Namibia przyciąga turystów swoim zróżnicowanym krajobrazem, malowniczym parki narodowe i niecodzienna rozrywka. Od podróży do tak malowniczego kraju, chcę przynieść coś niezwykłego, które przekazałoby całą tożsamość Namibii. Turyści będą zadowoleni z faktu, że większość pamiątek, od dekoracji domu po ubrania, to dzieła lokalnych rzemieślników.

Co zabrać ze sobą w prezencie od Namibii?

W każdym, nawet najmniejszym mieście, znajduje się sklep z pamiątkami. Dzieje się tak, ponieważ w Namibii jest wielu rzemieślników, którzy chętnie robią rzeczy, biżuterię, dywany, rzeźby, maski i wiele więcej. Wielu mistrzów tworzy swoje dzieła tuż przed turystami:

  1. Ręcznie robione dywany. Jakość namibijskich dywanów znana jest na całym świecie. Wykonane są z wełny astrachańskiej. Charakterystyczną cechą są rysunki: sceny z życia plemion, egzotycznych zwierząt i ptaków. Nie mniej interesujące dywany z abstrakcyjnym wzorem lub narodowym ornamentem afrykańskim.
  2. Biżuteria. Klejnoty Namibii wyróżniają się między innymi. Do ich tworzenia używane są nietradycyjne materiały, na przykład pazury lwów, włosy słonia lub skorupki strusich jaj.
  3. Украшения из Намибии
  4. Wyroby skórzane. Namibijczycy, podobnie jak potomkowie prawdziwych myśliwych, uwielbiają skórzane rzeczy i wiedzą, jak je dobrze wykonywać. Z materiałów doskonałej jakości można kupić buty, torby i odzież wierzchnią. Do produktów wykorzystano skórzane antylopy gemsbok i kudu. Miłośnicy światła i wysokiej jakości obuwia czeka przyjemna niespodzianka - możliwość zakupu wodoodpornych butów wykonanych ze skórzanych futer.
  5. Karakalowe skórki. Hodowla owiec i przetwórstwo skór są dobrze rozwinięte w Namibii, ale niestety nie ma fabryk, które szyłyby z nich modne futra. Dlatego możesz kupić tylko wysokiej jakości skórę.
  6. Wyroby z brązu i drewna. W każdym małym sklepie lub sklepie można znaleźć pamiątkę z brązu wykonaną w afrykańskim stylu. Mogą to być maski, figurki wojowników, bogowie Namibii, zwierzęta i wiele innych związanych z folklorem lub historią.
  7. Маски из НамибииСувениры из дерева
  8. Broń W dużych sklepach można kupić wysokiej jakości kopię zabytkowej broni.
  9. Szachy. Fani gier intelektualnych z przyjemnością otrzymają w prezencie szachy prezentowe, wykonane w oryginalnym designie. Ryciny mogą być wykonane zarówno z brązu, jak iz drewna. Również ich klasyczny wygląd można zmienić. Najbardziej powszechną opcją jest postać w postaci wojowników.
  10. Piwo Najbardziej oryginalnym i nieoczekiwanym prezentem, który można przywieźć z Namibii, może być piwo. Co ciekawe, co roku w kraju obchodzone jest święto, które ma wiele firmy z niemieckim Oktoberfest. Browary znajdują się w stolicy Namibii i produkują wiele znanych gatunków piwa, z których większość jest eksportowana.
Сувенирная лавка в Намибии