Jak każde inne miasto na wybrzeżu oceanu, Sidi Ifni Maroko gościnnie przyjmuje turystów. Oczywiście, że nie jest romantyczna Casablanca i nie głośno Tanger , ale Sidi Ifni jest atrakcyjny na swój sposób. Dowiedzmy się więcej o osobliwościach odpoczynku w tym przytulnym miejscu Marokańskie miasto .

Co powinien wiedzieć turysta podróżując do Sidi Ifni?

Założony w XV wieku Sidi Ifni był w różnym czasie u władzy między Hiszpanami a Marokańczykami, aż w 1966 roku oba państwa zawarły porozumienie o przeniesieniu miasta do niezależnego Maroka. Dziś większość jej mieszkańców to muzułmanie, przedstawiciele ludu Berberów Shilkh, ale hiszpańska przeszłość pozostawiła znaczny ślad w historii miasta.

Najlepiej jest jechać do Sidi Ifni w sezonie od maja do października. W tym czasie jest cieplej (18-20 ° C). Opady w tym obszarze spadają nieco, tak że obfite opady deszczu nie mogą się obawiać. Jednak mgły na wybrzeżu nie są niczym niezwykłym.

Jeden z najlepszych Marokańskie hotele w Sidi Ifni jest za Hotel Safa (apartamenty z widokiem na morze, 48 pokoi, śniadanie kontynentalne, restauracja). Również dobre opinie o pensjonacie Maison D`hôtes Tiwaline (4 pokoje, prywatna łazienka, darmowe wi-fi, wypożyczalnia samochodów). W odległości 22 km od Sidi Ifni, w Mirleft, znajduje się mini-hotel Kasbah Tabelkoukt (prywatna plaża, basen, pięknie urządzone pokoje z łazienkami, kominek i taras).

Ogólnie rzecz biorąc, infrastruktura turystyczna w mieście jest słabo rozwinięta, jest stosunkowo mało hoteli i restauracji, a także atrakcji. Sidi Ifni to najlepszy sposób na spokojny, wyciszony wypoczynek z dala od zgiełku dużych miast.

Hotel SafaKasbah Tabelkoukt

Co zobaczyć w Sidi Ifni?

Pierwszą rzeczą, która przyciąga wzrok podczas wjazdu do miasta, jest jego imponująca architektura, odziedziczona po Hiszpanach. Masywne budynki w stylu Art Deco, słynny andaluzyjski ogród i fontanny przypominają Hiszpanię, ale z orientalnym akcentem. Tak więc będąc w Sidi Ifni, koniecznie sprawdź jego główne atrakcje:

  1. Główny plac nosi imię Hassana II i budynków dawnego hiszpańskiego konsulatu, ratusza, hotelu Bellevue i pałacu królewskiego.
  2. Plaża Legzira 11 km na południe od miasta jest najbardziej malowniczym miejscem do osiągnięcia taksówką. Są unikalne skały z naturalnymi łukami stworzonymi przez wodę, wiatr i czas. To właśnie po to, aby pospacerować po niezatłoczonej plaży, podziwiać piękną scenerię i samotność, przyjeżdża tu wielu turystów.

W niedzielę można zobaczyć interesujący widok - marokański bazar ("konar"), który jest ustawiony na opuszczonym lotnisku w pobliżu miasta. Surferzy często przyjeżdżają do Sidi Ifni, aby jeździć na dużych falach.

Здание дворца губернатора Сиди-ИфниМечеть в Сиди-ИфниУлочками Сиди-Ифни
Побережье Сиди-ИфниПляжи Сиди-ИфниАрки в скале на пляже Легзира в Сиди-Ифни

Jak dostać się do Sidi Ifni w Maroku?

Dzięki połączenie transportowe W tym regionie sytuacja nie jest tak dobra, jak w dużych miastach Maroko . Na przykład autobus z Agadir chodzi tutaj tylko raz dziennie. Ale w Sidi Ifni ma własne lotnisko - choć małe. Obsługuje tylko loty krajowe. Najlepszym rozwiązaniem jest wycieczka z Agadiru lub Marrakesz w samochodzie osobowym lub wynajętym.