Plaże wyspy Zanzibar są uważane za jedne z najlepszych na odpoczynek na całym świecie. Jeśli chcesz popływać w czystej turkusowej wodzie oceanu i położyć się na ciepłym białym piasku - najlepsze są plaże Zanzibaru. Wszystkie ośrodki na wyspie można podzielić na północne, wschodnie, południowe i zachodnie wybrzeże, a także plaże w pobliżu Kamienne miasto . Lista rozrywek obejmuje nurkowanie snorkeling, podwodne wędkowanie i polowanie. Spójrzmy na najlepsze plaże do pływania w Zanzibarze.

Południowe wybrzeże

Plaża Rybaka Wieś Kizimkazi jest uważany za najlepszy we wszystkim Zanzibar . Wcześniej można było przejść na emeryturę wśród małych zatoczek, spacerować po starożytnych budynkach i obserwować delfiny z brzegu, ale można było spędzić noc tylko z lokalną ludnością. Teraz na plaży zbudowano wygodne hotel Rezydencja Zanzibar. Ma swoją część plaży, nie ma na niej kupców pamiątki , nie ma kolejek na leżaki, oprócz tego jest strzeżony przez całą dobę. Niedaleko stąd znajduje się najstarszy budynek religijny we wschodniej Afryce - meczet Shirazi (Shirazi). Należy pamiętać, że na południowych plażach Zanzibaru fale często wznoszą się i występują silne prądy, więc trudno będzie się zrelaksować z dziećmi tutaj.

Пляж Кизимкази

Najlepsze plaże na północnym wybrzeżu Zanzibaru

  1. Nungwi . Plaża Nungwi znajduje się 60 km od Stone Town i jest najbardziej popularna na wyspie. Oto świetna okazja, aby połączyć wakacje na plaży z życiem nocnym. Główną atrakcją Nungwi jest rafa koralowa. Jest to jedno z najlepszych miejsc do nurkowania na wyspie. Również tutaj jest latarnia morska, gdzie można negocjować ze strażnikiem i za niewielką opłatą wejść na taras widokowy latarni. W północnej części przylądka znajduje się akwarium z żółwiami morskimi. Plaża jest idealna dla rodzin z dziećmi - piasek jest miękki i ciepły, woda jest czysta bez prądów i fal.
  2. Kendwa . Plaża Kendwa od Nungwi jest oddzielona wysokim drewnianym pomostem, który można dowolnie przechodzić. Ta plaża wychodzi na wyspę Tumbatu, koralowy piasek i luksusowe palmy. Kendwa jest idealna dla miłośników relaksu bez komfortu, ponieważ prawie nie ma kawiarni i hoteli. Backpackers zazwyczaj odpoczywają tutaj z namiotami i szopami.
Пляж NungwiПляж Kendwa
Plaże wybrzeża północno-wschodniego
  1. Matemwe . W odległości 50 kilometrów od Stone Town znajduje się plaża Matemwe. Wspaniałe Meto o śnieżnobiałym kolorze, jak cukier puder, piasek, turkusowa czysta woda i widok na wyspę Mnemba. Istnieje wiele drogich all-inclusive hoteli. Włosi przyjeżdżają do Matemwe, więc personel mówi płynnie po włosku. Ceny za noc od 150 USD. Na plaży znajdują się duże, słomiane bungalowy z klimatyzacją w tradycyjnym afrykańskim stylu.
  2. Kiwengwa . Kiedyś była to mała wioska, teraz jest to cały kompleks wypoczynkowy hoteli, sklepów z pamiątkami i barów. Kompleks jest w pełni zaprojektowany dla europejskiego turysty, na plaży dużo muzyki, parkietów i małej samotności. Plaża nadaje się do odpoczynku młodych ludzi bez dzieci.
MatemweПляж Кивенгва
Plaże Wschodniego Wybrzeża
  1. Uroa . Plaża będzie interesująca dla tych, którzy chcieliby poznać życie lokalnej społeczności. Tutaj, w czasie odpływu, lokalne kobiety schodzą na brzeg, aby zebrać mięczaki i kraby. Jeśli pójdziesz z plaży do wioski, przygotuj się na to, że miejscowe dzieci bardzo lubią europejskich turystów i chcą dotknąć "białej" osoby, aby powodzenia. Plaża jest dość brudna z powodu pobliskiej farmy wodorostów i ciągłego przypływu oceanu na 2-3 kilometry od wybrzeża.
  2. Chwaka . Chvaka zajmuje prawie całą część wschodniego wybrzeża. Z plaży można zobaczyć półwysep Michamvi. Podczas rządów kolonialnych Wielkiej Brytanii Zanzibar prawie wszystkie angielskie biura i rządowe bungalowy. Teraz budynki wyglądają na smutne z powodu braku naprawy i renowacji. We wsi znajduje się największy targ rybny na wyspie, tutaj można kupić świeże ryby lub, na życzenie, będzie przygotowany węgiel drzewny na oczach.
  3. Jambani . Plaża Jambani jest bardzo popularna wśród mieszkańców i turystów. Tutaj najczystsza woda i piasek bez glonów. Dno jest równe i płytkie. Mieszkańcy są bardzo przyjaźni. A tak przy okazji, jeśli potrzebujesz poczty, w wiosce jest mała poczta z dwudziestoma pięcioma skrzynkami pocztowymi. W sklepach z pamiątkami można tanio kupić kanga - element lokalnej odzieży, którą ręcznie robią rękodzieła Jamban. Na plaży znajdują się dwie szkoły kitesurfingu, w których można wypożyczyć długi pokład i popływać w okolicy.
Пляж UroaПляж ChwakaПляж Джамбани