także w zwykłych miejskich restauracjach, które również koncentrują się na turystach: Samy Playa, Villa Kadmiri Saidia, Bruxelles Surprise, Casablanca City, La Marbella, Paloma Blanca. W Saidy możesz spotkać takie miejsca jak Marokański i tradycyjna kuchnia europejska. Wiele z nich ma specjalne menu dla dzieci.

Iberostar SaidiaIberostar Saidia номер
Restaurant Iberostar SaidiaSamy Playa

Jak dostać się do Saidi?

Infrastruktura transportowa tego obszaru jest dobrze rozwinięta i łatwo jest dostać się do tego marokańskiego kurortu. Saidia jest połączona drogami do większych miast ( Fez , Tanger , Casablanca , Marrakesz ), istnieje między nimi połączenie kolejowe. Lotnisko znajduje się 47 km od centrum Saidia, gdzie można zamówić transfer do dowolnego hotelu.