Port Louis to miasto na wyspie Mauritius który przenosi od razu trzy dumne szeregi: główny port, największe miasto i stolicę wyspy. Również tylko czterdzieści kilometrów od Port Louis Międzynarodowy port lotniczy Mauritius .

Trochę historii

W 1635 r. Port Louis został zbudowany jako port i dopiero w 1735 r. Francuzi uczynili go centrum administracyjnym wyspy, odgrywając ważną rolę w życiu francuskiej floty morskiej, ponieważ był to punkt zaopatrzenia dla statków państwowych zmierzających w kierunku Przylądka Dobrej Nadziei. Miasto otrzymało swoją nazwę na cześć Ludwika XV Francji, ale jego nazwa również zachowuje port.

Tubylcy z Port Louis są potomkami robotników, którzy przybyli tu z Indii. Większość ludności to Indianie mieszanego pochodzenia, dlatego miasto jest bogate w kultury, spośród których można wyodrębnić pięć głównych:

  • Angielski
  • Chiński
  • Indian;
  • Francuski;
  • Creole.

Pomimo tak różnorodnych kultur i narodowości, tutejsi ludzie są bardzo przyjaźni i gościnnie przyjmują turystów, dlatego wszyscy goście Port Louis, którzy przybywają na wyspę, są otoczeni troską i uwagą mieszkańców, którzy robią wszystko, aby im wygodnie.

Вид на Порт-ЛуиПорт-Луи местное население

Zabytki Port Louis

Ze względu na dużą różnorodność kultur w mieście istnieje wiele różnych świątyń. Najpopularniejsze z nich to Katedra Katolicka i Meczet Jammah . Świątynie te wyróżniają się wyrafinowaniem i luksusem: ich bramy, ozdobione wyszukanymi rzeźbami, dowodzą, jak czcigodni mieszkańcy odnoszą się do ich kultury.

W centrum miasta znajdują się główne budynki, z których większość wykonana jest w najlepszych tradycjach współczesnej architektury. Również znajdują się rezydencje bogatych i szanowanych mieszkańców Mauritiusa. Jest to także swego rodzaju atrakcja, ponieważ niektóre z nich nie są gorsze w swoich zabytkach piękna architektury.

Nie mniej fascynująca jest jedna z najstarszych szkół królewskich, zbudowana w stylu kolonialnym. Spacerując po centrum miasta i podziwiając piękne budynki, które odzwierciedlają jego historię, nadszedł czas, aby udać się na przedmieścia i zobaczyć starożytne twierdze wokół Port Louis, z których niektóre są pięknie zachowane. Miasto jest chronione ze wszystkich stron grzbietem - to najlepsze warunki do budowy wszelkiego rodzaju fortyfikacji.

Polecamy również odwiedzić muzeum pocztowe i Muzeum Fotografii znajduje się w stolicy, jak również w pobliżu Muzeum "Eureka" . Gwarantujemy niezapomniane wrażenia i pozytywne emocje z odwiedzin!

Собор Святого ЛюдовикаСобор святого Джеймса изнутри
Пагода Thien ThaneМечеть Джаммах
Gdzie się zatrzymać w stolicy?

Oto najlepsze Hotele Mauritius . W pobliżu nabrzeża Port Louis wznosi się duży Labourdonnais Waterfront Hotel 5 * . Hotel oferuje 105 pokoi, w tym apartamenty i rodzinę. Średni koszt pokoju to 275 USD. Za tę opłatę otrzymasz pełen zakres usług, w tym salę fitness, basen, jacuzzi, restaurację i bezpłatne śniadanie. Również będzie to możliwe wynająć samochód lub zarezerwuj wycieczkę.

Отель Labourdonnais Waterfront HotelОтель Labourdonnais Waterfront Hotel  номерОтель Labourdonnais Waterfront Hotel  ресторан

Jeśli wolisz hotele z zabiegami spa i masażami, lepiej zatrzymać się w hotelu InterContinental Resort Mauritius , który znajduje się nad oceanem. Na terenie hotelu znajduje się również kort tenisowy i klub fitness, a każdy może opalać się przy basenie lub na piaszczystym wybrzeżu. Średnia cena za pokój to około 196 USD. Pokoje w hotelu InterContinental Resort Mauritius oferują piękne widoki na ocean.

Отель InterContinental Resort Mauritius пляжОтель InterContinental Resort Mauritius номераОтель InterContinental Resort Mauritius ресторан

Ten sam piękny widok może podobać się gościom hotelu Le Suffren Hotel & Marina . Znajduje się również na oceanie, ale zamiast piaszczystej plaży znajduje się miejsce do cumowania jachtów, które wygląda nie mniej pięknie. Hotel Le Suffren & Marina oferuje swoim gościom usługi spa, sali fitness i kortu tenisowego. Charakterystyczną cechą hotelu są pokoje, które wyróżniają się swoim wnętrzem: spokojne delikatne kolory lub głębokie kolory i drewniane meble. Każdy gość Le Suffren Hotel & Marina wybiera coś, co lubi. Średni koszt pokoju to 190 USD.

