Wyspa Mauritius - jedno z najlepszych i najbardziej elitarnych miejsc odpoczynku na ziemi. Mały kraj na wschód od Afryki Północnej jest uderzający w swojej doskonałości i wspaniałości natury, a także najwyższego poziomu usług. I pomimo faktu, że koszty rekreacji na białym wybrzeżu wyspy są bardzo wysokie, wielu turystów jest gotowych pójść na takie odpady, aby odwiedzić najbardziej romantyczny zakątek naszej planety.

Jednym z atrakcyjnych miast Mauritiusa jest miasto Kyurpayp, położone w sercu wyspy. Dziś jest drugim co do wielkości miastem i pomimo tego, że jest znacznie oddalone od wybrzeża, nie umniejsza to jego wartości, ponieważ wakacje na Mauritiusie to nie tylko plaże i fale.

Ogólne informacje o mieście

Kolonialna Qurpipe została zbudowana na płaskowyżu o powierzchni 24 metrów kwadratowych. km., z którego roztacza się wspaniały widok na całą wyspę. W tym celu jest czasami nazywany "centralnym płaskowyżem". Status gminy osady nabytej w 1889 roku, kiedy miasto zaczęło się powiększać, a ludność przekroczyła dziesięć tysięcy osób. Dziś jest największy kurort mauritius z populacją około 80 tysięcy ludzi i centrum biznesowym wyspy, skupia się w gminie, ambasadach, centrach handlowych i sklepach.

Miasto jest miłe centrum transportu i centrum handlowe wyspy. Z tego można dojechać do dowolnego miejsca na Mauritiusie iz powrotem.

Муниципалитет

Klimat

Ponieważ miasto położone jest znacznie wyżej niż terytorium reszty wyspy, jego warunki klimatyczne są raczej związane ze strefą tropikalną. Średnia roczna temperatura wynosi + 27 + 29 stopni. Wokół miasta rosną gęste lasy iglaste.

Historia małego miasteczka

Miasto Kirpipe, podobnie jak wiele innych miejscowości, zostało założone przez Francuzów w pierwszej połowie XIX wieku. Jednak odległość od wybrzeża nie przyczyniła się do rozwoju, według spisu z 1858 r. W wiosce mieszkało tylko 200 osób.

Kyurpipe dostał ostry start dla wzrostu i rozwoju po epidemii malarii w latach 60. XIX wieku, kiedy mieszkańcy stolicy Port Louis pośpiesznie opuścili swoje domy i zostali zmuszeni do osiedlenia się na wysokim płaskowyżu. W tym okresie rozpoczął się boom budowlany w mieście: w najkrótszym czasie rosło mnóstwo domów, układano całą sieć dróg, a potem zaczęły się otwierać różne sklepy.

W 1865 r. Ze stolicy do Torunia przewieziono kolej, a 12 listopada 1889 r. Osada uzyskała status miasta, co tylko przyspieszyło jego rozwój i rozwój. Tego postępu nie mogła powstrzymać ani pierwsza wojna światowa, w której miasto zostało poważnie uszkodzone, ani wyjaśnienie stosunków z Francją, po czym w 1966 r. Mauritius uzyskał niepodległość.

Co słynie z Kirpipe?

Miasto Kirpipe stało się pierwszą osadą na Mauritiusie, gdzie prowadzono elektryczność. W związku z tym od dawna nazywa się "miastem światła" (La Ville Lumiere).

Панорама

Co można zobaczyć w Cyurpeype?

Era kolonizacji pozostawiła po sobie piękne budynki i domy, głównie oczywiście w centrum przy głównej ulicy Elizabeth Avenue . Najsłynniejszy budynek - stary ratusz, dwór Hotel de Ville, zbudowany w 1902 roku. Ratusz znajduje się wewnątrz parku, a przy głównym wejściu znajduje się wspaniała fontanna.

Biblioteka Carnegie z 1917 roku ma tę samą sławę. Na jego półkach zgromadzono bardzo wiele rzadkich książek i rękopisów, wydanych w okresie XVIII-XIX w. I wcześniej należących do znanych osobistości miasta i obszaru wodnego Oceanu Indyjskiego.

Najstarszą instytucją edukacyjną w kraju jest Royal College . Podobnie jak wiele biur i ambasad, mieści się w starej rezydencji z XVI wieku. Kurepipe - ulubione miasto zagorzałych fanów piłki nożnej, ponieważ tutaj zbudowano największy stadion Mauritiusa nazwany imieniem króla Jerzego V.

