Ten kraj w ostatnich latach stał się jednym z najbardziej popularnych celów turystycznych i nie jest zaskakujący: w Tanzania mieć coś do zobaczenia. Rezerwaty przyrody , piękne krajobrazy, malownicze zatoki, wyjątkowa kultura plemion żyjących na terytorium państwa i wiele zabytków, wprowadzających niesamowitą historię tego regionu, czynią go bardzo atrakcyjnym.

Atrakcje przyrodnicze

Być może w Tanzania Głównymi atrakcjami są parki narodowe, rezerwaty i rezerwaty przyrody. Zajmują około ¼ całego kraju. Najbardziej znane z parków narodowych Serengeti , Kilimandżaro , Lake Manyara , Góry Udzungwa , Ruaha i Arusha . Oddzielnie, należy zauważyć Ngorongoro - rezerwat biosfery i etnograficzny, którego zadaniem jest nie tylko zachowanie rzadkich zwierząt tu żyjących, ale także zachowanie tradycyjnej kultury Masajów żyjących na tych ziemiach. Popularne wśród turystów są także parki morskie: ujście Mnazi Bay-Ruvumba, Dar-es-Salaam, rezerwaty Ndutu, Zala-park, rezerwaty przyrody Selous, Ugalla, Masva i inne.

Godne uwagi Ogrody Botaniczne w Dar es Salaam W pobliżu znajdują się parki Rudi i Svagaswaga oraz las Miombo Dodoma , "Taniec kamienie" w pobliżu miasta Mwanza Snake Park Meserani obok Arusha , plantacje goździków i innych przypraw na Wyspa Zanzibar , Las Ngezi Wyspa Pemba i rezerwat żółwi na Wyspa Prison .

Гора КилиманджароЛейк-Маньяра
Национальный парк СеренгетиГлавная достопримечательность острова Призон - черепаший заповедник
Miejsca historyczne i religijne

Bardziej niż wszystkie miasta Tanzanii, dawna stolica Dar es Salaam jest bogata w zabytki. Istnieje wiele świątyń: jest cała ulica meczetów, która nazywa się Mosque-street, Kisutu-street, na której znajduje się kilka hinduskich świątyń, a także kościoły chrześcijańskie: anglikański kościół św. Albana, kościół katolicki św. Piotra, katedra katolicka, prawosławie Grecki Kościół, Katedra Luterańska.

Również w Dar es Salaam można odwiedzić Muzeum Narodowe z doskonałą kolekcją antropologiczną, Galeria Sztuki, w której można zobaczyć próbki tradycyjnych rzemiosł ze wszystkich regionów kraju, Muzeum Wsi, gdzie można zobaczyć próbki mieszkań z różnych obszarów Tanzanii. Takie zabytki miasta, jak Wieża Zegarowa, pałac Sułtana Majida, Uniwersytet w Mlimali, budynek dworca kolejowego, zachowany od czasów niemieckiej kolonizacji, zasługują na uwagę pomnik Askari poświęcony afrykańskim żołnierzom pierwszej wojny światowej.

W Dodoma powinieneś zobaczyć katedry - katolickie, anglikańskie i luterańskie, meczety izmailitów oraz Kaddafi , świątynia Sikhów, a także pomnik Juliusa Nyerere'a, pierwszego prezydenta Tanzanii i muzeum geologiczne. A w Arusha zachował się fort arabski z XVII wieku; Możesz również odwiedzić Narodowe Muzeum Historii Naturalnej. Ciekawe muzeum poświęcone życiu mieszkańców Sukumy znajduje się w Mwanza.

W mieście Baghamoyo który kiedyś był stolicą wschodnioafrykańskich kolonii w Niemczech i prawie stał się stolicą Tanzanii, Livingstone Memorial, kompleks budynków administracji niemieckiej, kompleks misji katolickiej końca XIX wieku, w którym znajduje się małe muzeum historyczne, fort, są popularne wśród turystów. Na wyspie Pembe można zobaczyć ruiny twierdzy Pujini z XV wieku i pozostałości osady suahili z XI wieku.

Монумент Аскари в Дар-эс-СаламеЛютеранский собор святого Йозефа Дар-эс-Салам
Церковь в ДодомеКатолическая церковь Багамойо
Wyspa Zanzibar (Unguja)

Na szczególną uwagę zasługuje Wyspa Zanzibar (Unguja). Jego stolicą jest Kamienne miasto - wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Tutaj powinieneś zobaczyć Dom Cudów (pałac sułtana Saida Barghasha) i pałac Beit el-Ajaib, arabski fort, Katedra Anglikańska , David Livingstone House , Katedra św. Józefa, strefa handlowa niewolników, starożytny meczet w Malindi, Aga Khan i Błękitny Meczet, łaźnie Kidichi, ruiny pałacu Mtoni i pałacu Mruhubi, Ogrody Forodhani, Wielki Rynek. Jedną z najbardziej znanych atrakcji Stone Town jest dom, w którym Freddie Mercury mieszkał jako dziecko.

Oprócz Stone Town, na Wyspa Zanzibar Interesujące jest także zwiedzanie jaskiń Mangapwani, w których niewolników "trzymano" po oficjalnym zakazie handlu niewolnikami, parku Jozani i lokalnych malowniczych wioskach (na przykład w wiosce Kizimkazi ).

Мечеть в Стоун-ТаунеДом чудес
Арабский фортПещеры Мангапвани