Jedna z najpiękniejszych wysp na świecie Mauritius , który uderza w wyobraźnię wszechstronnością i kontrastem natury. Pomimo dość skromnego rozmiaru, wyspa kryje wiele sekretów i tajemnic, które zainteresują podróżnych. Oprócz bogatej historii i dziedzictwa kulturowego, Mauritius ma wspaniałe wakacje: przyzwoite zakwaterowanie w najlepszym wydaniu ośrodki na wyspie , zadbane plaże, czyste wody oceanu i nieopisana atmosfera spokoju i spokoju.

Charakterystyczną cechą wyspy jest wysokiej jakości obsługa i pełne szacunku podejście tubylczej ludności do turystów. A także odwiedzić Mauritius jest ze względu na różnorodną kuchnię, której dania są w stanie zaspokoić najbardziej wymagających smaku. Cechy gastronomiczne rozwijały się przez stulecia pod wpływem imigrantów z Francji, Indii, Chin i Afryki, którzy zamieszkiwali wyspę w różnym czasie.

Funkcje tradycyjnej kuchni

Dziś państwo wyspiarskie jest związane gospodarczo i politycznie z Francją, więc nie należy się mylić obecnością ogromnej ilości dań kuchni francuskiej w tradycyjnej kuchni Mauritiusa. Oczywiście niektóre przepisy zostały nieco zmodyfikowane lub uzupełnione, co dało im jeszcze bardziej egzotyczny i pikantny smak.

Wiek dziewiętnasty był naznaczony zniesieniem niewolnictwa w Indiach, po którym wielu robotników rzuciło się do pracy. Część Indian po trafieniu na Mauritius dała miejscowej kuchni pyszne potrawy, które od wielu lat są popularne wśród miejscowej ludności i gości.

Tradycyjne chińskie potrawy - makaron, gotowany ryż, pieczywo, ryby z frytkami - można zjeść w wielu restauracjach na wyspie.

W naszych czasach kuchnia Mauritiusa uzupełniała się nowoczesnymi fast foodami, pizzą i innymi potrawami, ale wciąż może rozróżnić krajową osobliwość i smak. Ciesz się lokalną kuchnią w ulicznych barach z przekąskami, ale restauracje na wyspie z pięknymi widokami na góry, dżunglę, wybrzeże oceanu są bardziej popularne.

Dania narodowe

Jeśli masz szczęście odwiedzić Mauritius, nie przegap okazji i zdecydowanie spróbuj najpopularniejszych potraw na wyspie.

  1. Dol Pori to cienkie ciasto żytnie z warzywami, przyprawami i fasolą. Bardzo proste w naczyniu do gotowania, które jest pożądane wśród mieszkańców wyspy.
  2. Curry - pomidory z ryżem, płaskie ciastka, przyprawy smakowe, które uważane są za wspaniały dodatek do dań na ciepło.
  3. Boule - ryby i inne owoce morza zawijane w ciasto, gotowane na bulionie rybnym i podawane z pikantnymi sosami.
  4. Vindae - gotowana ryba z sosem musztardowym, cebulą, czosnkiem, kurkumą, imbirem. Danie można uzupełnić ryżem i warzywami; podawane zarówno na zimno, jak i na gorąco.
  5. Sałatka z milionerem. Głównym składnikiem jest ucieczka z palmy, która uprawiana jest przez co najmniej siedem lat. Rdzeń jest drobno rozdrobniony i uzupełniony owocami morza, marlinem, pokrojonym na kawałki, cebulą, pomidorami, zieleniną. Opatrunek to najlepsza oliwa z oliwek.
  6. Biryani - ryż z aromatycznymi korzeniami i przyprawami, który jest tradycyjnie dodatkiem do innych potraw z warzyw, mięsa, ryb.
  7. Rugai to sos z duszonych warzyw i owoców: pomidory i owoce awokado są duszone aromatycznymi przyprawami i cebulą, czosnkiem, imbirem, tymiankiem. Idealnie dodać rybę lub mięso.
  8. Blue marlin to ryba, którą próbował złapać główny bohater powieści "Stary człowiek i morze". Najczęściej podawane w sałatkach lub niezależnie w formie pokrojonej w cienkie plasterki filetów.
Дол ПориКарриБуле
ВиндаеСалат миллионераБирьяни
РугайГолубой марлинКраб со спагетти - национальное блюдо
Co zwyczajowo pić?

Tradycyjnym napojem na Mauritiusie jest rum i jego różnorodność - rum. Ten napój jest słabszy, ponieważ zawiera dużo syropu cukrowego. Dzisiaj piwo staje się coraz bardziej popularne, dzięki czemu wczasowicze gasią pragnienie. Oprócz napojów alkoholowych piją lassi - jogurt z lodami, przyprawami i owocami tropikalnymi. Kolejnym podobnym napojem aloudu jest mleczny koktajl z dodatkiem słodkiego syropu, przypraw i innych dodatków.

Jak widać, kuchnia Mauritiusa jest różnorodna i zdolna zaspokoić najbardziej wymagające gusta. Smak Bon!

ЛассиАлуду
Национальный напиток - ромМестное пиво