Maroko - najbardziej popularnym wśród turystów na całym świecie jest kraj afrykański. Po północnej stronie wybrzeża są obmywane przez Morze Śródziemne, a od zachodu przez Ocean Atlantycki. Klimat na północy kraju jest subtropikalny - z gorącym długim latem, ze średnią temperaturą powietrza 35 ° C i ciepłą zimą przy reżimie temperatury 15-20 ° C. Na południu i dalej do wnętrza kontynentu klimat jest bardziej kontynentalny - z łagodnym ciepłym latem i chłodnymi zimami.

Królestwo Maroka jest jednym z najstarszych państw afrykańskich. Jego bogata historia i kultura nosi elementy różnych grup etnicznych i wyznań. Dziś kraj uderza w połączenie elementów starożytności i osiągnięć nowoczesności, a także dziwacznych egzotyków Wschodu i wysokiego poziomu europejskiego komfortu. Co zaskakujące, wciąż są nietknięte cywilizacyjne miejsca, w których żyją potomkowie starożytnych plemion berberyjskich, którzy zachowali całą oryginalność i prymatyczność swoich tradycji kulturowych.

Bliskość gór Atlas i naturalna atrakcyjność złocistych piaszczystych plaż, a także rozwinięta infrastruktura sprawiają, że reszta z licznych kurortów Maroka jest interesująca i różnorodna dla wszystkich, bez wyjątku. Jeśli wybierasz się do tego kraju po raz pierwszy, najprawdopodobniej trudno będzie Ci wybrać dowolny popularny kurort w Maroku, dlatego oferujemy krótki przegląd głównych zalet danego miejsca.

Najlepsze kurorty Maroka na Oceanie Atlantyckim

Agadir

Pośród nadmorskich kurortów Agadiru jest prawnie uważane za najlepsze w Maroku, jest również nazywane "Białym Miastem" - w zależności od koloru piasku pokrywającego jego wybrzeże. Pas plażowy rozciąga się aż na 6 kilometrów i niezmiennie przyciąga do siebie miłośników wypoczynku, leżących na plaży w promieniach delikatnego słońca i miłośników aktywnego wypoczynku, w szczególności surferów.

Marrakesz

Starożytne miasto zainteresuje miłośników malowniczych górskich krajobrazów, a także odmierzonego sposobu na życie. Dzięki odpowiedniej grupie każdy turysta może z łatwością poczuć się ojczyzną tego wspaniałego kraju, będąc w przysadzistych dwupiętrowych domach, ciesząc się kuchnią narodową i podziwiając dzieła sztuki ludowej.

Essaouira

Przyciąga fanów surfować z całego świata najlepsza fala na całym wybrzeżu. Istnieje wiele klubów surfingowych, w których można wypożyczyć sprzęt i kostiumy. Początkujący mogą skorzystać z usług doświadczonych instruktorów.

Fani atrakcji historycznych znajdą tutaj dobrze zachowany prawdziwy rynek niewolników.

Casablanca

To miasto nie zaimponuje gościom swoją skąpą plażą, ale zapewni więcej niż komfort, liczne programy zwiedzania i rozrywkę kulturalną. Casablanca różni się od innych głównych kurortów Maroka i demokracji - odwiedzając liczne muzea, meczety, a nawet europejskie butiki, można spotkać kobiety z otwartymi twarzami. Minus miast w nieproporcjonalnie wysokich, w porównaniu z innymi miastami królestwa, ceny.

Fez

Starożytne miasto, prawdziwa kulturalna kolebka miasta. Miłośnikom leżenia na plaży będzie nudno, bo ten górzysty teren pełen zabytków historycznych i kulturowych. Warto zauważyć, że ruch pojazdów jest zabroniony, a głównym środkiem transportu są osły.

Najlepsze kurorty Maroka na Morzu Śródziemnym

Tanger

nadmorskie kurorty Maroko

Największy port kraju, umożliwiający komunikację z wieloma krajami europejskimi. Jest to obszar graniczny między Morzem Śródziemnym i Oceanem Atlantyckim. W części zachodniej nie jest tak brudny i hałaśliwy jak w centralnej, co czyni go popularnym wśród miłośników rekreacji na wybrzeżu.

Saidia

Saidia ciekawe połączenie oryginalnej kultury i nowoczesnego przemysłu rozrywkowego. Główną atrakcją kurortu jest dolina Żegzel, gdzie mieszkali ludzie, a teraz żyją całe kolonie ptaków.