Piękny rezerwat przyrody w Ngorongoro w Tanzania Od ponad 50 lat jest częścią Park Narodowy Serengeti . Znajduje się wewnątrz krateru wulkanu, upadł pod własnym ciężarem ponad 2 miliony lat temu. To niesamowite i wyjątkowe miejsce - zwierzęta żyjące na terenie wulkanu Ngorongoro praktycznie nie mają szans na wyjście na zewnątrz. Z tego powodu w parku powstała specjalna flora i fauna, bez dostępu z zewnątrz. Tylko tutaj można znaleźć około 30 tysięcy gatunków zwierząt żyjących tylko w Afryce. Ta urocza oaza otoczona jest górami, przez cały rok zachowuje klimat tropikalny. Przebywając w Ngorongoro nawet na jeden dzień, zachwyci Cię piękno i splendor dziewiczej przyrody Tanzania .

Więcej o Ngorongoro

Obszar krateru wulkanu Ngorongoro liczy ponad 8 tysięcy kilometrów, a wysokość jego krawędzi wynosi około 600 m. Od 1979 roku został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Większość wąwozu Olduvai należy do posiadłości parku, gdzie znaleziono szczątki pierwszych ludzi, które są teraz przechowywane w muzeum antropologiczne .

Po raz pierwszy w Ngorongoro osiedlił się wraz z rodziną niemiecki rolnik Adolf Zidetopf. Później żyli plemienia Masajów, którzy ostatecznie eksmitowali, a Ngorongoro stało się częścią Parku Narodowego Serengeti. Plemiona Masajów można teraz zobaczyć wzdłuż krawędzi krateru, są one również zaangażowane w hodowlę bydła, tak jak poprzednio.

Flora i fauna rezerwatu

Dno krateru pokryte jest krzewami i gęstą wysoką roślinnością, gdzie często można znaleźć lwa lub innego łowcę na czterech nogach. Na łąkach Ngorongoro w Tanzania otarcia, gazele i żyrafy są wypasane. Górne poziomy są zamieszkane przez antylopy. W jeziorze Magadi hipopotamy otaczają różowe flamingi i inne egzotyczne ptaki, bawoły i słonie. Również w pobliżu bagien widać kozy trzcinowe, aw lasach tropikalnych masywów żyją impale i konwenty. Jak wszystkie te zwierzęta dostały się na zamknięte terytorium spoza świata, wciąż pozostaje tajemnicą.

Do turysty na notatce

Ngorongoro w Tanzania atrakcyjne o każdej porze roku. Pora deszczowa w parku trwa od marca do maja - co dziwne, ten okres jest najlepszy na zwiedzanie krateru. Warto zauważyć, że zwiedzanie parku dozwolone jest tylko do godziny 18:00. Przy okazji, wzdłuż krawędzi krateru Ngorongoro znajduje się wiele kempingów, na przykład Endoro Lodg. Istnieją pojedyncze pokoje z werandą, restauracja kuchni narodowej, przechowalnia bagażu, pralnia, gabinet masażu i wypożyczalnia rowerów.

Administracja parku znajduje się w Ngorongoro Park Village - tam możesz zamówić safari . Ale możesz dostać się do Ngorongoro samemu na kilka sposobów:

  • na wynajętym samochodzie;
  • autobusem, który odjeżdża o 7:00 rano Arushi w Ngorongoro Park Village (aby przejść przez punkt kontrolny należy zapłacić: 35 cu od osoby dorosłej i 15 cu od dziecka).
Кратер НгоронгороОзероИнтересные растения
СлоныВеселые зебрыГазели
СафариМасаиЗакат в Нгоронгоро