Ładne i przytulne miasteczko Kizimkazi, które kiedyś było stolicą Wyspy Zanzibar , dziś wciąż przyciąga turystów z całego świata, ze względu na swój wyjątkowy kolor, oryginalność i dostępność doskonałych plaż i hoteli do rekreacji.

Wioska rybacka Kizimkazi znajduje się w południowo-wschodniej części wyspy Zanzibar , około godziny jazdy od Stone Town . Przed pojawieniem się miasta Zanzibar, Kizimkazi był stolicą wyspy, ale później stracił wpływy.

Atrakcje w Kizimkazi

Głównymi zabytkami w Kizimkazi są ruiny perskiego pałacu i najstarszy meczet z XII wieku, który świadczy o pierwszym pojawieniu się islamu nie tylko w Tanzania , ale w całej Afryce Wschodniej.

Meczet Shirazi działa. W nim zachował się napis Kufic z 1107 roku. Do XII wieku były bogato zdobione kolumny i inne szczegóły meczetu. Jednak większość została wzniesiona w XVIII wieku. Budowa tego meczetu jest tradycyjna dla Afryki Wschodniej. Wokół Shirazi widać kilka mauzoleów z XVII wieku, które zdobią kolumny.

Popularność Kizimkazi na wyspie Zanzibar uwarunkowane jest zatoką, luksusową plażą ze śnieżnobiałym piaskiem i, oczywiście, delfinami. Jest ich wiele w Zatoce Kizimkazi, zresztą są już tak przyzwyczajeni do uwagi turystów, że czasem przez długi czas stanowią, a nawet pływają obok ludzi. Dlatego podczas chodzenia na łodzi można nie tylko obserwować delfiny jak najbliżej, ale także pływać z nimi i wykonywać strzały na długie wspomnienia.

W zatoce Kizimkazi najczystsze szmaragdowe wody Oceanu Indyjskiego, a na brzegu miękki biały piasek. Plaża Kizimkazi Zanzibar jest jednym z najlepszych w Tanzania i służy jako doskonała alternatywa dla Malediwów i Seszeli. Znajduje się w południowej części wyspy, często jest dość fal, więc tych, którzy są niepewni na wodzie, trzeba być bardzo ostrożnym.

Руины древнего поселения близ КизимказиМечеть в КизимказиБухта Кизимкази
Пляж в КизимказиДельфины в КизимказиЭкскурсия на лодках в Кизимкази

Zakwaterowanie i wyżywienie w Kizimkazi

W Kizimkazi, podobnie jak na całej wyspie Zanzibar, można znaleźć hotele na każdy gust i budżet. Istnieją również luksusowe hotele, które oprócz eleganckich pokoi i usług VIP oferują również usługi spa. Należą do nich na przykład The Residence Zanzibar i Fruit & Spice Wellness Resort Zanzibar. Spośród bardziej skromnych opcji wymieniamy domy gościnne, domki i bungalowy, na przykład Twiga Beach Bungalows, Promised Land Lodge, Dolphin View Lodge, Kizi Dolphin Lodge.

Z posiłkami w Kizimkazi, nie ma również żadnych problemów. Oprócz restauracji kuchnia narodowa w hotelach, we wsi znajduje się wiele małych kawiarni, w których zawsze można coś przekąsić. Ponieważ wioska jest wioską rybacką, oczywiście, menu zawsze ma wiele potraw ze świeżych ryb i owoców morza, na przykład, tradycyjne danie lokalne - owoce morza z mango i bananów.

Лодж Twiga Beach BungalowsОтель The Residence Zanzibar
Номер в отеле The Residence ZanzibarРесторан отеля The Residence Zanzibar
Jak się tam dostać?

Aby dostać się do Kizimkazi, musisz polecieć do Lotnisko Zanzibar , a następnie weź taksówkę. Polecamy przyjazd do Kizimkazi o każdej porze roku, z wyjątkiem Wielkiej i Małej Deszczowej sezony . Duża pora deszczowa zwykle ma miejsce w okresie od kwietnia do maja, a mała - w listopadzie i grudniu.