Essaouira ma niedościgniony orientalny smak i bogatą historię tradycje . Tutaj usłyszysz muzykę wszędzie, poczujesz aromat rybnych przysmaków z licznych restauracji, przemierzasz wąskie uliczki z białymi i niebieskimi budynkami. Można również zobaczyć wielbłądy spacerujące wzdłuż wybrzeża, podczas zachodu słońca obraz ten wygląda niesamowicie.

Kilka słów o Essaouira w Maroku

W tłumaczeniu ze starożytnego arabskiego Essaouira oznacza "jak piękne". Więc to ośrodek wypoczynkowy nazywany tylko rosyjskim, w lokalnym dialekcie i w innych językach nazwa brzmi jak Esauira. Miasto zostało założone w VII wieku pne przez starożytnych Fenicjan. W pewnym momencie był pod kontrolą Berberów, Portugalczyków, Hiszpanów i Francuzów, a w połowie XVIII wieku sułtan Mohammed III bin Abdallah zdobył Essaouira. Od tego czasu pojawił się port handlowy i popularna miejscowość turystyczna Maroko .

Gdzie jest Essaouira?

Miasto, zamieszkałe przez 70 tysięcy osób, znajduje się na wybrzeżu Atlantyku. Najbliższe kurorty Maroko : Agadir , Marrakesz i Casablanca .

Klimat w ośrodku

Miasto ma bardzo łagodny klimat. W lecie, w ciągu dnia, termometr pokazuje około + 24 ° C, a temperatura wody nie przekracza +19 ° C. Zima jest dość ciepła i wygodna. Charakterystyczną cechą tego ośrodka jest wiatr wiejący z Atlantyku, który wieje przez cały rok.

Вид на городМедина

Atrakcje Essaouira w Maroku

  1. Medina. Ulubiony i przyciągający uwagę turystów w mieście - to Medyna. W 2001 roku została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przytulne uliczki ze sklepami z pamiątkami, małymi kawiarniami, w tym na świeżym powietrzu, przyjaznymi i dyskretnymi sprzedawcami. Ale miłośnicy sztuki pokochają muzea sztuki i wystawy po drodze, a także armaty w porcie.
  2. Port rybacki. Zawsze jest dużo ryb i owoców morza świeżo złowionych w oceanie, można zobaczyć grupę łodzi, łodzi, sieci i, oczywiście, mew. Bezpośrednio na terenie portu znajduje się przytulna restauracja, w której wybrana ryba zostanie ugotowana na grillu.
  3. Bastiony. W pobliżu Medyny widać obronne fortyfikacje - fort, w którym broń jest zainstalowana w specjalnie wyznaczonych otworach murów. Masywne mury chronią miasto przed wrogami i żywiołami. Ślady strzałów armatnich, stos kamieni, a także wieże i armaty - wszystkie są bastionami miasta. Oszałamiające zdjęcia można zrobić, wspinając się na mury fortecy na wałku ochronnym pomiędzy dwoma bastionami o zachodzie słońca.
  4. Muzeum Sidi Mohammeda bin Abdullaha. Osiedlił się w rezydencji z XIX wieku, dawniej rezydencji paszy. Opisuje historię i kulturę Essaouira w Maroku. To muzeum zawiera instrumenty muzyczne, odzież, broń i biżuterię. W osobnym pomieszczeniu znajdują się drewniane produkty z tuji i innych gatunków drzew.
  5. Fioletowe Wyspy. Dziś nie można odwiedzić Fioletowych Wysp, jest to głównie rezerwat przyrody, w którym zamieszkują mewy i sokoły. Ale na wyspy można wybrać się na wycieczkę łodzią z portu Essaouira.
Крепостные стены Эс-СувейрыПанорама крепости Эс-Сувейры
Разбор рыбы в порту Эс-СувейрыНабережная Эс-Сувейры

Co jeszcze można robić w Essaouira?

W Essaouira ciche i spokojne otoczenie, które ma romantyczny odpoczynek. Istnieje ogromna liczba muzeów, wystaw i wystaw. Ponadto ośrodek ten jest zaskakująco atrakcyjny dla fanów, którzy pokonują fale na deskach - to świetne miejsce do ćwiczeń surfować po Maroku .

