Podróżowanie przez Kurorty marokańskie , nie zapomnij odwiedzić przytulnej miejscowości Beni Mellal. Miasto nie jest bogate w zabytki, ale tutaj można chodzić w cieniu gajów oliwnych i pomarańczowych, oddychać świeżym powietrzem i pić czystą wodę ze źródła Ain-Asserdun.

Historia miasta

Beni-Mellal znajduje się u podnóża góry TasseMith w dolinie Tadli, która ma doskonałe warunki do uprawy zbóż. Początkowo miasto było zamieszkane przez Żydów i Berberów, którzy nadali mu nazwę Kasb Belcush. Po islamizacji miasto nazywało się Dai iw naszych czasach stało się znane jako Beni-Mellal.

Największy czas dla miasta Beni Mellal przypada na XIII wiek, kiedy walczyli o niego Almohad i Merinid. Teraz cieszy się swoją spokojną atmosferą, która pozwala na łatwy odpoczynek dla turystów podróżujących Maroko .

Atrakcje i atrakcje miasta

W Beni Mellala nie ma specjalnych atrakcji, z wyjątkiem twierdzy Ras al-Ain, którą w 1680 roku zbudował Moulay Ismail. Od tego czasu twierdza była wielokrotnie odnawiana. Mieszkańcy wolą zrelaksować się w centralnym parku, gdzie płynie źródło Ain-Asserdun. W cieniu rozłożystych drzew pod szumem licznych wodospadów spacerują tu miejscowe mumie z dziećmi i emerytami.

Pobyt w Beni-Mellal, zdecydowanie warto wybrać się na spacer po okolicy. Miasto charakteryzuje się dobrym zaopatrzeniem w wodę, co wyjaśnia bliskie położenie tamy Bin al-Widan. Pozwala to zachować gaje oliwne i pomarańczowe, uprawiać buraki cukrowe i trzciny.

Fani aktywności na świeżym powietrzu natychmiast udają się do jedynego w Maroku Aeroclub. Co roku odbywają się tu konkursy na tytuł najlepszego spadochroniarza. Możesz umówić się na spacer na pokładzie samolotu sportowego Pilatus, a także na skoki grupowe, sportowe i skoki spadochronowe.

Крепость Рас эль-АйнИсточники Айн-Ассердун
Парашютный клубЦентральный парк Бени-Беллаля
Hotele i restauracje

Beni-Mellal, podobnie jak inne marokańskie miasta, ma dobrze rozwiniętą infrastrukturę. Tutaj możesz zatrzymać się w hotelach trzy- i czterogwiazdkowych, które są zadowolone z wysokiego poziomu obsługi i nowoczesnego wyposażenia. Niektóre z nich mają baseny, siłownie i salony piękności.

Więc możesz zarezerwować pokój w jednym z następujących hoteli:

  • czterogwiazdkowy Chems Le Tazarkount;
  • trzygwiazdkowy Al Bassatine;
  • czterogwiazdkowy Ouzoud.

Lokalne restauracje serwują głównie dania kuchni marokańskiej i śródziemnomorskiej. Możesz zjeść posiłek w przytulnej restauracji Rim Atlas, a na kolację udać się do szanowanej instytucji o długiej nazwie Le Restaurant Du Goût International L'hôtel Jnane Ain Asserdoune.

Отель Ouzoud 4Отель Chems Le TazarkountОтель Chems
Ресторан Rim AtlasРесторан Le Restaurant Du Goût International L’hôtel Jnane Ain AsserdouneРесторан La Belle Etoile
Jak się tam dostać?

Beni-Mellal jest administracyjnym centrum regionu Tadla-Azilal. Można do niego dojechać autobusem lub samochodem Casablanca (160 km). Ponadto, zaledwie 8 km od miasta jest mały Marokańskie lotnisko Mellal-Ole Yash. Ma tylko 170 hektarów powierzchni i zajmuje się głównie lotami krajowymi.