Wyspa Mafia znajduje się w Tanzania , 40 km od lądu. Jest mały: powierzchnia wyspy to tylko 435 metrów kwadratowych. km Około 50 tysięcy ludzi żyje w mafii. Zajmują się głównie rybołówstwem i pracują na plantacjach kokosów. Znaczna część ludności jest również zaangażowana w obsługę turystów.

Wyspa ma tropikalny klimat monsunowy. Dwa razy w roku następuje pora deszczowa - na wiosnę (od końca marca do końca maja) dłużej, pod koniec jesieni (listopad i początek grudnia) - krócej. Temperatura powietrza przez cały rok w ciągu dnia wynosi + 28 ° ... + 30 ° С, woda - + 24 ° ... + 26 ° С.

Informacje ogólne

Nazwa wyspy pochodzi od słów mahali pa afia, które w języku suahili oznaczają "uzdrawiającą ziemię". Istnieje inna wersja pochodzenia nazwy - od arabskiego słowa morfieh, które tłumaczy się jako "archipelag". Mafia jest rzeczywiście główną wyspą archipelagu, który obejmuje kilka małych wysp: Chole, Juany, Gibondo i inne (tak przy okazji, sama wyspa przed "odkryciem" przez Europejczyków została nazwana "Chole Shamba").

Wyspa Mafia ma bardzo bogatą historię. W VIII wieku był jednym z najważniejszych węzłów handlowych, które realizowały handel, w tym z krajami Dalekiego Wschodu. Potwierdzają to pozostałości ceramiki wykonane w Chinach, znalezione podczas wykopalisk meczetu w Ras Kishiman. W XII wieku wyspa stała się centrum kultury Shirazi.

Dziś jest to bardzo popularna wyspa turystyczna, przyciągająca corocznie dużą liczbę gości z krystalicznie czystą wodą, śnieżnobiałym piaskiem, palmami kokosowymi i oszałamiającą pięknością podwodnych raf. Ponadto wyspa Mafia jest rezerwatem morskim o znaczeniu światowym. Nic dziwnego, że ci, którzy tu byli i którzy nie mogli pomóc zakochać się w jego urodzie, założyli klub Mafia Island, gdzie dzielą się wrażeniami z wizyty na wyspie.

По дороге к острову Мафия
Rozrywka i atrakcje

Jest coś do zobaczenia w "głębinach" wyspy. Jest domem dla wielu różnych egzotycznych ptaków, z których wiele na pewno zobaczysz podczas safari przez lasy namorzynowe na wyspie. Również na wyspie znajdują się ruiny starożytnych osad arabskich. Na uwagę zasługują ruiny rezydencji niemieckiego władcy czasów, kiedy wyspa znajdowała się pod panowaniem Niemiec, a także ruiny meczetów Ras Kisimani. Turyści, wczasowicze z dziećmi, z pewnością zainteresują się parkiem wodnym na wyspie i wioską Kirongwe, gdzie można obserwować pracę garncarzy.

Jeśli planujesz odwiedzić wyspę Mafia Tanzania , spróbuj odwiedzić kilka wysp archipelagu: wyspa Gibondo słynie z miejscowości o tej samej nazwie, w której można obserwować budowę łodzi, a raczej ich wydrążenie, a także szycie żagli. W wiosce mieszkają łowcy rekinów. Na plażach wyspy Juan gniazdują żółwie. Ponadto tutaj można zobaczyć ruiny miasta Kua. Wyspa Chole słynie z baobabów i sadów. Gigantyczne nietoperze żyją tutaj.

Плантация кокосовых пальмРас Кисимани
Остров ДжибондоЧерепахи живут на острове Джуани
Wakacje na plaży, nurkowanie, wędkarstwo

Wyspa Mafia, jak również inne wyspy archipelagu, to koral. Dla miłośników wakacje na plaży Oznacza to, że piasek jest biały. Wybrzeże ma wiele zacisznych zatok. Najlepsza plaża na wyspie znajduje się w pobliżu Zatoki Chole - bardzo blisko najpopularniejszych hoteli i schronisk.

Przyciąga wyspę Mafia i entuzjastów wędkarstwa. Tutaj można złowić tuńczyka, żaglówkę, latającą rybę, barakudę, marlina, lucjanę, makrela, dorsza, a nawet rekina. Jeśli chcesz wziąć udział w fascynującym wędkowaniu - najlepiej odwiedzić wyspę od września do marca. W hotelach można wypożyczyć sprzęt do nurkowania, snorkelingu i innych sportów wodnych. Również wśród turystów popularne są spływy kajakowe.

ПляжКоралловые скалы
Мир рифов очень богатРыба парусник предмет промысла местных рыбаков
Zakwaterowanie, jedzenie i zakupy

Wyspa Mafia nie jest zbyt duża, ale oferuje wiele opcji osiedli - domki, hotele, pensjonaty i hotele typu bed and breakfast. Najlepszymi hotelami na wyspie są ośrodek nurkowy Big Blue Mafia Island, który uzyskał ocenę doskonałą od swoich gości. Również bardzo dobre recenzje otrzymały Meremeta Lodge i Kinasi Lodge, Bungalow Pole Bungalows i Didimiza Guest House. Najlepiej jeść w restauracjach w hotelach, w których serwują pyszne dania. kuchnia narodowa .

Tradycyjne pamiątki z wyspy - posągi z drewna, a także produkty z koralowców i półszlachetnych kamieni. Można je kupić w sklepach z pamiątkami w hotelach, a także podczas odwiedzania lokalnych wiosek. Tam można obejrzeć proces tworzenia tych pamiątek.

Отель Big Blue Mafia Island diving resortMafia Lodge ресторан
Jak dostać się na wyspę?

Możesz latać samolotem - w głównym mieście wyspy, Kilindone, znajduje się lotnisko o lokalnym znaczeniu. Lot z Dar es Salaam zająć około 40 minut. Do wyspy można dotrzeć drogą wodną - od wybrzeża lądu do łodzi motorowych Mafia, droga potrwa około pół godziny. Możesz pływać tu i z Zanzibar , ale droga zajmie około 2 godzin.

Transport na wyspie Mafia

Na wyspie jest tylko jeden rodzaj "transportu publicznego" - łodzie dau. Tasowanie po wyspie może odbywać się taksówką lub wynająć samochód, a biorąc pod uwagę niewielki rozmiar wyspy, wielu turystów woli jeździć na rowerach, które można wynająć bezpośrednio w hotelach, koszt wynajęcia wynosi około 12 USD za dzień.

Аэропорт МафияТрадиционная лодка доу