Stone Town, lub Stone Town, na Zanzibar (Zanzibar) to najstarsze miasto na archipelagu. Obszar ten był zamieszkany już w XVI wieku, aw XVII wieku zaczęły się tutaj pojawiać pierwsze kamienne budowle. Od 1840 do 1856 Stone Town było stolicą Imperium Osmańskiego. Teraz Stone Town jest najczęściej odwiedzanym miejscem atrakcja turystyczna Tanzanii w Afryce. Stone Town to światowe dziedzictwo UNESCO od 2000 roku.

Ogólne informacje o Stone Town na Zanzibarze

Pogoda w Stone Town

Średnia roczna temperatura powietrza wynosi + 30 ° C, temperatura wody na plaży prawie zawsze wynosi + 26 ° C. Przyjdź do Zanzibar jest to możliwe przez cały rok, ale w maju-kwietniu i listopadzie w porze deszczowej, więc niektóre hotele zamknąć lub zmniejszyć koszty utrzymania. Od czerwca do października praktycznie nie ma deszczu, a temperatura powietrza jest dość komfortowa dla turystów.

Wymiana walut

Walutą krajową na Zanzibarze jest szyling tanzański, monety nazywane są centami. W trakcie banknotów 200, 500, 1000, 5000 i 10000 szylingów monety praktycznie nie są używane na wyspie. Możesz importować dowolną walutę - tutaj akceptowane są zarówno dolary, jak i euro, a szylingom nie wolno eksportować z kraju. Wymień walutę w lotnisko , hotel, banki i licencjonowane kantory. Wymiana walut na ulicy jest nielegalna i grozi deportacją z wyspy. Banki w Stone Town pracują od 8-30 do 16-00 w dni powszednie i do 13-00 w sobotę. Kantory wymiany w mieście działają do 20-00.

Karty kredytowe prawie nie są tutaj akceptowane, nawet w dużych hotelach i drogich restauracjach. Dlatego można je pozostawić w domu. W mieście nie ma bankomatów i nie można wypłacić kart w bankach.

Солнечный Стоун-Таун

Zabytki Stone Town

W Stone Town radzimy wybrać się na wycieczkę do Pałacu Sułtana, lub Cudowny dom (Dom Cudów), Stary Fort i Centrum Kultury, Kościół anglikański oraz obszar handlu niewolnikami. Równie ważną atrakcją Stone Town jest katedra św. Józefa.

Najpiękniejszym miejscem są Ogrody Forodani, które zostały niedawno odrestaurowane za 3 miliony dolarów. Każdego wieczoru po zachodzie słońca zaczynają się występy dla turystów, sprzedaż owoców morza na grillu i słodkości według przepisów Zanzibaru. W Stone Town jest głównym centrum nurkowym Zanzibar . Maksymalna głębokość to 30 metrów, są piękne korale, góry podwodne, różne morskie życie i fauna.

Англиканский соборКафедральный собор Сен-Джозеф
Сады ФороданиПамятник на площади работорговли

Hotele w Stone Town

Wśród najbardziej popularnych atrakcji turystycznych w mieście są Doubletree By Hilton Zanzibar i Al-Minar - eleganckie hotele urządzone w ciepłych kolorach w tradycyjnym stylu Zanzibar. Ręcznie rzeźbione meble i afrykański wystrój zapewniają wyjątkowy komfort w pokojach. W parku Forodhani można popływać na dachu z odkrytym basenem i zjeść posiłek w kawiarni kuchnia narodowa , hotel położony jest naprzeciwko Ogrodów Forodhani. Cena wynosi od 100 $ za noc.

Dla osób podróżujących w budżecie hostel Zanzibar Dormitory Lodge znajduje się w odległości krótkiego spaceru od Starego Fortu i Petersburga. Monica's Lodge na terytorium rynku niewolników. Śniadanie jest wliczone w cenę. Noc pobytu wynosi 60 $.