отель Le Suffren Hotel & Marina берегОтель Le Suffren Hotel & Marina  номер светлыйОтель Le Suffren Hotel & Marina бассейн

Port Louis jest pełen kolorowych mini-hoteli, jednym z nich jest hotel ekologiczny Mon Choix Ecolodge , który ma tylko 4 pokoje. Znajduje się na obrzeżach miasta, więc wskazane jest, aby mieć samochód lub współrzędne dobrego taksówkarza. Jako rozrywka mini-hotel oferuje tylko basen, który jest już całkiem dobry. Cena pokoju wynosi 39 USD.

Отель Mon Choix Ecolodge номерMon Choix Ecolodge террасаЗавтрак на террасе Mon Choix Ecolodge

Za 45 cu Możesz wynająć pokój w mini-hotelowej willi Regency , w której są tylko trzy pokoje. Hotel nie oferuje żadnych rozrywek i usług, więc będziesz musiał znaleźć taksówkę i wycieczki. Ale mimo to, Regency Villa ma znaczną przewagę - znajduje się w najbardziej malowniczym miejscu, w okolicy Albionu.

Restauracje Port Louis

Restauracje w Port Louis doskonale prezentują mieszankę kultur, więc lokalna kuchnia łączy w sobie kuchnię francuską, chińską, angielską i kreolską, nawet fast food ma tu charakter narodowy. Na przykład na plaży możesz spróbować hamburgera z mięsem rekina zwanym sharkburger.

Ceny we wszystkich restauracjach są prawie takie same, więc pełna kolacja dla jednej osoby bez alkoholu (jest to dość osobna) kosztuje 11 USD. Jeśli chcesz skosztować czegoś interesującego, powinieneś odwiedzić restaurację Cari Poule w samym sercu miasta. Przygotowujemy dania Kuchnia Mauritiusa według starych receptur: ryby w stylu kreolskim, trzeszczki w pikantnym sosie i wiele innych. W naczyniach nauczysz się ostrych nut kuchni chińskiej, angielskiego konserwatyzmu i francuskiego wyrafinowania. To połączenie smaków jest rzadkością, dlatego restauracja Carri Poule jest najpopularniejsza w mieście.

Cari Poule
Zakupy

Port Louis to wspaniałe miejsce nie tylko na spacery i rekreację, ale także na zakupy. Przede wszystkim powinieneś udać się na rynek miejski Le Bazar Central, który znajduje się nad oceanem. W wielu miastach miejsca zakupowe nie są kolorowe; spacerując po sklepach, możesz zapomnieć, że jesteś teraz w jednym z najlepszych kurortów na świecie. Ale kiedy spacerujesz po rynku w Port Louis, będziesz podmuchany świeżym powietrzem, a przejście z pawilonu do pawilonu, zobaczysz niekończący się ocean. Zakupy w takim miejscu są jeszcze ciekawsze. Nawiasem mówiąc, rynek Le Bazar Central jest bardzo rozwinięty, absolutnie wszystko jest tam sprzedawane: biżuteria, wyroby jedwabne, ceramika, biżuteria z półszlachetnym jadeitem i tak dalej.

Drugie miejsce, w którym można dokonać dobrego zakupu, to Le Caudan Waterfront. Jest to jedno z największych centrów handlowo-rozrywkowych w stolicy Mauritiusa, gdzie znajduje się wiele sklepów, a także restauracje i przytulne kawiarnie. Cechą szczególną i stylową dekoracją Le Caudan Waterfront są wielokolorowe parasole, jakby unosiły się w powietrzu. Piękno tego miejsca polega na tym, że są tu sklepy wolnocłowe, więc za przyjemną cenę można kupić wysokiej jakości biżuterię, ozdobioną drogocennymi kamieniami. Taka "pamiątka" pozostawi najlepsze wspomnienia reszty każdego zakupoholiczki.

Рынок Le Bazar CentralЦветные зонтики около Le Caudan Waterfront
Co zabrać ze sobą?

Co zabrać ze sobą na Mauritius ? Oczywiście coś wyjątkowego, coś, czego nie ma w innym miejscu. W tym sensie Port Louis, jako część wspaniałej wyspy Mauritius, jest dobrym miejscem. Można tu kupić rum zrobiony na wyspie, a także przyprawy, stemple, plecione torby i czapki. Ceramiczne naczynia lub figurki będą również doskonałą pamiątką lub prezentem dla bliskich.