Machakos - miasto w Kenia , stolica dystryktu o tej samej nazwie i centrum katolickiej diecezji o tej samej nazwie (czasami używana jest również nazwa "Macacos"). Znajduje się 64 km od Nairobi . Miasto znane jest przede wszystkim dlatego, że w 2002 roku podpisano pierwszy protokół umowy Naivasha, dzięki któremu ostatecznie zakończyła się wojna domowa w Sudanie.

Ogólne informacje o mieście

Około 40 tysięcy ludzi mieszka w Machakos, około 160 tysięcy mieszka w dzielnicy. Większość ludności to katolicy. Miasto ma dobrze rozwiniętą infrastrukturę, odpowiednie planowanie i drogi o wysokiej jakości. Oto klub sportowy Makachos, kilka instytucji edukacyjnych (szkoły podstawowe i średnie, szkoła szkolenia nauczycieli, Kenya University College, Institute of Technology, Centure Park Colledge, itp.), Banki działają. Turyści są przyciągani do miasta i okolicy przede wszystkim przez piękny pagórkowaty krajobraz, jest tam wiele pięknych miejsc na pikniki i obiekty kempingowe.

W ostatnich latach władze dystryktu były ściśle zaangażowane w rozwój sektora turystyki. Różnorodność turystów przyczynia się do wzrostu ruchu turystycznego. wakacje i festiwale odbywające się w mieście. W szczególności odbywają się tu Rhino Charge - biegi przełajowe, turnieje rugby itp. Ogólnie rzecz biorąc, region rozwija się dość szybko, a turyści odwiedzający Machakos i jego okolice odnotowują gwałtowny wzrost jakości życia miejscowej ludności, a co za tym idzie poziom usług turystycznych.

Pogoda w Machakos

Machakos znajduje się dość blisko równika, ale dzięki wysokości, na której się znajduje (1714 metrów), nie ma upału. Temperatura zmienia się niewiele w ciągu roku i zwykle w ciągu dnia wynosi + 25 ° C, a nocą spada znacząco w miesiącach letnich - nawet do + 10 ° C. Są dwie mokre pory roku - od kwietnia do maja i od listopada do grudnia. W lipcu i sierpniu deszcze prawie nie idą, w tym sezonie można nazwać suchym.

Улицы города
Zabytki

14 lutego 2014 roku nastąpiło otwarcie nowoczesnego parku rozrywki - Machakos People's Park. Jego cechą jest amfiteatr, który mieści 5 tysięcy osób - największy w Kenia . Organizuje przedstawienia, koncerty, wykłady i publiczne odczyty. Ponadto w parku znajduje się plac zabaw dla dzieci i basen. Nowy klasztor karmelitanek otwarty w 2004 r. Zasługuje na uwagę.

Niedaleko Machakos znajduje się Park Safari Maanzoni Sanctuary, w którym można obserwować zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Dla tych, którzy lubią aktywny wypoczynek i sport, polecamy grę w golfa w jednym z najlepszych pól w Afryce Środkowej - klub golfowy Machacos.

Machakos People's ParkMachakos StadiumОсвящение монастыря кармелиток
Machakos AmpitheatreMaanzoni SanctuaryРядом с городом находятся кофейные плантации
Zakwaterowanie i posiłki

Najlepsze spośród lokalnych hoteli można nazwać The Kyaka Hotel, 3 * Orlando Guest Resort, 3 * Teatot Hotel. Największym i najbardziej eleganckim hotelem w mieście jest hotel Gelian.

W hotelach znajdują się restauracje oferujące dania kuchni europejskiej i afrykańskiej. Jeśli chcesz spróbować autentycznego Dania kenijskie , odwiedź restaurację Mukima Inn lub Melodies Backers. W małych miejscowościach w Machakos jest wiele restauracji, więc jeśli zdecydujesz się na wycieczkę samochodem po okolicy, nie zostaniesz bez lunchu.

Самый большой и лучший в городе отель Gelian Hotel

Zakupy w Machakos

Główną pamiątką z Machakos są torby wykonane z naturalnej skóry, pomalowane naturalnymi kolorami. Nazywa się je kiondos, można je kupić w specjalnym sklepie. Centra handlowe w mieście zwykle działają przez wszystkie dni z wyjątkiem niedziel, od 8-30 do 17-30 z przerwą na lunch od 12-30 do 14-00. Na rynku można kupić drewniane rzeźby i inne produkty lokalnych rzemieślników, a także świeże owoce i warzywa.

Рынок в Мачакосе

Jak dostać się do Machakos?

Z Nairobi w Machakos najlepiej podróżować samochodem. Najpierw musisz udać się na Mombasa Road, a następnie skręcić w Uburu Hwy / A104 i kontynuować. W sumie będziesz musiał przejechać nieco ponad 60 km; w przypadku braku korków, droga potrwa 1 h 5 min, w godzinach szczytu - 1 h 35 min.

Możesz przejść w drugą stronę - na A104, Eastern Bypass i Kangundo Rd do Koma Kenol (na ich skrzyżowaniu znajduje się rynek Koma), a następnie podążaj za Koma Kenol do C99 i C99 w kierunku Chumvi - Machakos - Kitui Rd / Makutano - Kitui Rd / C97 (Machakos). W tym przypadku odległość jest nieco ponad 80 km, droga potrwa około 2 godzin. Podróżuj Kenia pociąg nie jest tego warty - jest dość niebezpieczny ze względu na stan torów.