Maroko - kolorowy wschodni kraj, który w naszych umysłach kojarzy się głównie z bogactwem i luksusem dzięki pięknemu serialowi telewizyjnemu, szeroko nadawanemu w telewizji. Kultura egzotyczna, malownicze krajobrazy nie pozostawiają nikogo obojętnym, ale aby wrażenia i wspomnienia z wycieczki były jak najbardziej kompletne, warto zadbać o pamiątki z Maroka.

Co zabrać z Maroka?

Każde miasto w tym bajkowym kraju specjalizuje się w konkretnym rzemiośle, ale istnieje wiele produktów, które są tradycyjne dla kraju jako całości, takie jak babcie - buty bez pleców z zakrzywionymi nosami, które wszyscy znamy z filmów i kreskówek o krajach wschodnich . Wykonane są z najdelikatniejszej skóry kóz lub owiec o delikatnym ubarwieniu - Maroko i są haftowane złotymi i srebrnymi nitkami. To doskonały prezent dla ukochanej osoby - tak wygodnie chodzić w domu, że po prostu nie chcesz ich zastrzelić.

Dywany są również nazywane zwykłymi prezentami z Maroka. Istnieją dwa rodzaje lokalnych bazarów: arabski i berberyjski. Pierwsze wyróżniają się jasnością kolorów i różnorodnością wzorów, które mogą być zarówno abstrakcyjne, jak i przedstawiać rośliny i zwierzęta. Próbki berberyjskie mają spokojniejszą kolorystykę, a wzory są bardziej surowe - z reguły są to figury geometryczne i ozdoby.

Rzadka kobieta może oprzeć się eleganckiej biżuterii marokańskiej - swojemu kolorowemu naszyjnikowi, kolczykom, wisiorkom i bransoletkom ze srebra i złota. Jeśli planujesz drogi zakup, najlepiej udać się do jednej z wielu sklepów jubilerskich, w których możesz uzyskać gwarancję autentyczności produktów. Dla tych, którzy nie są gotowi wyłożyć poważnej sumy, oferowany jest ogromny wybór biżuterii, która w swoim wyglądzie niewiele różni się od oryginalnej biżuterii.

Panienki są zainteresowane tym, co ciekawego można przywieźć z Maroka na co dzień i do wnętrza. Na rynku wschodnim jest ogromny wybór potraw - wszelkiego rodzaju usługi, talerze, tace, fajki wodne. A jeśli spróbujesz, możesz znaleźć nawet lampę Alladyna prezenty z Maroka o którym wielu marzyło jako dziecko. Nieodłącznymi elementami wschodniego wnętrza są miękkie skórzane pufy i lampy podłogowe z abażurkami, również wykonane z prawdziwej skóry.

Co jeszcze jeździ z Maroka?

Będąc w tym wspaniałym kraju i nie próbując prawdziwych orientalnych słodyczy - jest niewybaczalne. Możesz zabrać je ze sobą, słodycze docenią ten prezent. Są łatwe w transporcie, ponieważ w sercu przysmaków są naturalne suszone owoce, które nie zepsują się po drodze. Pij je akceptowane tradycyjnie miętowa herbata lub pomarańczowy likier - tradycyjne marokańskie napoje.