Jedną z głównych atrakcji miasta jest zbiór różnych palm z całego świata, które są pielęgnowane w miejscowym ogrodzie botanicznym, założonym w latach 80. XX wieku. Wśród miejsc kultu warto zwrócić uwagę na bazylikę św. Heleny i katedrę św . Teresy . Oba obiekty są nadal w eksploatacji, przyciągając wielu turystów do swoich ścian, ozdobionych pięknymi freskami.

Od Kyurpaypa organizują dobre wycieczki na przedmieścia, gdzie można bliżej poznać zabytki, które zdobią sąsiedztwo:

  • narodowy ogród botaniczny gdzie można zobaczyć wszystkie rośliny Mauritiusa, w tym. endemity;
  • Park Narodowy Black River Gorge z interesującymi mieszkańcami i wodospadami;
  • w kierunku południowo-wschodnim wodospady Tamarinsky szaleją;
  • piękny, stary wulkan Trou-o-Cerf, już wymarły.
Библиотека КарнегиЗдание ратушиКоролевский колледж
Улица Элизабет АвенюCобор Святой ТерезыБотанический сад

Hotele w Cyrpeipe

W biznesowym centrum wyspy znajdziesz wiele różnych hoteli: zarówno w samym mieście, jak i na przedmieściach. Na przykład pięciogwiazdkowy hotel Le Domaine De Larbre du Voyageur, położony praktycznie w centrum miasta nad rzeką, oferuje komfortowe pokoje, bar i restaurację, sklepy, fitness i spa. Dyskretna obsługa i uważni administratorzy sprawią, że Twój pobyt będzie jak najbardziej komfortowy.

Pensjonaty i mini-hotele są bardzo popularne w Cyrpeipe, takie jak pensjonat Harry inn, położony na obrzeżach. Tutaj możesz wynająć w pełni wyposażony umeblowany pokój, pokój, a nawet łóżko.

Warto jednak zauważyć, że wielu turystów woli osiedlać się na plaży, aw Kyurpeype chodzić na zakupy i wycieczki. Na małej wyspie odległość między miastami wynosi 5-15 km, nawet autobusem Grand be , Bel Ombra lub Flic-en-Flac bez trudności.

Отель Le Domaine De Larbre Du VoyageurОтель Harry Inn

Gdzie zjeść w Cyurpeype?

W tętniącym życiem biznesowym mieście Kyurpaypa zawsze można znaleźć przytulną restaurację na obfity lunch lub romantyczną kolację, w mieście jest wiele instytucji gastronomicznych. Większość z nich oferuje dania kuchni francuskiej i indyjskiej, ale można również znaleźć dania kuchni angielskiej, włoskiej, japońskiej, europejskiej i innych. Ponadto istnieją kawiarnie fast food i globalne sieci takie jak KFC i McDonald's.

Należy zauważyć jedną z popularnych francuskich restauracji - restaurację "Fusion". Dobrze zaprojektowane menu tradycyjnych potraw w połączeniu z nienaganną obsługą, restauracja ma przytulną atmosferę, wspierany przez relaksującą muzykę. Każdy posiłek jest uzupełniony przez duży wybór deserów.

Indyjska restauracja Royaume des Saveurs jest bardzo popularna, gdzie można skosztować ciekawych indyjskich potraw. Spokojna atmosfera i niepozorna obsługa rozcieńczona smakami nieznanych przypraw. Cicha muzyka i domowa atmosfera zostaną zapamiętane na długi czas.

Ресторан GingerРесторан Royaume des Saveurs

Zakupy w Kyurpipe

Miasto to tylko ogromna liczba sklepów, sklepów i różnych sklepów. Turyści i ludzie z innych miast często przyjeżdżają tutaj zakupy iść na zakupy i kupować pamiątki. Najbardziej ulubionymi pamiątkami na wyspie są modele starożytnych statków, porcelany i ręcznie haftowanych obrusów.

Jak dostać się do Kirpipe?

Z dużych miast Europy i Moskwy latać bezpośrednie loty do międzynarodowe lotnisko kraje Stamtąd możesz zamówić transfer do Cyurpipe, wziąć taksówkę lub skorzystać z jednego z autobusów wahadłowych, których sieć jest bardzo duża na wyspie, do północnej lub południowej stacji w mieście.

Przy pomocy tego samego rodzaju transportu możesz dostać się z dowolnego innego miasta na wyspie.