Różnorodność przyrody Góry Atlas uderzające w jego kontrasty. Podczas gdy Atlas Wysoki jest zanurzony w zamieszaniu zieleni i urzeka pięknem wodospadów, Anti-Atlas oferuje naszym oczom suchy krajobraz z kolorami ochry, okresowo rozcieńczając go malowniczymi oazami. W innych sprawach nie rób pochopnych wniosków, czy zaplanować wycieczkę do tych miejsc. Wśród skał i monotonii krajobrazów znajduje się największa atrakcja pasma górskiego Anti-Atlas - miasta Tafraut. Jeśli chcesz wiedzieć Maroko ze wszystkich stron, biorąc pod uwagę wszystkie jego niuanse - wymagana jest tutaj podróż.

Informacje ogólne

Tafraut jest znany z wszystkiego Maroko jako "kapitał migdałowy". Jest on prezentowany turystom i licznym biurom podróży, organizując wycieczki na plantację migdałów, arganów i drzew oliwnych. Miasto jest raczej ubogie, ale bardzo zadbane, że dla małych osiedli w Maroku jest bardzo rzadkie. Tafraut znajduje się 180 km od Agadir , a ludność ma niewiele ponad 5 tysięcy osób. Oprócz tych samych migdałów, arganów, palm i niektórych rodzajów zbóż, w pobliżu miasta nic nie rośnie, a okresowa susza powoduje, że ludzie jeżdżą do dużych miast. Jednak wśród skał i kamiennych głazów Anti-Atlas Tafraut jest prawdziwa oaza, która zarezerwowała dla Ciebie kilka niespodzianek, które mogą zadowolić oko.

Zabytki i rozrywka

Główny zabytki Maroka w Tafraut znajdują się w jego pobliżu. Być może jedyną w swoim rodzaju sztuką lądową są ogromne głazy, zdobione w różnych kolorach. Kiedy belgijska artystka Jean Veran poprosiła króla Hassana II o pozwolenie na dywersyfikację ich równinnego krajobrazu i zgodę. Wraz ze strażakami przez trzy miesiące twórca spędził ponad 18 ton farby, przekształcając dolinę, rozcieńczając ochrę błękitnymi, białymi i fioletowymi kwiatami. Paintes Rocks, jak popularnie nazywano ten obiekt sztuki, wywołuje raczej sprzeczne uczucia wśród turystów, ale absolutnie można go podziwiać za darmo, więc nic nie przeszkodzi ci w uzyskaniu własnych wrażeń z tego miejsca. Nawiasem mówiąc, obok pomalowanych kamieni jest inny interesujący obiekt - "trójkąt napoleoński". Jest to skalista formacja w swojej formie przypominającej najbardziej znany kapelusz. A w bezpośrednim sąsiedztwie można podziwiać gaj palmowy.

Dolina Ameln znajduje się 3 km od miasta. Jego nazwa pochodzi od jednego z plemion berberyjskich. Osobliwością tego miejsca jest to, że dolina jest wyłożona złotozielonymi kamieniami i kamieniami. W bezpośrednim sąsiedztwie można również podziwiać tak interesujący punkt orientacyjny jak prehistoryczne malowidła skalne. Obecnie ulegli już retuszowi, ale ogólny styl pozostał, a pewne wnioski dotyczące stylu sztuki w tym czasie wciąż mogą być wykonane.

Oprócz śledzenia w pobliżu, w Tafroute możesz zaspokoić swoje potrzeby estetyczne i potrzebę piękna. Każda wiosna tutaj rozpoczyna okres kwitnienia drzew migdałowych. Ten akt jest podobny do kwitnienia wiśni w Japonii i jest ważny wakacje w Maroku . W tym czasie organizowany jest cały festiwal poświęcony temu wydarzeniu. Niesamowity kontrast wdzięcznych płatków i surowej gleby nadaje tutejszy krajobraz specjalnej bajeczności i magii.

Горный хребет у стен городаНаполеоновская треуголкаВид на Анти-Атлас
Миндальное дерево в цветуРазноцветные валуныСкалы в окрестностях города
Hotele i restauracje

Pomimo faktu, że miasto jest małe i hotele nie ma tak wiele, aby znaleźć przytulne miejsce do spania, a pobyt jest dość prosty. Na przykład mały hotel Argana jest postrzegany raczej jako duży dom z przyjaznymi właścicielami, niż standardowy hotel. Tutaj zostaniesz przyjęty, dobrze nakarmiony, zabawiony rozmową, a na ogół zadbasz o swój komfort. Surowe, ale przytulne. Doskonały stosunek jakości do ceny to hotel L'Arganier D'Ammelne. Kolacja, dostęp do odkrytego basenu, bezpłatny parking dla gości. Korzyści można przypisać dobrej lokalizacji - 5 minut spacerem od centrum. Między innymi takie hotele jak Hotel Salama, Hotel les Amandiers, Hotel Saint-Antoine zasługują na uwagę.

Poza tym Marokański Kuchnia śródziemnomorska jest dość powszechna w Tafraoute. Również w menu restauracji są tradycyjne dania kuchni arabskiej. Można zjeść i cieszyć się dobrą obsługą w takich miejscach, jak restauracja La Kasbah, restauracja Marrakech, L'Etoile du Sud i restauracja Argana.

Argana HotelHotel Salama
Restaurant MarrakechRestaurant La Kasbah
Jak się tam dostać?

Aby dostać się do Tafraut drogą powietrzną, niestety, jest to niemożliwe. Włączone transport publiczny można do niego dotrzeć zarówno z Agadiru, jak iz sąsiedniego miasta Tiznita . Wynajmując samochód z Agadiru, warto trzymać R104 na wynajętym samochodzie. Droga potrwa nieco ponad dwie godziny.