Jeśli zastanawia cię wyszukiwanie kurorty na beztroskie i wygodne wakacje na plaży Maroko w związku z tym, co najlepsze. Nawet najbardziej wybredny turysta może zaspokoić wszystkie swoje prośby tutaj.

Funkcje wakacji na plaży w Maroku

Jak wiadomo ze szkolnego kursu geografii, Maroko jest myte przez Morze Śródziemne i Ocean Atlantycki. Całkowita długość linii brzegowej wynosi około tysiąca kilometrów, więc plaże w Maroku są więcej niż wystarczające. Większość z nich to pomieszczenia komunalne, czyli leżaki, parasole i różne udogodnienia, z którymi zostaniesz poproszony.

Sezon plażowy w Maroku przypada na maj i trwa do października. Należy jednak zauważyć, że wybrzeże Atlantyku nigdy nie jest gorące, a średnia temperatura wynosi +28 ° C, a woda w oceanie może być dość chłodna (+20 ° C). Dlatego z małymi dziećmi, wakacje na plaży w Maroko Lepiej jest planować w środku lata, kiedy będzie wystarczająco ciepło lub na wybrzeżu Morza Śródziemnego.

Plaże wzdłuż wybrzeża Atlantyku charakteryzują się długimi, piaszczystymi paskami. Wzdłuż miast znajdują się najbardziej popularne miejsca dla turystów i wczasowiczów. Ale jest więcej zacisznych miejsc, w których możesz cieszyć się pięknem przyrody i szumem fal, nie będąc rozpraszanym przez różne zewnętrzne bodźce. Wybrzeże Atlantyku jest bardzo popularne wśród miłośników sportów wodnych. Wynika to z faktu, że w okresie letnim panuje tu północno-wschodni wiatr handlowy. Niezależnie od tego, kim pasjonujesz się, niech to będzie surfować , latawiec, windsurfing, wakeboarding - tutaj każdy może znaleźć falę, która zostanie zapamiętana na całe życie.

Wybrzeże Morza Śródziemnego zapewni ci prywatność. Doświadczeni podróżnicy zgadzają się, że jest tutaj, w rejonie kurortu Tamuda Bay, najlepszych plaż w Maroku. Ponadto, wzdłuż wybrzeża znajduje się wiele wiosek rybackich, w których za umiarkowaną opłatą można zaoferować wynajem sprzętu, a nawet dyrygenta. Wśród kurortów nadmorskich w Maroku popularny jest także śródziemnomorski kompleks Saidia, który przyciąga bliskość lotniska , obecność portu i statków wycieczkowych.

Popularne kurorty nadmorskie w Maroku

Mówiąc o konkretnych miejscach, warto przede wszystkim zauważyć Agadir . Jest to najpopularniejszy nadmorski kurort w Maroku. Odpocznij Agadir nadaje się zarówno dla młodych ludzi, jak i rodzin z dziećmi, ponieważ dla Twojej wygody jest wszystko, czego potrzebujesz: ogromna ilość hotele , wiele rozrywkowych instytucji, sklepów, restauracji kuchni narodowej itp.

Miejska plaża Agadir rozciągnęła szeroki pas na 13 km, a kończy się ogromnym pałacem królewskim. Słynie z drobnego, białego piasku, a także z czystości, jakie wyłaniają się z niego hotele. Wejście do wody jest dość łagodne, do głębi trzeba dużo chodzić. Ale nie ma nic cienkiego bez dobra - ławica plaży jest ogromnym plusem dla wczasowiczów z małymi dziećmi. W weekendy musisz być przygotowany na to, że lokalni mieszkańcy tu spoczywają i może to być nieco hałaśliwe. Inną pozytywną kwestią jest fakt, że plaża jest patrolowana przez policję przez całą dobę.

Побережье АгадираГородской пляж Агадира

W pobliżu Agadiru, w małej wiosce, znajduje się jedna z najczystszych plaż w Maroku - Tagaus . Woda tutaj jest tak krystalicznie czysta, że ​​nawet dno jest widoczne. W pobliżu nie ma kawiarni i hoteli wzdłuż wybrzeża, nie wynajmuj parasoli i leżaków do wynajęcia. Jednak ta plaża w rejonie Agadiru jest uważana za najpiękniejszą.

Пляж Тагазуд

Duch tożsamości i tradycyjne Maroko zaimpregnowały miasto i kurort nadmorski Essaouira . Dla miłośników sportów wodnych nie ma lepszego miejsca, bo tutaj jest najwyższa fala na wybrzeżu. W Essaouira otwarte są nawet dwa centra surfingu, które zapewniają szeroki wybór sprzętu do wynajęcia. Warto jednak wziąć pod uwagę, że miłośnicy opalania się w słońcu i pływania tutaj nie będą zbyt wygodne, bo przez cały czas wieje wiatr, a woda nigdy nie jest spokojna.

Эс-Сувейра

Mówiąc o Maroku, nie można o tym nie wspomnieć Casablanca . Większość tutejszych plaż ma sztuczne pochodzenie, ale nie czyni ich gorszymi od naturalnych. Ponieważ na wybrzeżu są wysokie fale, co sprawia, że ​​pływanie jest trochę trudne, wiele hotele tuż przy plaży zbudowano ogromny basen, tak aby nic nie przyćmiło gości na plaży w Maroku.

Пляж Касабланки

Obecny kompleks nowej generacji to Saidia . Jeśli chcesz dowiedzieć się, gdzie w Maroku najlepiej spędzić wakacje na plaży - zwróć uwagę na to miejsce. W Saidii wszystko zostało stworzone na niezapomniane wakacje - 14 km piaszczystych plaż, piękna zatoka, eleganckie hotele, pola golfowe i korty tenisowe. Woda jest krystalicznie czysta, a otaczająca przyroda cieszy oko malowniczymi widokami.

Пляж в Саидии

Na południowo-zachodnim wybrzeżu Maroka znajduje się najbardziej egzotyczna plaża kraju. Jest to kilometrowy odcinek wybrzeża, który przyciąga pretensjonalne skały w kolorze pomarańczowym, aw promieniach zachodzącego słońca nabywają one całkowicie odcienie terakoty. Jednak mimo całej malowniczości, ten obszar nie jest znany każdemu turystowi. Dlatego plaża tutaj nie jest zatłoczona, jej głównymi gośćmi i wielbicielami są surferi i eko-turyści.

Пляж ЛегзираЖивописные закаты на пляже Легзира