Maroko to afrykański kraj o wyjątkowym narodowym klimacie. Egzot afrykański ściśle splata się z orientalną gościnnością. Ten wybuchowy koktajl wyczuwalny jest subtelnie podczas zakupów, co zmienia się z zwykłej wyprawy na zakupy w niezapomnianą ekscytującą podróż. Zakupy w Maroku to hałaśliwe rynki, emocjonalne transakcje, odurzające zapachy i tradycyjne kwatery rzemieślnicze. Gdzie iść na zakupy i jak za nie zapłacić niż podana cena? O tym poniżej.

Miejsca do robienia zakupów

Chcesz poczuć cały smak marokański? Następnie przejdź do rynku! Są stosunkowo niskie ceny i istnieje możliwość negocjacji. Rynki w Maroku oferują następujące tradycyjne produkty:

  • ubrania narodowe - jellyabia;
  • oryginalna biżuteria w stylu hiszpańsko-mauretańskim;
  • bawełniane szale, niesamowite kolory;
  • domowe babcie ze zwiniętymi skarpetkami i haftem;
  • odzież skórzana (kurtki, paski torby, portfele ).

Spacerując po rynku, odwiedź "medinę" - warsztaty, w których rzemieślnicy tworzą ubrania i pracują ze skórą na twoich oczach. Rynki Maroka różnią się polityką cenową. Zakupy w Maroku Miejscowi wolą bazar Rabat, ale ceny na rynku Agadir są dość wysokie. W Fezie idź po rzeczy skórzane, a w Essaouira sprzedawać akcesoria i pamiątki wykonane z drewna. Należy pamiętać, że sklepy w Maroku specjalizują się w określonej kategorii towarów (odzież, pamiątki, biżuteria).

Jeśli chcesz robić zakupy na dużą skalę, lepiej pójść na zakupy do Casablanki w centrum handlowym Morocco Mall. Jest to największe centrum handlowe w Afryce i piąte pod względem wielkości centrum handlowe na świecie. Oto znane na całym świecie marki, których nigdy nie znajdziesz na tradycyjnym afrykańskim rynku. Po zakupach możesz udać się do kawiarni lub restauracji, której jest wiele w centrum handlowym.