Największa wyspa archipelagu Lamu w Kenia jest uważany za Pate. Jest otoczony przez bagna namorzynowe, dlatego zwiedzanie wyspy jest możliwe tylko podczas przypływu. Pasztet jest znany w środowisku turystycznym i jest popularny ze względu na zachowane starożytne zabytki architektury.

Klimat

Wyspa Pate znajduje się w strefie klimatu suchego równikowego. Temperatura otoczenia w ciągu roku może osiągnąć + 23-33 stopni, opady są niezwykle rzadkie. Brakuje wody pitnej.

Niezapomniane miejsca i rozrywka na wyspie

Być może najbardziej malownicze miejsce na wyspie Pate można nazwać ruinami miasta Siyu, położonego w jego północnej części. Niestety, w tych miejscach jeszcze nie przeprowadzono wielkich wykopalisk, dlatego niemożliwe jest ustalenie dokładnej daty założenia miasta. Przypuszczalnie jest to XIII wiek. Turyści podróżujący do miasta Syu mogą zobaczyć ruiny meczetów, liczne fortyfikacje, domy zbudowane z drewna mangrowego i wapienia.

Nie mniej popularne miasto Pate, domy, które znajdują się wzdłuż ulic, tworząc duży labirynt alejek zakrzywiony w dziwacznych kształtach. Miasto Pate pojawiło się na mapie wyspy w IX wieku i według dokumentów archiwalnych było ważnym ośrodkiem handlowym i edukacyjnym. Kenia . Na przedmieściach zachowały się ruiny wioski Nabahani z meczetami i starożytnymi grobami, w których dziś rośnie tytoń.

Ponadto bliskość Oceanu Indyjskiego i niezwykle gorąca pogoda sprawiają, że Pat jest doskonałym miejscem wakacje na plaży .

Uwaga turystyczna

Wyspę Pate można zwiedzać tylko podczas przypływów i tylko jako część grup wycieczkowych, które w niektórych okresach tworzą się w najbliższych dużych miastach, na przykład, Lamu .

Zwiedzanie wyspy jest dość bezpieczne pod względem bezpieczeństwa własności, ale nie zapomnij o innych zagrożeniach, jakie ona stwarza. Po pierwsze, transport do miejsca przeznaczenia nie zawsze jest zgodny z przepisami bezpieczeństwa. Po drugie, wiele owadów, z których niektóre są nosicielami poważnych chorób.

Мангровые лесаPate townДревние руины острова
Форт СиюОдна из достопримечательностей островаМестный житель