Doubletree By Hilton ZanzibarНомер DoubleTree by Hilton

Restauracje w Stone Town

Najlepszą restauracją jest restauracja Terrace w Maru Maru - wyrafinowana instytucja na dachu hotelu, w której można zamówić fajkę wodną i obejrzeć zachód słońca nad oceanem. Również pozytywne opinie turystów na temat Tea House Restaurant z kuchnią wegetariańską, Bliskiego Wschodu i Persji oraz kawiarni Zanzibar Coffee House z autentycznymi wnętrzami i smacznymi obiadami. Najlepsze lody w mieście można spróbować w Tamu Italian Ice Cream - rodzinnej kawiarni typu budżetu, 2500 szylingów dla piłki o dowolnym smaku. Wspaniały wybór koktajli koktajlowych, świeżych z wybranych owoców i szyi za 3500 szylingów, możesz spróbować w kawiarni Lazuli.

Terrace Restaurant at Maru MaruTea House Restaurant
Zakupy

Fani zakupów w Stone Town nie polubią tego bardzo. Istnieją tylko dwa centra handlowe - "Wspomnienia" i "Sklep Curio". Ceny odzieży i biżuterii są niskie, ale wybór jest skromny. Duże zakupy są różne pamiątki . Najpopularniejsze są obrazy Tingating, które są sprzedawane tylko na Zanzibar . Przedstawiają homoseksualne afrykańskie życie na wyspie. Zdjęcia są bardzo popularne nie tylko wśród turystów, ale także wśród mieszkańców kontynentu Tanzania .

ТЦ MemoriesТингатинга на рынке Стоун-Тауна
Do turysty na notatce
  1. Zadzwoń do domu najlepiej na poczcie, ponieważ połączenia z hotelu są znacznie droższe. W nocy iw niedziele koszt połączeń międzystrefowych jest dwa razy tańszy. Telefony komórkowe praktycznie nie przechwytują sieci, a aby się połączyć, konieczne jest posiadanie standardu łączności GSM-900 i połączenie roamingu międzynarodowego. Internet może być wykorzystywany w specjalnych centrach biznesowych dla hoteli.
  2. Aby odwiedzić Zanzibar, nie trzeba już szczepić się na żółtą febrę, chociaż nie pozwolono by się na granicę bez certyfikatu. Wyspa ma niski poziom malarii, więc odpoczynek uważany jest za bezpieczny.
  3. Oprócz lokalnej policji, która monitoruje zamówienie, miasto ma specjalną policję turystyczną. Praktycznie nie było przypadków kradzieży, turyści są szanowani i pomagali w miarę możliwości, ponieważ przynoszą większość dochodu państwu.
Почта в Стоун-ТаунеПолиция Занзибара

Jak dostać się do Stone Town?

W odległości 9 kilometrów od miasta znajduje się lotnisko Kisuani (lotnisko Zanzibar Kisauni), które przyjmuje regularne loty z Dar es Salaam , Arushi , Dodums i inne duże miasta. Z lotniska do centrum Stone Town pół godziny jazdy. Taksówka kosztuje około 10 000 szylingów. Również z Dar es Salaam do Stone Town w 2,5 godziny można pływać promem.

Usługi transportowe

W Stone Town bardzo wąskie uliczki i samo miasto jest małe, więc system transportu prawie nie jest rozwinięty. Ale na głównych ulicach można zobaczyć motocykle, które są używane do transportu ludzi i ładunków. Transport publiczny w mieście nazywa się Daladala - to taksówka w postaci minibusów. Główna stacja znajduje się na rynku Arajani. W przypadku podróży między miastami dostępne są mabasi - ciężarówki, które lokalni przystosowali do przewożenia ludzi w ciele i na dachu. Główna stacja znajduje się w pobliżu rynku niewolników.

Również w mieście, w przeciwieństwie do stałego lądu Tanzanii, można swobodnie wypożyczyć samochód. Drogi w Zanzibarze są wspaniałe. Wynajem lokalnego samochodu kosztuje dwa razy więcej niż dla turystów, więc jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze, poproś kogoś od lokalnego, aby wynajął samochód lub zorganizował hotel.

Общественный транспорт daladalaAirport Zanzibar Kisauni