Ten rajski raj jest bardzo interesujący dla prawie każdego, kto kiedykolwiek słyszał o nim. Śnieżka plaże turkusowe wody, gigantyczne żółwie lądowe, bogaty podwodny świat na rafach koralowych - wszystko to można zobaczyć Wyspa Zanzibar . Jest skomponowany autonomicznie Tanzania i jest myte przez wody Oceanu Indyjskiego. Nie jest daleko do lądu - tylko 40 km lub około pół godziny lotu na lokalnych samolotach kukurydzianych. Jednak zamówienie wycieczki tutaj za pośrednictwem biur podróży, które chcą odwiedzić wyspę, zwykle przepłaca jedną trzecią rzeczywistych kosztów. Dlatego w tym artykule postaramy się dowiedzieć, jak samodzielnie zorganizować wycieczkę Zanzibar .

Etap przygotowawczy

Przede wszystkim trzeba chronić się w kategoriach medycznych. Zdecydowanie należy zaszczepić się przeciwko żółtej febrze i durowi brzusznemu nie później niż 10 dni przed wyjazdem, a także uzyskać leki przeciwmalaryczne, które należy pić podczas całego pobytu. Należy zabrać ze sobą zestaw pierwszej pomocy, dostarczając mu takich leków, jak leki przeciwgorączkowe, enterosorbenty i antybiotyki o szerokim spektrum działania. Nie rób tego na Zanzibarze i bez kremu przeciwsłonecznego, a także bez oparzeń słonecznych. Przydadzą się adaptery artykułów gospodarstwa domowego na gniazdach, a także różne rozpylacze i spirale z komarów.

Najpierw musisz zapoznać się z podstawowymi zasadami zachowania w kraju muzułmańskim, ponieważ ludzie Zanzibaru praktykują islam. Na przykład płeć piękniejsza nie powinna nosić zbyt ciasnych sukienek, a mężczyźni nie powinni uważać na kobiety Zanzibaru.

Аптечка путешественника
Organizacja lotu

Rozpoczynając podróż z terytorium krajów WNP, będziesz musiał wykonać co najmniej dwie transplantacje. Najczęściej podróżujący wybierają dok w Stambule i kierunek Dar Es Salaam . Nie znajdziesz bezpośrednich lotów na Zanzibar, ponieważ małe samoloty z 12-20 miejscami kursują z lądu na wyspę. Lepiej zarezerwować bilety na loty krajowe z góry, ponieważ pozwoli to również zaoszczędzić trochę pieniędzy. Po przyjeździe musisz zapłacić wizę w wysokości 50 USD, a także podatek lotniskowy w wysokości 20 USD. Jednak, jak sugerują niektórzy podróżnicy, można przejść przez to okno, zaznaczając na twarzy pewną wiarę w swoje działania. Od lotnisko Możesz dostać się do miejsca zamieszkania taksówką, w przypadku udanych negocjacji, a trzy razy pukając cenę.

Аэропорт Занзибара
Zakwaterowanie w Zanzibarze

Z reguły przy planowaniu podróży na Zanzibar samodzielnie, turyści wybierają jako miejsce osiedlenia hotele lub małe wille na wielu plażach wyspy. Wioska Paje jest bardzo popularna. Istnieje wiele hoteli, są hostele i domy prywatne. Znaczny popyt dotyczy mieszkań w północnej części wyspy - Nungwi Beach. Tutaj możesz bez problemu postawić namiot, a nawet nie wolno rozpalać ognia.

Wybierając dom, należy wziąć pod uwagę taki moment, jak klimatyzacja w pokoju. Zwykłe wiatraki nie ocalą przed upałem - po prostu będą jeździć po całym pomieszczeniu tym samym parnym powietrzem. Zarezerwuj nocleg powinien być z góry, aby później nie było nieprzyjemnych zdarzeń, które mogłyby zepsuć wrażenie reszty.

Домики в ПаджеRas Nungwi Beach Hotel
Pieniądze na Zanzibarze

Na wyspie w trakcie szylinga tanzańskiego i za kulisami amerykańskiego dolara. Najkorzystniejszy kurs wymiany jest tuż przy lotnisku. Na wyspie jest kilka bankomatów, z których większość jest wdrożona Kamienne miasto . Jeśli chodzi o dolary amerykańskie, rachunki starsze niż 2001 r. (Aw niektórych miejscach w 2006 r.) Nie są akceptowane. To pytanie jest warte wzięcia z wyprzedzeniem, a kiedy odwiedzasz bank w swoim kraju, poproś o wydanie niezbędnych notatek. Nawiasem mówiąc, przyda ci się również drobiazg - całkiem możliwe jest zapłacenie porterowi lub napiwku za herbatę z dolarami amerykańskimi, a nie tylko tanzańskie szylingi.

Танзанские деньги
Jedzenie w Zanzibarze

Nawet w przypadku braku pieniędzy na Zanzibarze, nie będziesz głodny - owoce rosną prawie na każdym kroku. Bogate w różne produkty spożywcze i lokalne rynki, można tam również znaleźć różnorodne lokalne fast foody. Możesz kupić najświeższe ryby bezpośrednio z łodzi rybackich, a następnie piec na grillu. W nielicznych supermarketach na wyspie żywność jest prezentowana głównie w postaci konserwy. W restauracjach i kawiarniach kuchnia narodowa Jedzenie jest smaczne, obfite i stosunkowo niedrogie.

Powinieneś bardzo uważać na wodę w Zanzibarze. Możesz pić tylko wodę butelkowaną i myć zęby i używać jej do lodu. Woda z rurociągu może być używana tylko po gotowaniu, a nawet w tym przypadku - na własne ryzyko.

The Rock RestaurantРынок на Занзибаре
Jak zabawiać się na wyspie Zanzibar?

Główną zaletą Zanzibaru są białe piaszczyste plaże. Możesz spędzić wiele dni na oceanie, pławiąc się w ciepłym słońcu. Na wyspie znajduje się wiele raf koralowych, więc możesz spróbować swoich sił nurkowanie . Tu są też lokalne. zabytki , z których główne Kamienne miasto , on jest Stone Town. Możesz zadowolić się jednym z nich wycieczki na przykład udaj się na plantację, gdzie rosną goździki, cynamon lub gałka muszkatołowa.

Jeśli chcesz cieszyć się florą i fauną Zanzibaru, koniecznie odwiedź las Jozani, gdzie małpy są przyjazne turystom lub odwiedź wyspę Żółwi i zobacz gigantyczne żółwie. Możesz wynająć łódź, wynająć miejscowego opiekuna i pogoń za delfinami. Z takiego spaceru będzie wiele pozytywnych wrażeń! Ogólnie rzecz biorąc, proszę mi wierzyć - decydując się na niezależną podróż na Zanzibar, zdecydowanie nie będziecie się nudzić!

Белоснежные пляжи ЗанзибараДайвинг на ЗанзибареПлаванье с дельфинами
Стоун ТаунЛес ДжозаниЧерепаший остров