W wysokiej Góry AtlasMaroko jeden z najlepszych znajduje się ośrodki narciarskie Kraje Ukaimeden. Znajduje się na wysokości 2600 m, w pobliżu Oceanu Atlantyckiego.

Gdzie jest i jak się dostać?

Ukaimeden znajduje się w północno-zachodniej części Maroko na jednym ze szczytów gór Atlas. To jest tylko 75 km od pięknego Marrakesz skąd można łatwo i szybko dostać się do ośrodka. Oczywiście, najwygodniejszy sposób podróżowania transport publiczny . Bilet pociągowy kosztuje 45 MAD, a podróż nie zajmie więcej niż godzinę. Możesz także wsiąść do autobusu z małego miasteczka Urik. Jest bliżej ośrodka niż Marrakesz . Koszt biletu autobusowego wynosi 25-30 MAD.

Czas trwania sezonu i pogoda

Szczyty gór Atlas są pokryte śniegiem prawie przez cały rok, ale tylko w pewnym okresie łóżko z puchu z piór jest idealne na narty. Ośrodek Ukaimeden otwarty jest w miesiącach zimowo-wiosennych, a dokładniej od grudnia do kwietnia. W tym okresie możesz cieszyć się ulubionym sportem.

Pogoda w Ukaimeden Maroko idealny do jazdy na nartach. Średnia temperatura w sezonie osiąga + 3,5 stopnia. W tym regionie rzadko występują burze śnieżne lub zamiecie śnieżne. Niebezpieczeństwo to osunięcia ziemi, które występują latem, kiedy temperatura powietrza może osiągnąć tutaj +23 stopnie Celsjusza.

Укаймеден летом

Ukaymeden Ski

Jeśli porównamy Ukaimedena z europejskimi kurortami, możemy powiedzieć, że jest on nieco opóźniony w rozwoju. W ośrodku nie znajdziesz wielu atrakcji i wycieczek, ale jest tam mnóstwo miejsc rozrywki. I nie ze względu na wycieczki udaj się do tego wspaniałego zakątka Maroko . W Ukaimeden znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz do uprawiania narciarstwa dla początkujących narciarzy i zapalonych sportowców.

Stoki narciarskie ośrodka podzielone są na dwie strefy: pierwsza przeznaczona jest dla początkujących, druga dla doświadczonych sportowców. W drugiej części zmiany elewacji są dość strome, od 100 do 30 m. Wszystkie drogi Ukaimeden łączy bezpieczeństwo, wygoda i nowoczesność. Są one wyposażone w liny linowe, oznakowane i dobrze oświetlone nawet w nocy. W pobliżu wind znajdują się wypożyczalnie sprzętu i odzież robocza.

W ośrodku narciarskim Ukaymeden jest duży minus - brak armatek śnieżnych. W chwili obecnej żaden sprzęt nie jest obsługiwany, więc w miesiącach wiosennych są dni, w których śnieg nie pozwala na jazdę na nartach. W takich przypadkach goście ośrodka muszą spodziewać się nowych opadów śniegu.

Koszt karnetu dziennie w pięknym kurorcie wynosi 250 MAD (235 MAD dzieci). Przez trzy dni spędzone na terytorium Ukaymeden, trzeba zapłacić 575 MAD (dzieci - 550 MAD). Stawki te znacznie różnią się od innych kurortów w Maroku, ale poziom usług jest znacznie lepszy.

Зимой здесь очень много туристовПодъемники на курорте
Спуск во второй части курортаПейзажи Укаймедена
Rozrywka

W dni, kiedy nie można jeździć na stokach Ukaimeden, można znaleźć wiele innych ciekawych zajęć. Na terenie ośrodka znajdują się ośrodki sportowe o różnych profilach. Możesz strzelać z łuku, jeździć dżipem w górach lub bawić się w lokalnej dyskotece.

W Ukaimeden są dwa centra odnowy biologicznej. W nich można przejść do zabiegów spa, odwiedzić kąpiel lub popływać w basenie. Ogólnie rzecz biorąc, w każdy dzień wakacji możesz z pożytkiem i ciekawie spędzać każdą minutę i wypełniać je dobrymi momentami.

Спортивные центрыПрогулки на джипах по горам
Hotele i restauracje

W Ukaimeden znajdziesz wiele możliwości zakwaterowania. Ogólnie rzecz biorąc, ośrodek znajduje się około 5 hoteli różnych klas. W nich można spędzić czas w przytulności i komforcie. Opierając się na opiniach turystów, najlepszym hotelem w kurorcie jest Hotel Chez Juju. Na jego terytorium znajduje się najlepsza restauracja, która serwuje tradycyjne Kuchnia marokańska . Pokoje są przestronne i czyste, az ich okien roztacza się piękny widok na góry.

Inne miejsca pobytu w Ukaimeden przypominają raczej pensjonaty niż hotele. Koszt życia w nich jest oczywiście tańszy niż w Hotelu Chez Juju, ale poziom usług również ma znaczną różnicę.

W ośrodku znajduje się mała, przytulna kafeteria, w której można wypić filiżankę kawy po nartach. Niestety, duży wybór restauracji Ukaimeden nie może się pochwalić. Zasadniczo, wszystkie miejsca, w których można zjeść obiad mocno, znajduje się na terenie hoteli lub pensjonatów.

Hotel Chez JujuHotel Chez Juju ресторан