Nairobi City Jest to interesujące dla turystów nie tylko jako miejsce o kolorowej przyrodzie, parkach narodowych, ciekawej florze i faunie, coraz więcej osób przyjeżdża tu na małą wycieczkę zakupową. Nasz artykuł poświęcony jest funkcjom, które należy wziąć pod uwagę podczas zakupów w stolicy Kenii.

Przydatne informacje
  1. Większość sklepów w Nairobi pracuje od 08:30 do 17:00, a w porze lunchu od 12:30 do 14:00. W weekendy wiele sklepów jest zamkniętych lub działa tylko przez kilka godzin. Jednak miejsca handlu skoncentrowane na odwiedzających są otwarte do późna w nocy (a niektóre przez całą noc), co jest niewątpliwie bardzo wygodne.
  2. Przyjeżdża wielu turystów Nairobi , robić zakupy, które nie mogą być eksportowane poza granice kraju. Planowanie podróży , pamiętaj, że służba celna nie ominie bagażu zawierającego diamenty, złoto (i produkty z nich), przedmioty wykonane z kości słoniowej.
Co można i należy kupić?
  1. Zakupy w Nairobi zachwycą miłośników biżuterii, ponieważ pomimo pewnych zakazów wciąż istnieją ozdoby, które mogą kupić turyści. Produkty z kamieni półszlachetnych (tanzanit, tygrysie oko, tsavoryt, malachit) są bardzo poszukiwane.
  2. Często pamiątkami są statuetki wykonane ze steatytu i hebanu, wiklinowe kosze, najróżniejsze naczynia z dyni, biżuteria z koralików.
  3. Specjalne miejsce na liście zakupy w Kenii przydzielona odzież przydatna na spacery i wycieczki. Niekwestionowanym liderem są tu tanie, ale wygodne dla lokalnych sandałów ze starych opon samochodowych, zamszowe buty - buty safari, płócienne pelerynki zwane kopnięciem, które będą chronić przed palącym słońcem.
  4. Ponadto w Nairobi można kupić wysokiej jakości dywany, pyszną kawę i herbatę, słodycze, napoje alkoholowe, antyki i różne drobne przedmioty.
Gdzie iść na zakupy?

Pamiątki, jedzenie, napoje można kupić od kupców na ulicy. Herbata, kawa, alkohol - bezcłowe. Aby uzyskać więcej wartościowych zakupów, lepiej udać się do dużego supermarketu (Village Market, Nakumatt Lifestyle) lub do jednego ze sklepów sieciowych, gdzie można kupić markowe ubrania w rozsądnej cenie. A na rynku miejskim sprzedawcy oferują pyszne owoce i warzywa w bardzo niskiej cenie.

Городской рынокПредметы национальной одежды
Мастрера по обработке дереваПричудливые сандалии из автомобильных покрышек