Chamarel - mała osada na Mauritiusie, znana z nieziemskich krajobrazów. Główną lokalną cechą są wydmy wielobarwne.

Kolorowe piaski Chamarela zadziwiają nieprzygotowanego turystę. Żółty, czerwony, zielony, fioletowy, brązowy, cyjan i magenta - wydaje się, że artysta tu pracował. Jednocześnie granica między kolorami jest bardzo wyraźna, a kolorowe strefy nie mieszają się ze sobą, bez względu na jakiekolwiek katastrofy pogodowe, czy to silne podmuchy wiatru, ulewy i tym podobne.

Tajemnica Chamarel Sands

Rozwiązaniem tajemnicy tego miejsca jest jego historia. Wyspa Mauritius ma pochodzenie wulkaniczne. W związku z tym na jej terytorium znajduje się wiele skał wulkanicznych. Ich stopniowe chłodzenie i dało ziemi Chamarel takie dziwne kolory. Ponadto ziemia zawiera dużą ilość aluminium i żelaza, które również dają dodatkowe odcienie.

Funkcje wizyty

Od lat 60. kolorowe piaski Chamarel stały się jednym z nich Zabytki Mauritiusa . W tej chwili ich terytorium należy do firmy zajmującej się uprawą trzciny cukrowej. Turyści odwiedzają ten obszar najczęściej w ramach wycieczek. Chodząc tutaj warto jednak pamiętać, że chodzenie po wydmach jest zabronione, bo inaczej się zawalą. Z tego samego powodu nie można również zabrać ze sobą piasku. Można tylko iść szlaki turystyczne. A piasek można kupić w licznych sklepach z pamiątkami rozsianych po wiosce.

Inne atrakcje w wiosce

Oprócz kolorowych piasków w wiosce wciąż jest wiele pięknych miejsc, które zdecydowanie warto odwiedzić. Najpopularniejszymi turystami są góry i wodospady, spadające ze 100-metrowej wysokości do krateru wygasłego wulkanu, porośniętego egzotycznymi roślinami.

Jak dostać się do wioski?

Wioska Chamarel znajduje się w południowo-zachodniej części Mauritiusa. Najłatwiej dostać się do osady samochodem. Najpierw musisz dostać się do miasta Shemin-Grenier, a następnie, po opuszczeniu miasta, jechać drogą B9, a następnie skręcić w drogę B104, wzdłuż której dotrzesz do Chamarel.

Цветные пески и горыЧеткие грани между цветамиВодопад Шамарель