Zanzibar - niesamowite piękno archipelagu, z wieloma atrakcjami, bajecznie piękne plaże i wyjątkowa natura. Miejsce, do którego chcesz wrócić. Kilka lat temu Zanzibar przyciąga tylko zwolenników ekoturystyki. Dziś infrastruktura jest tu dobrze rozwinięta, a przyjeżdżają tu nawet najbardziej wymagający pasażerowie.

Co zobaczyć w Zanzibarze?

Główną atrakcją Zanzibaru jest jego oszałamiające piękno natury. Przyjeżdżają tutaj, by odpocząć w niebie. Ale co robić i co zobaczyć w Zanzibarze, kiedy reszta na plaży jest nudna? Radzimy zwrócić uwagę na takie zabytki archipelagu:

  1. Kamienne miasto . Główna atrakcja Zanzibar jego stolicą jest Stone Town lub Ancient Stone City (Mji Mkongwe). Tutaj polecamy odwiedzić Dom Cudów (House of Wonders) to jedyny tropikalny wiktoriański budynek. Odwiedź także Fort Angielski (Stary Fort i Centrum Kultury), Katedra Anglikańska , Strefa handlu niewolnikami i port Stone Town. Głównym zabytkiem architektury wyspy jest Katedra św. Józefa (Katedra św. Józefa). Na zakupy radzimy wybrać się na rynek przypraw i owoców, a także na miejski targ rybny.
  2. Rezerwy . Wyspa ma wiele rezerwatów i lasów. Najciekawsze są szkółki żółwi na terenie Parku Narodowego Jozani i Rezerwatu Przyrody Menai Bay (Zanzibar Menai Bay) z niesamowitą florą i fauną oraz jej mikroklimatem.
  3. Wyspa Prison . Najsłynniejszym miejscem na wyspie Zanzibar jest wyspa Prizon, do której można dotrzeć łodzią w 15 minut. W tym miejscu zbudowano więzienie, ale nigdy nie było używane w zamierzonym celu.
  4. Kizimkazi . Na południu wyspy, około czterdziestu minut od Stone Town, leży wioska rybacka Kizimkazi nad brzegiem zatoki o tej samej nazwie. Ta wioska była kiedyś stolicą wyspy, potem straciła strategiczne przeznaczenie i jest teraz miejscem odwiedzania turystów. Tutaj dla gości Tanzania organizuje wycieczki delfinów - pływanie w oceanie stadami delfinów.
  5. Rtęć . Na wyspie Zanzibar znajduje się dom Freddiego Mercury'ego (Mercury House), teraz jest to hotel i można wynająć pokój, w którym mieszkała piosenkarka. Również wśród atrakcji Zanzibaru znajduje się restauracja Mercury's, nazwana imieniem piosenkarza.

Rozrywka w Zanzibarze

Główna rozrywka na wyspie jest uznawana za wakacje na plaży. Nurkowanie Nurkowanie z rurką i łowienie ryb są najlepsze nie tylko Tanzania ale na całym Oceanie Indyjskim. Najbardziej atrakcyjne są obszary uzdrowiskowe w północnej i wschodniej części wyspy. Na północy zaleca się plaże Mkokoton, Mangapwani i Nungwi, na wschodzie - Kivengava, Chvaka, Uroa.

Niedaleko od Zanzibaru Wyspa Mafia - to morska rezerwa. Tutaj zobaczysz różnorodne korale, niesamowite piękno ryb, krabów, kalmarów, promieni. W rezerwie znajduje się usługa nurkowania nocnego. Cena około 30 USD.

Old Fort в Стаун-ТаунеSt. Joseph's CathedralHouse of Wonders в Стаун-Тауне
Англиканский кафедральный соборMercury House в Стаун-ТаунеКормление черепах в Джозани
Беседки над водой в деревушке КизимказиНыряние с маской на ЗанзибареОстров Рrison