Otoczony plantacjami bananów i kawy, u stóp góry Meru w Tanzania to miasto Arusha. Jest uważane za trzecie co do wielkości miasto w kraju i jednocześnie główne centrum turystyczne.

Arusha nie na próżno nazywa się "Afrykaninem Genewa ". Po pierwsze, tutaj znajduje się siedziba wielu organizacji międzynarodowych (African Wildlife Fund, East African Community, International Tribunal for Rwanda). Po drugie, samo miasto jest wielonarodowe - z wyjątkiem rdzennych Afrykanów, tutaj żyją Arabowie i Indianie, Amerykanie i Europejczycy. Nie mniej zróżnicowane i skład religii - w Arusha, islam, judaizm, katolicyzm, hinduizm i inne religie są sąsiadami. A co najważniejsze, wszyscy razem w spokoju ze sobą w tym malowniczym afrykańskim mieście.

Warunki pogodowe w Arusha

Dobra pogoda zawsze panuje w Aruszy. Tutaj powietrze jest suche i przeważnie chłodne. Minimalna temperatura wynosi + 13 ° C, maksymalna temperatura wynosi + 30 ° C. Od czerwca do lutego, w sezonie, zwykle jest ciepło, ze średnią + 25 ° C. Po przybyciu tutaj w listopadzie i grudniu, przygotujcie się na opady. Od marca do maja w Tanzania pora deszczowa trwa.

Ogólnie rzecz biorąc, turyści przybywają do Arushy przez cały rok. Czas, który najlepiej nadaje się do zwiedzania tego obszaru, zależy od celu podróży. Aby odwiedzić Mount Meru w Aruszy, należy przejść od czerwca do lutego. Jeśli chcesz podziwiać "dach Afryki" - majestatyczny Mount Kilimanjaro - przyjedź tu w okresie od grudnia do lutego. A turyści, którzy odwiedzili Arushę w maju, mają okazję zobaczyć roczną migrację artiodactyli - zebry i antylopy.

Погодные условия города Аруша

Atrakcje i atrakcje w Arusha

Safari - być może najpopularniejsza rozrywka w Tanzanii. A miasto Arusha jest uważane za punkt wyjścia, z którego można dostać się do każdego park lub rezerwat przyrody, położony w pobliżu (Parks Tarangire, Serengeti lub Lake Manyara ). I tylko 30 km od miasta znajduje się mały park, który jest również nazywany Arusha . Istnieją różne rodzaje safari, które można sobie wyobrazić: rano, w dzień iw nocy, safari na koniach i wielbłądach, na balonie i rowerach górskich, ekologiczne safari itp. Ponadto wśród popularnych szlaków turystycznych pochodzących z Aruszy można wymienić wycieczki do krateru Ngorongoro , wyprawa do Kilimandżaro, zwiedzanie floty węży Messerani, arabskiego fortu, wyspy przypraw.

Oprócz naturalnych atrakcji miasta, jego dziedzictwo kulturowe jest bardzo interesujące. Muzeum naturalnej ewolucji, Muzeum Deklaracji Arusha, które jest częścią Muzeum Narodowe w Tanzanii , Muzeum Tanzanite będzie dobrą rozrywką dla miłośników historii. Będzie fascynująca wycieczka do jednej z sąsiednich wiosek w Aruszy, gdzie mieszkają plemiona Meroi i Masajowie. To pozwoli ci osobiście zobaczyć afrykański styl życia i dowiedzieć się więcej o lokalnych Aborygenów. Lubiany w Aruszy i miłośników nocnego życia. Warto odwiedzić popularne kluby nocne Colobus Club, Velocity, Blue Triple "A".

Национальный парк АрушаСафари Аруша

Hotele i restauracje w Arusha

W Arusha można znaleźć instytucje zarówno w tradycyjnym europejskim menu, jak i klasycznym Kuchnia tanzańska (niesłodzone banany, kozie, papaja wódka). Wśród drogich restauracji należy wymienić: Onsea House i Redds, na przekąskę w centrum miasta można znaleźć lokalne kawiarnie Café Bamboo i Jambo Coffee House, znajdujące się przy ulicy Boma Road. Włoska restauracja Albero i tajska restauracja Thai Stiggy's mają dobrą reputację.

Obudowa w Arusha można znaleźć, jak mówią, na każdy gust i torebkę. Popularne hotele w Arusha Hotel, Onsea, Karama Lodge, Ngurdoto Lodge. Pierwsze dwa znajdują się w centrum Arushy, a druga para (i wiele innych dobrych miejsc) znajduje się poza miastem, w kierunku Międzynarodowego Lotniska Kilimandżaro. Ta opcja jest preferowana ze względu na piękny widok na wulkan. Należy zauważyć, że ceny zakwaterowania w tych samych hotelach różnią się znacznie w zależności od sezonu (wysokie, niskie i tzw. "Zielone" - pora deszczowa).

Отель в Аруше с видом на КилиманджароКафе в городе Аруша

Zakupy w Arusha

Ponieważ Arusha jest prawdziwym tanzańskim centrum turystycznym, zakupy tutaj są dość interesujące. Radość sprzedawców oraz ogromna gama pamiątek i rękodzieła sprawia, że ​​sklepy i targi Arusha są bardzo żywe. Tutaj możesz kupić hebanowe maski, obrazy w stylu Thingating, tradycyjne koce masajskie, tanzańską kawę i herbatę, biżuterię tanzanitową, krajowe stroje kangi lub zwykłe T-shirty z napisami w języku suahili.

Zakupy można robić zarówno w sklepach zlokalizowanych na obszarze między drogą indyjską a wieżą zegarową, a także na centralnym rynku, pomiędzy ulicami Sokoine i Somali. Niedrogie bibeloty do pamięci można nabyć w przydrożnych namiotach poza miastem, a także wysokiej jakości produkty pamiątkowe od producentów - w warsztacie Antique Makonde Carvers, który specjalizuje się w rzeźbieniach w drewnie.

Doświadczeni turyści zalecają targowanie się ze sprzedawcami, aby obniżyć cenę towarów, które lubisz. Zapłać gotówką w gotówce - bankomaty w Aruszy należą do rzadkości. Na zakupy najlepiej jest odłożyć cały dzień na bezpieczne przechadzanie się po sklepach i rynkach, przyglądanie się towarom, porównywanie cen.

Магазин тканей в городе АрушаОригинальный сувенир - картина

Jak dostać się do Arushy w Tanzanii?

Możesz dostać się do Aruszy drogą lotniczą lub pociągiem. Istnieją dwa lotniska (małe w samej Arusha i duże międzynarodowe lotnisko, 45 minut od miasta). Ponadto istnieje połączenie kolejowe z Dar-es-Salaam, Tanga (Tanzania) i Mombasa (Kenia).

Turystom w Aruszy najlepiej służy taksówka, którą można wynająć na dowolnej ulicy, szczególnie w centrum miasta (ulice Boma, Indie, Makongoro, Joel Maeda). Podróż po mieście będzie Cię kosztować niedrogo, w cenie 1-2.5 USD. Jeśli chcesz, możesz wynająć samochód: wypożyczalnia samochodów znajduje się w zachodniej części miasta.

Аэропорт АрушаАруша транспорт