Na północnym wschodzie Namibia to małe miasteczko Katima Mulilo (Katima Mulilo). Jest stolicą regionu Zambezi, należy do regionu Caprivi Strip i znajduje się na pustynnym wybrzeżu rzeki o tej samej nazwie.

Informacje ogólne

Powierzchnia miasta wynosi 33,4 mkw. km. 28.699 osób mieszka tutaj według ostatniego spisu w 2012 roku. Najwyższy punkt znajduje się na wysokości 950 m nad poziomem morza. Katima-Mulilo graniczy z miastem Shukmannsburg.

Teraz w mieście można poczuć epokę okresu kolonialnego. Istnieje dość dobrze rozwinięta infrastruktura, która obejmuje stacje benzynowe, supermarkety, szkoły, szpitale, uniwersytety itp.

Jak rozwinęło się miasto?

Ta część terytorium na mocy traktatu z Zanzibaru, podpisana 1 lipca 1890 roku, należała do Niemiec. Miasto zostało założone na początku XX wieku, aw 1935 roku Katima-Mulilo została uznana za stolicę Caprivi. Ze względu na to, że osada znajduje się na wzgórzu, nie została zalana podczas powodzi rzeki Zambezi.

Прогулка

Do 1940 roku Caprivi zostało oddzielone od reszty Namibii bagnami. Czynnik ten znacznie utrudnił podejście do miasta, które zostało odizolowane od kraju. Możesz dostać się tutaj przez Zambię lub Botswanę. Ta sytuacja spowodowała ciągłe spory między państwami i mieszkańcami.

W rezultacie rozpoczęła się wojna domowa o przyznanie niepodległości na Caprivi Strip w Angoli, która trwała od 1972 do 2002 roku. Po zakończeniu działań wojennych miasto Katima-Mulilo wraz z całym regionem powróciło do Namibii, a rząd zbudował autostradę. Ta droga pozwoliła na bezpieczne przejście bezpośrednio dookoła kraju.

Pogoda w mieście

W Katima-Mulilo przeważa półpustynny klimat. Tutaj spada niewielka ilość opadów (684 mm) przez cały rok. Najsuchszym miesiącem jest Lipiec (0 mm). Najczęściej deszcz pada w styczniu, średnia norma to 162 mm.

Czerwiec to najzimniejszy miesiąc w roku (+ 15 ° C). Najgorętszy jest październik. W tej chwili kolumna rtęci nie spada poniżej znaku + 26 ° C. Średnia roczna temperatura powietrza wynosi + 22 ° С.

Co robić w Katima-Mulilo?

W mieście i okolicy turyści mogą zwiedzić gęste lasy, malownicze jeziora i niezwykłe bagna, zamieszkałe przez różne zwierzęta i rosnące egzotyczne rośliny. Ten obszar jest najlepszym miejscem do obserwowania życia ptaków.

Z miasta można wybrać się na wiele wycieczek. Najpopularniejsze z nich to:

 1. Rezerwat przyrody Makhango - położony w zachodniej części pasma Caprivi. Tutaj można zobaczyć suche lasy liściaste, trawiaste stepy, zarośla trzcinowe, w których zamieszkują antylopy sitatung, słonie i około 400 gatunków ptaków.
 2. Птицы
 3. Słynny Victoria Falls - znajduje się na granicy między Zambią i Zimbabwe.
 4. Park Narodowy Mamili, czyli Nkasa Rupara - instytucja jest chroniona przez najbardziej rozległe tereny podmokłe w Namibii. Możesz tu przyjechać tylko w porze suchej.
 5. Rezerwat przyrody Caprivi słynie z lasów tekowych i afrykańskich czerwonych i różowych drzew.
 6. Madumu National Park - znajduje się na brzegu rzeki Kwando Tutaj można zobaczyć lasy liściaste z mopan i sawanny, w których żywe zebry, impala, bawoły, słonie, antylopy kudu, pies Dingo, wydry, krokodyle, hipopotamy i ponad 100 gatunków ptaków.
БегемотыКрокодилы

Ponadto turyści mogą pływać wzdłuż rzeki na tratwach i kajakach, łowić ryby lub safari obserwować życie dzikich zwierząt. Zwłaszcza tutaj piękna przyroda o zachodzie słońca lub świcie.

ЗакатРыбалка

Gdzie się zatrzymać?

W Katima-Mulilo oba loże myśliwskie i wyposażenie hotele . Najpopularniejsze z nich to:

 1. Caprivi Mutoya Lodge and Campsite - odkryty basen, taras słoneczny, sprzęt do grillowania, wypożyczalnia rowerów i kajaków dla gości. Możesz skorzystać z usług niani.
 2. Protea Hotel by Marriott Hotel Zambezi River Lodge to trzygwiazdkowy hotel z ogrodem, przechowalnią bagażu, pralnią i restauracją, która serwuje dania kuchni międzynarodowej i narodowe potrawy z Namibii .
 3. Hippo Lodge to hostel położony w camping . Tutaj goście mogą korzystać ze wspólnej kuchni, sprzętu sportowego i basenu. Instytucja posiada punkt informacji turystycznej.
 4. Łódki Impalila - hotel został zaprojektowany jako łódź, która sprawia, że ​​podróż odbywa się na wodzie. Odwiedzający będą mogli bliżej poznać przyrodę miasta i jego okolic, zobaczyć zwierzęta i ptaki, które przybyły do ​​wodopoju.
 5. Водопой
 6. Island View Lodge to domek myśliwski ze wspólnym salonem, basenem, tarasem i dostępem do Internetu. Personel mówi po niemiecku i angielsku.
ГостиницаБассейн в гостинице

Gdzie zjeść?

W mieście Katima-Mulilo są tylko 4 punkty gastronomiczne:

 • K & N Restaurant & Conference - luksusowa restauracja serwująca dania kuchni marokańskiej i amerykańskiej;
 • Munchos - kawiarnia serwująca halal;
 • Restauracja "Passione" - gotują tu dania kuchni śródziemnomorskiej i europejskiej są gotowane, goście są traktowani na sushi i pizzę;
 • The Westin Cape Town - fast food z urozmaiconym menu, gdzie można zjeść smaczną i szybką przekąskę, a także napić się świeżego piwa lub piwa.
Ресторан

Zakupy w Katima-Mulilo

W mieście nie ma dużych centrów handlowych. Możesz kupić niezbędne towary, jedzenie, odzież i obuwie w supermarketach i na rynku. Dla pamiątki Najlepiej pójść do sklepów specjalistycznych, gdzie produkty są sprzedawane przez lokalnych rzemieślników.

Jak się tam dostać?

W Katima-Mulilo jest tytułowe lotnisko co powoduje loty krajowe pomiędzy miastami Rundu i Eros. Ma dostęp do autostrady numer 8. Można stąd z łatwością dostać się do centrum miasta, odległość wynosi 10 km.

Nawet we wsi znajduje się most zbudowany nad rzeką Zambezi. Łączy Zambię i Namibię. W Katima Mulilo znajduje się autostrada granicząca z Demokratyczną Republiką Konga. Ze stolicy do miasta można dostać się na autostradę B8. Odległość wynosi około 1220 km.

Мост