Maroko To nie tylko bezbrzeżna Sahara, pyszny kuskus i pradawny ksar. W poznawczej podróży po kraju możesz dodać szczyptę nowych wrażeń, których na pewno nigdy nie zaznasz, żyjąc w hałaśliwej metropolii. Cała Europa już dawno to zauważyła Maroko - jedno z najlepszych miejsc do surfowania i nie ma znaczenia, czy jesteś początkującym, amatorem czy prawdziwym profesjonalistą - każdy gość spodoba się tutaj.

Co to jest miejsce do surfowania w Maroku, nie wybrałbyś, nie zawiedziesz się. Wybrzeże Atlantyku w gorącym kraju oferuje usługi szkół i obozów, wynajem desek i pianek, a także dziesiątki ekscytujących sportów wodnych.

Kiedy jeździć?

Ci, którzy nadal trzymają się tablicy niepewnie i leniwie, aby surfować Maroko lepiej przyjść w sezonie letnim. W tym czasie morze jest zmartwione, nie tak bardzo, że będzie w pewnym stopniu bezpiecznym przejściem przez fale, i po raz pierwszy nie będzie tak strasznie na pokładzie. Nawiasem mówiąc, letnie miejsca są puste, ponieważ szczyt popularności Maroka wśród wykwalifikowanych sportowców przypada na miesiące zimowe.

Możesz jeździć na falach przez cały rok, omijając muzułmański święty miesiąc Ramadanu. W tym okresie życie w kraju zamarza, dlatego lepiej przyjść przed nim lub po nim.

Szkoły i obozy

Profesjonaliści ze szkół specjalnych i obozów dla początkujących surferów zawsze są gotowi pomóc w ograniczeniu fali. Oto takie - przynajmniej bilon za tuzin. Aby dowiedzieć się, gdzie znajduje się szkoła surfingu lub obóz, zapytaj na hotel lub na dowolnym plaża .

Uważaj, że szkolny i osobisty instruktor nie jest tani. Jeden dzień kosztuje co najmniej 50 $ (ta kwota obejmuje deski do wynajęcia i specjalny kombinezon). Ogólnie w Maroko Szkoły surfingu nie są tak drogie w porównaniu do innych krajów. Doświadczeni instruktorzy wyjaśnią podstawy i nauczą Cię, jak prawidłowo stanąć na planszy. Instrukcje w prawie wszystkich szkołach i obozach prowadzone są w języku angielskim i francuskim. Jednak nie zniechęcaj się, jeśli w ogóle nie jesteś "SPEAR ENGLISH" i wcale "parle Francee"; dla wyłącznie rosyjskojęzycznych gości istnieje obóz szkolny SurfTownMorocco.

Noisy Agadir - najlepsze miejsce do surfowania

Linia brzegowa Maroka rozciąga się na tysiąc kilometrów, ale najlepsze miejsca do surfowania znajdują się na stosunkowo niewielkim obszarze na północ od Agadir - historyczne centrum regionu Sousse. Wysokiej jakości miejsca na wybrzeżu będą pasować do kapryśnego surfera. Spoty Killer, Boiler i Anka Point zostały uznane za jedne z najlepszych na świecie.

Niewątpliwie najlepszym miejscem do surfowania w Maroku jest Agadir , miasto imprez i młodzieży. Jest tu wiele barów i restauracji, a w nocy otwarte są dziesiątki głośnych dyskotek. W Agadirze nie ma tradycyjnej medyny, czyli starego miasta, więc jest uważane za idealne dla turysty, który chce odejść w pełni, a jednocześnie nie jest zbyt zainteresowany zabytki kraje

АгадирСерфинг в Агадире
Surfowanie w cichym Essaouira

Mierzony odpoczynek gwarantuje miasto portowe Essaouira który znajduje się 170 kilometrów na zachód od kapitały . Miejscowy klimat jest łagodniejszy niż w Agadirze, a wiatry wieją prawie cały czas. Za 15 euro możesz wypożyczyć piankę i deskę i jeździć na nartach. Są tu też szkoły, lepiej się o nich dowiedzieć na plaży. Nawiasem mówiąc, szkoły mogą zorganizować wycieczkę do odległych, niezatłoczonych miejsc, w których poczujesz się sam z falą.

Nie ma klubów nocnych w Essaouira, a alkohol sprzedawany jest bez oszukiwania tylko na alei Moulay Youssef, niedaleko bramy starego miasta Bab Doukkala. Być może z powodu tych niedociągnięć (i być może zalet) Essaouira nie jest bardzo pożądana przez naszych rodaków. Ale jeśli chcesz spędzić wakacje na surfingu z rodziną, nie zwlekaj - odwiedź Essaouira.

Эс-СувейраСерфинг в Эс-Сувейре