Muzeum Narodowe Tanzania (Muzeum Narodowe Tanzanii) jest uważane za jedno z najciekawszych i najpopularniejszych muzeów w kraju. Słynie z ogromnej kolekcji eksponatów archeologicznych, etnograficznych i historycznych. Jest to prawdziwy pomnik historyczny założony w 1934 r. W dawnej stolicy Tanzanii, Dar es Salaam, ale został otwarty dopiero kilka lat później - w 1940 r., Aw 1963 r. Ukończono nowe skrzydło.

Muzeum Narodowe w Tanzanii znajduje się w pobliżu Shabben Robert Street, w pobliżu malowniczego ogrodu botanicznego. Kolekcja instytucji wzrosła tak, że przestała pasować do małego budynku Narodowego Muzeum Tanzanii i została przeniesiona do dzielnicy muzealnej z jednym wspólnym dziedzińcem, gdzie nawet drzwi wejściowe zostały utworzone w XVIII wieku. Budynek został pierwotnie wzniesiony jako muzeum pamięci poświęcone panowaniu króla Jerzego Piątego. Tutaj w jednym z pokoi wystawiony jest ukochany samochód monarchy.

Co znajduje się w Muzeum Narodowym w Tanzanii?

W Muzeum Narodowym są bardzo ważne znaleziska archeologiczne, koncentrujące się na ewolucji ludzkości. Wiele eksponatów znaleziono w wąwozie Olduvai, w którym znaleźli szkielet najstarszego człowieka na ziemi. Jego wiek waha się od półtora do dwóch i pół miliona lat. Wiele znalezisk jest przechowywanych w muzeum w wąwozie Olduvai , ale niektórzy z nich przenieśli się do Muzeum Narodowego w Tanzanii. Tutaj otwarto ludzką salę, w której przechowywane są różne skamieliny. Głównym skarbem ekspozycji jest czaszka zinjanthropa - parantrop, jest to najstarszy przodek człowieka na Ziemi, prawie Australopithecus. Również w sali znajduje się ludzki ślad, jego wiek przekracza trzy i pół miliona lat. Tutaj możesz zobaczyć najstarsze narzędzia na planecie.

Główna część galerii i sal Muzeum Narodowego opowiada o trudnym życiu miejscowej ludności. W placówce znajdują się eksponaty pochodzące z czasów handlu niewolnikami, okresu studiów europejskich, ery kolonizacji: rządów brytyjskich i niemieckich, walki o niepodległość, a także tworzenia nowego niepodległego państwa. W Muzeum Narodowym Tanzania można znaleźć ogromną ilość materiału o średniowiecznym mieście Kilwa Kisiwani . Szczególnie interesujące są stare fotografie i przedmioty z arsenału łowców niewolników.

Sekcja nauk przyrodniczych zebrała zbiór wypchanych afrykańskich zwierząt i ptaków, a także różnych owadów, które powodują znaczne szkody w rolnictwie kraju. W następnym pokoju można zobaczyć piękną kolekcję masek rytualnych afrykańskich plemion i tradycyjnych instrumentów muzycznych, artykułów gospodarstwa domowego i tanzańskich ubrań.

Wokół muzeum znajduje się malowniczy ogród, w którym znajduje się pomnik symbolizujący pamięć zmarłych Tanzańczyków pod koniec XX wieku w wyniku aktu terrorystycznego.

Kompleks muzeów w Tanzanii

Muzeum Narodowe obejmuje obecnie kilka innych muzeów, które tworzą kompleks - Muzeum Wsi, Muzeum Deklaracji, Narodowe Muzeum Historii Tanzanii i Pomnik Mwalimu Juliusa K. Nyerera w Butiam. Rozważmy bardziej szczegółowo każdy z nich:

  1. Muzeum wsi jest etnograficzną wioską na otwartym powietrzu z prawdziwymi mieszkaniami ze wszystkich stron Tanzania . Znajduje się dziesięć kilometrów od centrum miasta Dar es Salaam . Muzeum pozwala poznać informacje o życiu Aborygenów, poznać lokalne osobliwości i kolory, dotknąć tradycyjnej kultury i zobaczyć kraj w miniaturze. Tu żyją zwykli ludzie, domy zbudowane są z gliny i zwierzęcego nawozu, wewnątrz są wszystkie meble niezbędne do życia. W pobliżu schronisk znajdują się zagród dla zwierząt domowych, szop, gdzie przechowywane są zboża i piece, które służą do gotowania. Istnieje również możliwość ucztowania lokalne potrawy i kupuj ubrania narodowe, obrazy, naczynia i pamiątki.
  2. Деревенский музейВыступление аборигенов в Деревенском музее
  3. Muzeum Deklaracji , czyli Muzeum Deklaracji Arusha, poświęcone jest bardzo ważnemu faktowi w historii Tanzanii. W styczniu 1967 roku w mieście Arusha przyjęto deklarację, która ogłosiła kurs na rzecz socjalistycznej odbudowy kraju i nadano mu historyczne imię Deklaracja z Aruszy. Muzeum jest symbolem walki o niepodległość państwa. Oto dokumenty mówiące o kolonialnym okresie Tanzanii.
  4. Arusha Declaration MuseumArusha Declaration Museum внутри
  5. Narodowe Muzeum Historii Naturalnej jest jedną z głównych atrakcji kraju, co pozwala gościom uzyskać pełny obraz natury i historii północnej części kraju. Muzeum znajduje się na terenie dawnego niemieckiego fortu Bom, które ma wartość historyczną. W salach wystawowych można zapoznać się z naturą Afryki Wschodniej, a także z pochodzeniem cywilizacji ludzkiej. Administracja instytucji prowadzi zajęcia edukacyjne, prowadzi wykłady tematyczne dla tych, którzy chcą, oferuje swoim studentom możliwość korzystania z komputerów znajdujących się w jednym z pomieszczeń.
  6. Национальный музей истории в АрушеNational History Museum в Аруше экпонаты
  7. Pomnik Mwalimu Julius Kambaraj Nineru znajduje się w Bituamie. Opowiada o życiu i biografii pierwszego prezydenta niepodległego państwa Tanzanii, który całkowicie zniszczył gospodarkę kraju w latach sześćdziesiątych XX wieku, choć uchronił go od ciągłych wewnętrznych konfliktów i konfliktów. Oto kolekcja samochodów pierwszego władcy zjednoczonego i niepodległego państwa.
  8. Nyerere MuseumNyerere Museum мавзолей
Jak się tam dostać?

Z międzynarodowego lotniska Julius Nyerere można dojechać autobusem do miasta Dar es Salaam (cena to sto pięćdziesiąt szylingów) lub taksówką (około dziesięciu tysięcy szylingów, a negocjacje są odpowiednie), w odległości około dziesięciu kilometrów. Ponadto do miasta można dotrzeć promem lub pociągiem do głównego dworca kolejowego. Postępuj zgodnie ze znakami lub mapą. Miasto można chodzić pieszo lub mototaxi-boda-boda, średnia cena to około dwa tysiące szylingów tanzańskich.

Odwiedź Muzeum Narodowe w Tanzanii samodzielnie lub na przeglądzie wycieczki w mieście Dar es Salaam. Cena biletu wstępu dla dzieci i dorosłych wynosi odpowiednio dwa tysiące sześćset (około półtora miliona dolarów) i sześć tysięcy pięćset (około czterech dolarów) szylingów tanzańskich. Strzelanie w muzeum jest płatne, koszt to trzy dolary za zdjęcie i dwadzieścia dolarów za film.

На территории музеяОдин из залов в музее
Экспонаты музеяЧереп парантропа