In Maroko Święta podzielone są na trzy grupy: religijną, narodową i regionalną (tradycyjną). Mają wielkie znaczenie w życiu Marokańczyków. Aby poznać kraj i jego kulturę, trzeba uczestniczyć w tradycyjnych uroczystościach i uczestniczyć w lokalnych uroczystościach i uroczystościach. Wakacje w Maroku mają swój własny kolor, smak, zapach i wnoszą wiele wrażeń do podróży.

Klasyfikacja wakacji

Święta narodowe w Maroku nie różnią się zbytnio od listy standardowych świąt w pozostałych częściach świata:

 • Nowy Rok;
 • Dzień Niepodległości;
 • Międzynarodowy Dzień Pracy.

Święta religijne obejmują:

 • Muzułmański nowy rok;
 • urodziny proroka Mahometa;
 • koniec Ramadanu, święto ofiary.

Bardziej interesujące dla turystów są tradycyjne święta i festiwale. Większość z nich w czerwcu to święto symfonii pustyni, festiwal muzyczny Ganua, święto czereśni oraz festiwale sztuki popularnej i muzyki sakralnej. Najbardziej barwny i malowniczy okres można nazwać kwitnącym drzewem migdałowym i festiwalem róż Maroko . A najbardziej fascynujące jest święto świec woskowych.

Święta religijne w Maroku

 1. Uraza Bayram jest jednym z największych świąt w Maroku. To koniec miesiąca Ramadanu. Świętuj przez trzy dni. Około przypada w lipcu. Uraza-bairam jest podobny do obchodów nowego roku.
 2. Eid al-Adha jest świętem poświęcenia, obchodzonym 70 dni po świętowaniu Uraza-Bayrama. Obchody rozpoczynają się rano. Tego dnia poświęcono specjalnie karmione zwierzę, zorganizowano charytatywne obiady i rozdawano sobie prezenty.
Курбан-байрамПразднование Ураза-байрам - традиционный обеденный стол
Niezwykłe wakacje

W mieście Tafraut , która jest uważana za stolicę migdałów Maroka, niesamowite wydarzenie ma miejsce w lutym - kwitną drzewa migdałowe i informują o nadejściu wiosny (nazwa święta to Almond Blossom Festival). Marokańczycy wierzą, że owoce migdałów przynoszą szczęście i dlatego jego kwitnienie, które pokrywa się z obchodami Tu-Bi-Szvat, ma święty odcień.

W maju możesz także udać się do procesji woskowych świec w Sala na cześć patrona miasta Abdallaha Ben Hassouna. Uroczystość składa się ze wspaniałej świątecznej procesji, której towarzyszą muzycy i stali nosiciele. Uczestnicy noszą duże, wielobarwne, ażurowe lampy, przenoszą się z domu, gdzie robią świece, i do grobowca patrona. Jest to nieopisanie fascynujący widok, przepełniony emocjami.

Праздник цветения миндаля в МароккоШествие восковых свечей в Сале
Festiwale w Maroku
 1. Jasne, soczyste i pachnące święto marokańskich róż w mieście El Kelaa M'Gouna, drugie imię miasta to różowa stolica Maroka. W tym mieście rozwija się rozległa produkcja oleju różanego i wody. Festiwal róż w Maroku odbywa się zazwyczaj w maju i kończy się na czas zbierania płatków. To malownicze wydarzenie przenika całe miasto swoim zapachem. Wszędzie sprzedawane girlandy róż, wszystkie posypały się płatkami i wybierały Miss Rosę.
 2. Za słodycze odwiedzi festiwal dat w Erfoud, który odbywa się w październiku. To wydarzenie pozwoli zanurzyć się w lokalnej kulturze i atmosferze folkloru pieśniami i tańcami. Cóż, podobnie jak bez degustacji i targów.
 3. A jeśli chcesz zagłębić się w fabułę opowieści "A Thousand and One Nights", to powinieneś odwiedzić festiwal koni w Tissa. Chłopcy Yurba, ubrani w narodowe stroje, mężczyźni, wojownicze jeźdźcy - wszystko to wiruje w świątecznym jacuzzi.
 4. No i być może kolejne wielkie święto w Maroku, którego nie należy lekceważyć, to święto muzyki sakralnej i tańca w mieście Fez . Festiwal będzie występował z różnych części świata. Słychać derwisze, muzykę Berberów, muzykę arabsko-andaluzyjską, psalmy, flamenco - i to tylko niewielka część wakacji.
Праздник роз в МароккоФестиваль фиников в Эрфуде
Фестиваль лошадей в МароккоФестиваль сакральной музыки в Фесе