Nad brzegiem Oceanu Atlantyckiego Maroko położony piękny miejscowość wypoczynkowa Oualidia. Już dawno zdobył tytuł jednego z najlepszych kurortów w kraju i otrzymał dużą liczbę fanów wśród gości Maroko . To piękne, słoneczne miejsce jest idealne dla tych, którzy lubią wygrzewać się w słońcu i podziwiać piękną scenerię i spokój.

Pogoda w Oualidii

Oualidia jest zawsze ciepła i słoneczna, ale nie tak gorąca jak w innych częściach. Maroko . Temperatura powietrza od maja do września wynosi średnio + 28 stopni, a zimą +25. Wiosną i jesienią w Oualidii często pada. Takie warunki pogodowe są uzasadnione bliską lokalizacją miasta z oceanem, więc klimat jest bardziej wilgotny. Idealne warunki pogodowe do rekreacji to okres od grudnia do marca lub od połowy czerwca do połowy sierpnia.

Wakacje na plaży

Miejscowość uzdrowiskowa Walidia słynęła z możliwości spędzenia wspaniałych wakacji plaża . Ma dwie słoneczne plaże. Jeden z nich znajduje się na brzegu laguny. Jego główną wadą jest zatłoczenie. Centralna plaża Oualidia jest dobrze rozwinięta w infrastrukturę, można łatwo wypożyczyć leżaki lub parasole, zjeść przekąskę, wziąć prysznic i zmienić ubrania w specjalnej kabinie.

Druga plaża Oualidia znajduje się naprzeciwko centrum. Aby się do niego dostać, musisz wynająć specjalną łódź, która szybko przetransportuje Cię we właściwe miejsce. Koszt tej usługi to 100 MAD (w tym podróż powrotna). Ta plaża jest kochana przez przeciwników populacji i tych, którzy szukają samotności. Bardziej przypomina piaszczystą wyspę, na której nie ma ani jednego drzewa, ale jest cicho i spokojnie. Minusem wakacji na plaży na tym brzegu jest zbyt piekielne słońce, z którego nigdzie nie można się dostać.

Центральный пляжНа пляжах Уалидии часто устраивают романтические пикники
Zabytki i rozrywka

W mieście Oualidia znajdziesz wiele ciekawych i bogatych w informacje miejsc. Wśród wszystkich atrakcji stoi jeden bardzo ważny obiekt historyczny - willa króla Mohammeda Piątej. W pewnym momencie głowa królestwa zaznaczyła najważniejsze i jasne wydarzenia. Teraz willa stała się pięknym i pouczającym muzeum.

Świetna wartość dla Oualidii, jak i dla wszystkich Maroko , to farma ostryg. W jednym sezonie wydobywa się około 200 ton ostryg. Takie połowy znacznie zwiększają gospodarkę miasta. Gospodarstwo znajduje się w pobliżu laguny, w której często gromadzą się przedstawiciele ptaków: flamingi, bociany, czaple itp. To miejsce stało się swego rodzaju rezerwatem, w którym można oglądać najpiękniejsze ptaki.

W pobliżu Oualidia znajduje się Park Narodowy Sus-Massa. Zawiera dużą liczbę przedstawicieli świata zwierząt, które są wymienione w Czerwonej Księdze. Możesz zamówić w mieście wycieczkę do rezerwatu i już się tam świetnie bawić.

Сус-МассаНа устричной ферме

Hotele w Oualidia

W miejscowości wypoczynkowej Oualidia jest mały wybór hoteli, ponieważ jest ich tylko 11. Wśród tak dużej liczby hoteli można znaleźć luksusowe lub proste rodzinne hotele, na które każdy turysta może sobie pozwolić. Najlepsze hotele w Oualidia to:

  • La Sultana Oualidia 5 *;
  • Hotel L'Iinitale 4 *;
  • Hotel I'Hippocmpe 3 *.

Wszystkie najlepsze lokalne hotele znajdują się w pobliżu wybrzeża miasta. Z ich pokoi roztacza się piękna sceneria, a same pokoje są przytulne i wygodne. W Oualidii możesz zostać nie tylko w hotelach, ale także znaleźć miejsce w pensjonacie, pensjonacie lub po prostu wynająć mały dom.

Hotel L’IinitaleLa Sultana Oualidia
Gdzie zjeść?

W Oualidii można skosztować najlepszych ostryg w Maroku. Są podawane w każdej instytucji w mieście. Najlepsze restauracje i kawiarnie znajdują się na terenie hoteli lub w pobliżu plaż Oualidia. W mieście znajdziesz miejsca serwujące pyszne jedzenie. kuchnia narodowa lub profil europejski. Najlepsze miejsca w Oualidia to:

  • Aragnee Gourmande to dobra śródziemnomorska restauracja;
  • Osteria - restauracja włoska;
  • Issa Blanca to mała przytulna kawiarnia w centrum miasta.
Aragnee GourmandeOsteria
Jak się tam dostać?

Najbliższe miasto to Oualidia w Maroku Safi . Przystanek autobusowy Oualidia znajduje się na wybrzeżu, więc natychmiast po przyjeździe można łatwo znaleźć odpowiedni hotel i miejsce do jedzenia. Możesz dostać się do Oualidii iz El jadida z pomocą transport publiczny . Czas trwania podróży w tym przypadku wynosi 2 godziny, a koszt biletu autobusowego wynosi 30 MAD.