Dar es Salaam, chociaż nie jest oficjalną stolicą Tanzania w rzeczywistości duży ośrodek administracyjny, gospodarczy i polityczny. Wcześniej na terenie tej metropolii znajdowała się mała wioska rybacka Mzizima, która dzięki dogodnej lokalizacji portu morskiego przekształciła się w kwitnące miasto portowe.

Wakacje w Dar es Salaam są dobre dla rodzin z dziećmi i miłośników sportów ekstremalnych. Zazwyczaj turyści podróżują, a potem opuszczają Dar Es Salaam safari w jednym z parki narodowe w Tanzanii lub na wyspy Zanzibar , Pemba . Ale to piękne miasto zasługuje na wizytę jako niezależny obiekt. Malownicza przyroda, piękna architektura i wspaniałe możliwości spędzania wolnego czasu są tym, co czeka w Dar es Salaam, którego mieszkańcy po prostu nazywają Dar.

Pogoda w Dar es Salaam

Tropikalny klimat, gorący i wilgotny prawie przez cały rok, sprawia, że ​​Dar es Salaam jest przyjemny ośrodek wypoczynkowy . Podobnie jak w przypadku całego wybrzeża Oceanu Indyjskiego, jest gorąco w lutym i marcu (23-32 ° C) i chłodzie w lipcu i sierpniu (18-24 ° C). Jednak, gdy jedziesz do Dar es Salaam, upewnij się, aby dowiedzieć się jaka jest tam pogoda. Faktem jest, że tutaj pada dwa razy w roku: najpierw od kwietnia do maja (tak zwane "długie deszcze"), a następnie od października do listopada ("krótkotrwałe deszcze").

Погода в городе Дар-эс-Салам

Plaże Dar es Salaam

W obrębie miasta znajduje się kilka plaż popularnych wśród miejscowej ludności. Jednak turyści nie powinni tam odpoczywać: te plaże nie są szczególnie wygodne, brudne i nie zawsze bezpieczne. Lepiej jest wybrać jedną z plaż położonych na północ od miasta, wzdłuż autostrady New Bagamoyo.

Przy okazji, w Dar są hotele z własnymi plażami - są one znacznie czystsze niż miejskie i nie są tak zatłoczone. Nawet bez bycia gościem hotelu, za opłatą można odpocząć na czystych i wygodnych piaskach Rungwe, Bahari Beach, Silver Sands, White Sands, Jangwani Sea Breeze Lodge, Kunduchi Beach itp. Oprócz aktywności na plaży, wzdłuż wybrzeża oceanu, wśród baobabów i palm kokosowych.

Дар-эс-Салам городской пляжПляж при отеле Ras Kutani

Co zobaczyć w Dar es Salaam?

Kolonialna przeszłość pozostawiła ślady w historii Dary: są tu islamskie meczety, buddyjskie pagody i katolickie katedry, chińskie lazarety i surowe angielskie domy. Miasto jest podzielone na kilka części. Wąskie uliczki starej części miasta, zbudowane z dwupiętrowych domków w stylu suahili, są promowane przez czysto afrykański smak. W północnej części Dar es Salaam można zobaczyć surowe budynki rządowe i klasyczne bulwary, a na terenie portu znajduje się centrum biznesowe z bankami i biurami.

Główne atrakcje Dar es Salaam koncentrują się w centrum:

  • Muzeum Narodowe ;
  • ogród botaniczny;
  • Kiriakoo Spice Market;
  • wieża zegarowa;
  • Pomnik Askari poświęcony poległym w I wojnie światowej;
  • pałac sułtana Majida, którego budowa sięga XIX wieku;
  • anglikański kościół św. Albana;
  • Katedra katolicka (Katedra św. Józefa);
  • meczety na Moskiej;
  • Stela z pochodni Uruhu w parku Mnazi Mnodzha.
Ботанический садВековой баобаб в городе ДарKariakoo Market
Национальный музей в Дар-эс-СаламеSt. Joseph's CathedralЦерковь

Hotele i restauracje w Dar es Salaam

Doświadczeni podróżnicy zauważają, że w mieście znajdują się hotele w dwóch kategoriach - albo drogie luksusowe hotele (Dar es Salam Serena Hotel, hotel New Africa, Double Tree by Hilton Dar-es-Salam), gdzie cena za pokój wynosi około 150 USD. ., lub małe tanie hotele, w których możesz zostać, płacąc 5-10 dolarów za miejsce na nocleg.

Pyszne jedzenie w Dar es Salaam jest dostępne w licznych restauracjach serwujących dania kuchni europejskiej, włoskiej i włoskiej Kuchnia tanzańska . Tutaj wiele uwagi poświęca się owocom morza - można je spróbować w lokalach Osaka, Oriental, Mediterraneo, Karambezi Café. Popularne wśród turystów są restauracje w pobliżu hoteli i te, które znajdują się w okolicy ulicy Indian Street. Jedyne miejsce, w którym można spróbować kuchni tajskiej, jest również obojętne - jest to restauracja Sawasdee.

Dar-es-Salam Serena HotelДар-эс-Салам рестораны

Jak dostać się do Dar es Salaam?

Dar - główny węzeł komunikacyjny Tanzania . Istnieje przeplatające się powietrze, kolej i droga, położony port morski. Lotnisko Dar es Salaam, znane jako międzynarodowe lotnisko Julius Nyerere, ma międzynarodowy status. Jeden z nowych terminali odbiera loty z Europy, Azji i Afryki. A drugi, stary, obsługuje lokalne loty - od Zanzibar , Arushi i tym podobne.

Turyści powinni poruszać się po mieście taksówką. Nie ma ustalonych cen, ale można się targować z kierowcą. Przy okazji, w Dar można łatwo uzyskać wizę do sąsiednich państw afrykańskich - Zambii, Ugandy, Kenii, Zairu itd.

Аэропорт Дар-эс-СаламаТранспорт в Дар-эс-Саламе