W północnej części magii Maroko jest małe, piękne miasto Tetouan. Mimo swojej wielkości wciąż wie, jak zaskoczyć turystów swoimi ciekawymi widokami i wspaniałymi panoramami. Tetuan w Maroko słynie z połączonego portu i rozwiniętego pola medycznego. Produkowane w nim leki są znane na całym świecie i znajdują się na liście UNESCO, ponieważ przepisy dotyczące ich produkcji pojawiły się kilka wieków temu.

W Tetouan miesza się kilka narodowości, wielu uważa, że ​​to miasto jest bardziej hiszpańskie niż arabskie. Na jego ulicach często spotkasz Żydów, Francuzów, Hiszpanów i oczywiście Arabów. W związku z tym restauracje i hotele Tetouan wykonane są w różnych stylach i zachwycają swoim kolorem.

Pogoda w Tetouanie

Śródziemnomorski klimat Tetouan, jak również Maroko , pozwala wielu podróżnikom cieszyć się wspaniałymi wakacjami. Oczywiście w lecie jest gorąco - + 25-27 stopni, a zimą jest stosunkowo ciepło - + 5-10 stopni. W mieście opady spadają, ale najczęściej w zimnych porach roku. Latem, dosłownie raz w miesiącu, nalewane są prysznice, a potem słońce znów się nagrzewa. W zimie raz w tygodniu można złapać ulewny deszcz.

Старый центр города

Co zobaczyć w Tetuan?

Miasto Tetouan znajduje się pomiędzy pięknymi ogrodami, gdzie pomarańcze, daty, banany, granaty i cyprysy rosną prawie przez cały rok. Niewątpliwie możesz odwiedzić te sady i skosztować wspaniałych świeżych owoców. Góry Reef, w pobliżu ogrodów, fascynują ich pięknymi widokami. Ci, którzy kochają aktywną formę rekreacji zapewne będą cieszyć się jazdą na rowerze po górskich stokach.

W samym mieście znajduje się główna atrakcja całego Maroka - Medina Tetouan. Jest wpisany na listę UNESCO i przyciąga tak wielu turystów swoją elegancją i pacyfikacją. Radzimy niedoświadczonym podróżnikom wynająć przewodnika przed odwiedzeniem tego punktu orientacyjnego w Tetouan.

Nad miastem, na samym szczycie wzgórza znajduje się starożytna forteca miasta Kasbah. Można w nim spacerować godzinami i cieszyć się piękną scenerią. Ponadto w Kasbah znajduje się mały lokalny targ, na którym można w pełni zapoznać się z niesamowitymi kolorami kraju, a nawet kupić małe pamiątki z Maroka . Kolejną atrakcją Tetuan była starożytna strażnica Al-Iskala. Jest dostępny do oglądania dla wszystkich turystów. Wewnątrz można zobaczyć wspaniałe starożytne mozaiki i nieco bardziej szczegółowo zapoznać się z architekturą średniowiecza.

W Tetouan można odwiedzić kilka muzeów. Najważniejszym w mieście jest Muzeum Archeologiczne, które zawiera historyczne artefakty starożytnych mieszkańców jaskini. W Muzeum Sztuki Marokańskiej zapoznasz się z niesamowitą kolekcją instrumentów muzycznych, strojami starożytnych mieszkańców lub elementami antycznej mozaiki. Jest Muzeum Sztuki Współczesnej Tetuan. Często odbywają się tu wystawy fotografii i obrazów nowych utalentowanych twórców.

Город-крепость КасбаМедина ТетуанаАвеню Мохаммеда Пятого
Курсы в школе ремеслаЭкспонаты в Археологическом музееГранатовый сад Тетуана
Gdzie się zatrzymać?

Ponieważ Tetouan jest małym miastem, wybór hoteli w nim jest nieco słaby. Zasadniczo turyści wolą wynająć małe apartamenty lub pokoje od lokalnych mieszkańców. Nie każdemu podoba się ten rodzaj wakacji, więc opowiemy Ci o najlepszych miejscach na nocleg i dobrze się bawimy. Lista najlepszych hoteli w Tetouan obejmuje:

  • Hotel Chams (4 *);
  • Dreams Hotel (4 *);
  • La Paloma (4 *);
  • Hotel Al Mandari (3 *);
  • Hotel Atenas (3 *);
  • El Yacouta (3 *).

Wszystkie powyższe hotele znajdują się odpowiednio w centrum Tetouan, dość łatwo do nich dotrzeć. W pobliżu znajduje się wiele dobrych sklepów z rzeczami i pamiątkami, pubami i barami, atrakcjami i centrami rozrywki. Z okien hoteli roztacza się piękna sceneria, a same pokoje są wykonane w eleganckim stylu. Uśmiechnięty i przyjazny personel hotelu Tetouan pomoże ci w każdej sprawie i zapewni czystość pokoju.

La PalomaDreams HotelHotel Chams
Kawiarnie i restauracje

Tetouan znajduje się w pobliżu Morza Śródziemnego, więc głównym składnikiem lokalnej kuchni są ryby lub owoce morza. Robią tu wszystko z rybami: smażą, gotują, duszą, dymią itp. Znakomite pikantne arabskie przyprawy sprawiają, że każde danie jest wyjątkowe i wyjątkowe, więc jeśli przyjedziesz do Tetouan, musisz posmakować arcydzieł kuchnia narodowa .

W Tetouan znajdziesz restauracje włoskie, amerykańskie i śródziemnomorskie. Podążają za wszystkimi tradycjami gotowania głównych potraw, a jakość obsługi jest zawsze na wierzchu. Jeśli chcesz po prostu coś przekąsić, spójrz na lokalne kafeterie: La Joconde, Restinga, Casa de Espana. W nich będziesz mógł nakarmić i poprawić swój nastrój w przyjemnej, ciepłej atmosferze.

Wśród restauracji Tetouan turystów wyróżnia się:

  • Restauracja Blanco Riad;
  • Riad El Reducto;
  • Restauracja Hala.
Riad El ReductoBlanco Riad RestaurantRestaurant Hala

Jak dostać się do Tetouan?

Tetouan znajduje się w pobliżu Morza Śródziemnego, więc można do niego dotrzeć za pomocą transportu morskiego, ale nadal będzie to szybsze i lepsze dzięki marokańskim autobusom międzymiastowym. Codziennie z nich korzystają Marrakesz (11 godzin jazdy), Meknes (5 godzin), Rabat (4 godziny), Casablanca (6 godzin). Średnio bilet autobusowy kosztuje 100-120 dolarów.