Małe miasteczko w Maroko Tiznit został zbudowany przez sułtana Moulay Hassana w XIX wieku na miejscu berberyjskiej wioski. Klimat Tiznita jest gorący, duszny: odczuwa się bliskość pustyni. Turyści przyjeżdżają tu głównie w tranzycie, ponieważ miasto jest z dala od wybrzeża oceanu i możliwości wakacje na plaży tutaj nie.

Atrakcje Tiznitu w Maroku

Główną atrakcją Tiznitu jest jego twierdza o długości prawie 6 km, z 9 bramami i 36 wieżami. Ciekawe jest także zobaczyć Wielki Meczet z minaretem. Odpoczywając w Tiznite jako rozrywkę możesz udać się na bezludną plażę o oszałamiającej urodzie Legzira lub w parku Sous-Massa, gdzie żyją dzikie flamingi i inne ptaki. Alternatywą dla nurkowania jest jazda na quadach.

Pomimo, że Tiznit jest ubogie w swoje atrakcje, ma niezrównaną wschodnią barwę, a spacer po mieście przyniesie Ci wiele radości. I nie zapomnij o zakupy , który jest celem wielu podróżników.

Тизнит МароккоГород-крепость Тизнит
Площадь в ТизнитеКрасная мечеть в Тизните

Co przynieść z Tiznit?

To marokańskie miasto słynie z mieczy, sztyletów i srebra 925 testów. Nie bez powodu Tiznit był nazywany "srebrną stolicą Maroka", ponieważ tutaj są kopalnie srebra, a mistrzowscy jubilerzy robią wspaniałe ręcznie wykonane ozdoby, z których każdy jest ekskluzywny i nie ma analogów.

Kup teraz pamiątki można w sklepie-meshuar lub jednym z sklepów z pamiątkami w centrum miasta. A w czwartki w Tiznit zorganizować targ, na którym sprzedawane są tylko produkty ze srebra. To nie tylko biżuteria, ale także sztućce, kubki, naczynia, a nawet czajniki. Swoją drogą, ceny srebra w Tiznit są bardzo przyjemne, a negocjacje w Maroku zawsze są odpowiednie.

Тизнит шоппингЦентр серебряных ремесел в городе Тизнит

Zakwaterowanie i wyżywienie w Tiznite

W Tiznit znajdują się zarówno duże hotele (Idou Tiznit 4 *, Kerdous Hotel 4 *, Riad Le Lieu 4 *), jak i małe prywatne mini-hotele, hotele i pensjonaty (Auberge Dar Najmat, Dar Saada, Gite Terre Et Ocan, Maison Du Soleil). Posiłki można organizować zarówno w restauracji kompleksu hotelowego, jak iw instytucjach kuchnia narodowa Tiznita (A l'ombre du Figuier, restauracja Oasis Afriqua Café, Alafran, restauracja du Carrefour, Majestic Pizza, itp.).

Idou Tiznit HotelKerdous Hotel

Jak dostać się do arabskiego miasta Tiznita?

Ze stolicy Maroko , Rabat , Tiznit oddziela odległość 690 km i od Agadir - 82 km. Można go pokonać pociągiem lub autobusem, ale przygotuj się na długą podróż. Istnieje również możliwość lotu samolotem do Agadiru, skąd można dostać się do Tiznit transport publiczny lub taksówką.