Różnorodność natury Góry Atlas uderzające w jego kontrasty. Podczas gdy Wysoki Atlas jest pochowany w burzach zieleni i urzeka pięknem wodospadów, Anti-Atlas oferuje nasz widok na suchy krajobraz z kolorami ochry, okresowo rozcieńczając go malowniczymi oazami. W innych sprawach nie rób pochopnych wniosków, czy zaplanować wycieczkę do tych miejsc. Wśród skał i monotonii krajobrazów jest zapora górskiego grzbietu Anti-Atlas - miasta Tafraut. Jeśli chcesz się uczyć Maroko ze wszystkich stron, biorąc pod uwagę wszystkie jego niuanse - wycieczka tutaj jest obowiązkowa.

Informacje ogólne

Tafraut jest znany wszystkim Maroko jako "kapitał migdałowy". Jest on prezentowany turystom i licznym biurom podróży, organizując wycieczki na plantacje migdałów, argan i drzew oliwnych. Miasto jest raczej biedne, ale bardzo dobrze utrzymane, że dla małych osiedli w Maroku jest rzadkością. Znajduje się Tafraut 180 km od Agadir , a populacja wynosi nieco ponad 5 tysięcy osób. Poza tymi wszystkimi migdałami, arganami, palmami i niektórymi rodzajami zbóż, w okolicach miasta nie kiełkują, a okresowe susze zmuszają nawet ludzi do opuszczania dużych miast. Jednak wśród skał i kamiennych głazów Anti-Atlasu Tafraut jest prawdziwą oazą, która uratowała dla Ciebie kilka niespodzianek, które mogą zadowolić oko.

Atrakcje i atrakcje

Główny Atrakcje Maroko w Tafraut znajdują się w jego okolicy. Być może jedyną w swoim rodzaju sztuką lądową są ogromne głazy zdobione różnymi kolorami. Kiedyś belgijska artystka Jean Veran poprosiła króla Hassana II o pozwolenie na urozmaicenie monofonicznego krajobrazu i zgodę. Wraz ze strażakami przez trzy miesiące twórca wydał ponad 18 ton farby, przekształcając dolinę, rozcieńczając ochrę błękitnymi, białymi i fioletowymi kwiatami. Paintes Rocks, jako że obiekt sztuki został nazwany w ludziach, prowokuje raczej sprzeczne uczucia wśród turystów, jednak możesz cieszyć się tym punktem orientacyjnym za darmo, dlatego nie będziesz w stanie uzyskać własnych wrażeń z tego miejsca. Nawiasem mówiąc, obok pomalowanych kamieni jest inny interesujący obiekt - Trójkąt napoleoński. Jest to skalista formacja w kształcie przypominającym najbardziej znany kapelusz. A w bezpośrednim sąsiedztwie można podziwiać gaj palmowy.

3 km od miasta znajduje się dolina Ameln. Jego nazwa pochodzi od jednego z plemion berberyjskich. Osobliwością tego miejsca jest to, że dolina jest jak ułożona ze złocisto-różowych skał i kamieni. W bezpośrednim sąsiedztwie można również podziwiać tak interesujący widok, jak prehistoryczne malowidła skalne. Obecnie poddali się retuszowi, ale ogólny styl pozostał, a pewne wnioski dotyczące stylu sztuki w tym czasie można jeszcze zrobić.

Oprócz śledzenia w pobliżu, w Tafraut możesz zaspokoić swoje potrzeby estetyczne i potrzebę piękna. Każda wiosna tutaj rozpoczyna okres kwitnienia drzew migdałowych. Działanie to jest podobne do kwitnienia wiśni w Japonii i jest ważne wakacje w Maroku . W tym czasie organizowany jest cały festiwal poświęcony temu wydarzeniu. Niesamowity kontrast wdzięcznych płatków i surowej gleby nadaje miejscowej scenerii wyjątkową bajkę i magię.

Горный хребет у стен городаНаполеоновская треуголкаВид на Анти-Атлас
Миндальное дерево в цветуРазноцветные валуныСкалы в окрестностях города
Hotele i restauracje

Pomimo faktu, że miasto jest małe i hotele tutaj nie tak bardzo, aby znaleźć przytulny kącik na nocleg i zakwaterowanie jest dość proste. Na przykład mały hotel Argana jest postrzegany jako duży dom z przyjaznymi właścicielami, a nie standardowym hotelem. Tutaj zostaniesz serdecznie przyjęty, smacznie nakarmiony, zabawiony rozmową, a na ogół zadbasz o swój komfort. Surowe, ale wygodne. Doskonały stosunek ceny do usług to hotel L'Arganier D'Ammelne. Goście otrzymują kolację, dostęp do odkrytego basenu, bezpłatny parking. Spośród zalet można zaliczyć dobrą lokalizację - 5 minut spacerem od centrum. Wśród innych rzeczy wartych uwagi są takie hotele jak Hotel Salama, Hotel les Amandiers, Hotel Saint-Antoine.

Dodawanie Marokański , w Tafraut jest dość powszechna kuchnia śródziemnomorska. W menu są również tradycyjne dania kuchni arabskiej. Pyszne jedzenie i dobra obsługa można znaleźć w takich instytucjach jak restauracja La Kasbah, restauracja Marrakech, L'Etoile du Sud i restauracja Argana.

Argana HotelHotel Salama
Restaurant MarrakechRestaurant La Kasbah
Jak się tam dostać?

Aby dostać się do Tafraout drogą powietrzną, niestety, nie możesz. Na transport publiczny możesz się tam dostać zarówno z Agadiru, jak iz sąsiedniego miasta Tiznita . W wynajętym samochodzie, podczas podróży z Agadiru, warto śledzić R104. Podróż trwa nieco ponad dwie godziny.