W Essaouirze znajdują się dwa centra surfingowe: Fanatic i Club Mistral. W nich znajdziesz ogromny wybór sprzętu, którego wynajęcie na tydzień odpoczynku kosztuje około 180 EUR. Również we wspomnianych centrach surfingowych miasta znajdują się własne restauracje. Najbardziej popularnymi wśród surferów są zatoki Essouveira, Sidi Cauki, Cape Sim i Moulay Buzertun. Fascynującą wycieczkę łodzią na wyspę Mogador, gdzie obecnie mieszkają tylko mewy, można również dotrzeć do ruin zamku Dar Sultan.

Festiwale sztuki w Essaouira

Pochodzą z 1998 roku, a dziś kurort jest bardzo trudny do wyobrażenia bez sztuki w Gnaoui. Koncerty muzyki tego kierunku w Essaouira odbywają się na otwartych przestrzeniach, a wejście do nich jest całkowicie bezpłatne. Około 200 tysięcy ludzi zbiera się na koncertach, co jest dalekie od limitu. Sens wypowiedzi gnawy polega na walce z duchami poprzez muzykę, taniec i wokal. Do akompaniamentu muzycznego używają beczek Gang, metalicznych kaketanets krakeb i trzech strun lutniowych gembri.

Серферы на волнах в Эс-СувейреВерблюды на побережье Эс-Сувейры
Zakwaterowanie i posiłki

Bardzo popularne w Essaouira są rodzinne hotele, wśród których można wybierać riad i hotel-wille. Riady znajdują się głównie w centrum miasta, w starych domach i willach - poza miastem. Zarówno ci, jak i inni zazwyczaj należą do lokalnych rodzin i mają spokojne środowisko domowe. Jeśli chodzi o morze, wszystkie hotele Essaouira w Maroko znajduje się na drugiej linii ze względu na obecność fal przybrzeżnych. W centrum miasta najlepsze pensjonaty to Villa Maroc Essaouira, Riad Arambys, Riad Lotus Marine i Madada Mogador. W odległości 10 km od centrum są bardzo popularne wśród turystów Villa Gonatouki i Le Jardin des Douars. Poza Essaouira, luksusowy hotel Sofitel przyciąga uwagę.

Charakterystyczną cechą lokalnej kuchni - wspaniałe i świeże dania z ryb i owoców morza. Restauracje rybne znajdują się przy głównych alejach turystycznych, niedaleko portu, a także w bardziej prostych kawiarniach i barach z przekąskami - w starej części miasta. Wśród znanych restauracji Kuchnia marokańska Essaouira można wyróżnić Zahra's Grill, Umia, La Fromagerie, One Up, Gusto Italia i inne.

Отель Sofitel Essaouira Mogador Golf & SpaНомер в отеле Sofitel Essaouira Mogador Golf & SpaОтель Le Medina
Restaurant Zahra's GrillРесторан UmiaРесторан La Fromagerie
Zakupy w mieście

W Essaouira jest dużo sklepów z pamiątkami i sklepów. Odnośnie innych ośrodków w Maroko ceny są tu niższe, a sprzedawcy nie są tak nachalni. Na Sighain Street możesz wybrać eleganckie kolczyki i eleganckie bransoletki, a także naszyjniki i pierścionki. Jeden z najczęstszych pamiątki , kupiony przez turystów w Essaouira, to olej arganowy, pozyskiwany z kłującej się arganii, który rośnie tylko w Maroku i Meksyku. Olej ten jest szeroko ceniony w medycynie i kosmetologii, jest częścią wielu kosmetyków i kremów. Pomaga przy ranach, oparzeniach, otarciach, zapaleniach skóry i zapaleniu korzeni, ma korzystny wpływ na układ krwiotwórczy, pomaga wzmocnić korzenie włosów, wygładza drobne zmarszczki na twarzy.

Рынок в Эс-СувейреВ сувенирной лавке
Jak się tam dostać?

Do Essaouira w Maroku można dotrzeć transport publiczny i taksówką.

  1. 15 km od Agadiru znajduje się lotnisko Mogadir, przez które można polecieć do Essaouira.
  2. Autostradami N8, N1 i P8 do tego ośrodka można dostać Marrakesz , Agadir lub Casablanca , odpowiednio.
  3. W Essaouira znajdują się dworce kolejowe i centralne autobusy. Z dworca kolejowego są bardzo wygodne autobusy od firmy Supratours, po Marrakeszu i Casablance.