Wszystko rozwija się odwrotnie. Harmonia natury i człowieka również opiera się na tej zasadzie. To w kontraście i przeciwieństwa można poznać istotę. Maroko . Ten kraj trzyma na swoim terytorium i kolorowe zielone szczyty Atlasu i suche piaski Sahary. Miasta tutaj są w zasadzie biedne i brudne, ale poza linią, która oddziela biedę miejscowych mieszkańców, jest mały raj dla turystów, gdzie wszystko jest zielone, czyste i zadbane. Na zachodzie Sahary znajduje się małe miasteczko Dakhla - miejsce, gdzie spotykają się piaski pustyni i ocean.

Informacje ogólne

Tego miejsca nie można nazwać malowniczym, ale jego atrakcja jest tutaj. Miasto Dakhla nie zawsze należało do terytorium Maroka, ale dziś jest centrum prowincji Ed Dahab. Ludność tutaj nie przekracza 60 tys., A gospodarka opiera się głównie na rybołówstwie. Dakhla ma swój mały port, a także stocznię, która dokonuje napraw i kontroli technicznej transportu morskiego. Ponieważ podstawą dochodu mieszkańców jest rybołówstwo, Dakhla prowadzi kilka zakładów przetwórstwa ryb i wodorostów. Tutaj można usłyszeć nie tylko arabską mowę, ale także francuski i hiszpański.

Nieco wyjątkowe jest położenie miasta. Dakhla znajduje się na małym półwyspie, umytym przez wody Oceanu Atlantyckiego. Na 40 km rozciąga się równolegle do lądu. Ze względu na to położenie geograficzne zatoka Dakhly jest niezawodnie chroniona przed silnymi falami oceanicznymi, co czyni ją doskonałym miejscem do uprawiania sportów wodnych. To charakterystyczne, miejsce to zostało wybrane nie tylko przez surferów, ale także różowe flamingi - można je obserwować o wschodzie słońca, w czasie odpływu. Wśród przedstawicieli fauny w Zatoce Dakhla, można również znaleźć największą na świecie liczbę fok mnichów, z płaszczkami i delfinami humbaków na wodach.

Город ДахлаГлавная улица в Дахле
Atrakcje i atrakcje

Miasto Dakhla w Maroko Nie można nazwać go bogactwem atrakcji, ponieważ turyści odwiedzają tu kilka różnych celów. Do najważniejszych miejsc w mieście należy katedra katolicka i forteca wojskowa, które powstały w czasach, gdy Dakhla był małą osadą hiszpańskich kolonistów. Uwagę podróżujących przyciąga również stela na placu w centrum miasta. Ta struktura architektoniczna przedstawia kształt półwyspu, na którym znajduje się miasto Dakhla.

Jednak pomimo niedoboru lokalnych atrakcji, miasto jest stale odwiedzane przez miłośników aktywności na świeżym powietrzu. Dakhla to wspaniałe miejsce, w którym można jeździć na wszystkich przedmiotach związanych z poślizgiem na wodzie. Kitesurfing, windsurfing i wszystkie sporty morskie są tu ustalane na poziomie światowym. Punkty do jazdy na nartach znajdują się kilka kilometrów od miasta. W takich miejscach na pewno znajdziesz stacje latawców. Tutaj wynajmuje się sprzęt, a także można wynająć łóżko w małym drewnianym domu. Łyżwiarstwo na gładkich falach w Zatoce Dakhla jest idealne dla początkujących. Oprócz powierzchni oceanu jeżdżą wzdłuż wydm.

Do popularnej rozrywki w Dakhli należy prowadzić także połowy. Ten rodzaj połowów jest tutaj powszechny, podobnie jak w przypadku serfcastingu. To jest wędkowanie od plaża , bardzo blisko wybrzeża.

НабережнаяСтелаГородской пейзаж
Отдых на побережьеВиндсерфингПещера на побережье океана
Hotele i restauracje

Być może najbardziej popularny i tylko czterogwiazdkowy hotel maroko w Dakhli jest regencja Sahara. Z większości pokoi roztacza się malowniczy widok na lagunę. Goście mogą korzystać z sauny, kilku rodzajów masażu, panoramicznego baru na hotelowym tarasie, odkrytego basenu i wielu innych atrakcji. Hotel Dakhla Attitude jest idealnym miejscem na pobyt w lagunie. Istnieją 4 rodzaje zakwaterowania, spośród których można znaleźć idealną opcję zarówno dla miłośników aktywnego wypoczynku, jak i turystów z dziećmi którzy cenią sobie komfort.

Jeśli chodzi o restauracje, w Dakhli dominuje kuchnia śródziemnomorska. Oczywiście tradycyjny Dania marokańskie można również znaleźć, ale podstawą diety mieszkańców są owoce morza. Wśród instytucji miasta można zauważyć Villa Dakhla, La Maison Du Restauracja Dakhla, Cafe Restaurant Samarkand, Casa Lola.

Sahara regencyDakhla Attitude
Casa LolaCafe Restaurant Samarkand
Funkcje wakacji

Ponieważ Dakhla był kiedyś przyłączony do Mauretanii, należy być przygotowanym na częste kontrole dokumentów. Chociaż do granicy mauretańskiej jest aż 500 km, a miasto wydaje się ciche i spokojne, warto zwrócić większą uwagę na różnego rodzaju rzeczy związane z tymi czynnikami. Oczywiście, lokalne nieporozumienia nie dotyczą turystów, ale ty też nie powinieneś być w konflikcie. Po przybyciu do Dakhli wszystkie informacje na temat turystów są dokładnie rejestrowane - cel podróży, okres, miejsce pobytu, miejsce pracy itp. Aby uniknąć niepotrzebnych konfliktów i niespójności, lepiej natychmiast podać te informacje bez przeszkód.

Ponadto, nie zgadzaj się na pomoc wątpliwych "przyjaciół" w wyszukiwaniu transport lub inne usługi pośredniczące za opłatą - najprawdopodobniej jest to typowy drań, który ukryje się za pieniądze. Jeśli zdecydujesz się udać na mauretańską granicę, lepiej odmawiaj tego pomysłu. Będziesz musiał przezwyciężyć więcej niż 5 blokad dróg, na każdym z nich będziesz szczegółowo sprawdzać cel wizyty, zawód i inne szczegóły. Pomiń, oczywiście, tęsknię, ale będziesz musiał się dużo martwić.

Дороги в ДахлеАэропорт Дахлы
Jak się tam dostać?

Najłatwiej dostać się do Dakhli drogą lotniczą. Loty międzynarodowe najczęściej pochodzą z przelewem Casablanca A jedyną niedogodnością w tym przypadku będzie długie oczekiwanie na następny lot - od 10 godzin. Między innymi półwysep, na którym znajduje się Dakhla, jest połączony z lądem autostradami, dzięki czemu można tu również dojechać samochodem lub autobusem. Z miasta Laayoune jechać wzdłuż N1, droga potrwa nieco ponad 6 godzin.