Tsumeb to miasto na północy Namibia . Jego cechą jest dobrze rozwinięte rolnictwo. Turyści będą zainteresowani niezwykłym krajobrazem miejskim Namibii. Wielu zauważa podobieństwo między swoją architekturą a małymi niemieckimi miastami.

Geografia i klimat

Miasto znajduje się 400 km od stolicy. Wraz z miastami Otavi i Hrutfontein tworzy "trójkąt Otavi", który charakteryzuje się rozwiniętym przemysłem. Wielu turystów podróżujących po Namibii jest zaskoczonych, jak bardzo północ kraju różni się od innych części. Ponad 100 lat temu Europejczycy odkryli duże złoża rudy, miedzi, ołowiu i cynku w regionie. Od tego czasu miasta zaczęły się odbudowywać, wykorzystując tradycyjną architekturę dla Europy.

W tym samym czasie aktywnie rozwijało się rolnictwo. Klimat korzystnie wpłynął na uprawę roślin. Najzimniejszy okres od maja do sierpnia wynosi + 16-19 ° C, opady praktycznie nie zanikają. W miesiącach letnich temperatura wzrasta do + 25 ° C, czasami do + 31 ° C.

Turystyka w Tsumeb

Turyści będą zainteresowani odwiedzeniem tego miasta. Istnieje kilka różnorodnych stron kulturalnych i przyrodniczych:

 1. Jezioro Ochikoto. To miejsce znane jest przede wszystkim z ducha utopionego żołnierza często widywanego w pobliżu. Ale jeśli pominiemy mistycyzm, to jezioro jest wspaniałym miejscem odpocząć . Znajduje się w pobliżu autostrady B1 i ma rozwiniętą infrastrukturę: kawiarnie, restauracje, rozrywkę i piękną plażę.
 2. Озеро Очикото
 3. Skansen "Wioska kulturalna". Muzeum przedstawia życie rdzennych plemion Namibii: ich domy, naczynia, ubrania, a nawet podwórze.
 4. Музей под открытым небом
 5. Galeria sztuki i rzemiosła. Współczesne muzeum wykonuje misję charytatywną, można tu wystawiać młodych artystów. W galerii można zobaczyć starożytne dzieła sztuki i zrobić wyobrażenie o sztuce różnych rdzennych plemion. W galerii znajduje się sklep z pamiątkami, w którym pracują miejscowi rzemieślnicy. Tutaj możesz naprawdę kupić wyjątkowe pamiątki .
 6. Городской музей Цумеба
 7. "Wielka staruszka". Tak nazywa się stara kopalnia, w której kiedyś prowadzono wydobycie. Turyści mogą zejść do samej kopalni i zobaczyć dawną technikę. Przewodnik opowiada o historii przemysłu w Tsumeb oraz o samej kopalni.
Великая старая леди

Hotele i restauracje

Tsumeb odwiedza sporo turystów, dzięki czemu w mieście znajdują się hotele i lóżki różnych poziomów. Ceny zakwaterowania zaczynają się od 30 USD, a najdroższy pokój można znaleźć w Ghaub Lodge - 215 USD. Wśród popularne hotele możemy zauważyć:

 1. Minen Hotel 2 *. Oferuje on pokoje z bezpłatnym bezprzewodowym dostępem do Internetu, telewizorem i łazienką. Istnieją pokoje dla gości ze zwierzętami. W hotelu znajduje się restauracja, kasyno, kręgielnia i odkryty basen. Średni koszt za pokój to 80 USD.
 2. Отель Minen Hotel
 3. Travel North Guesthouse. Ten pensjonat zdobył wysokie uznanie ze strony swoich gości. Na miejscu dostępny jest prywatny parking i pole do minigolfa. Każdy pokój wyposażony jest w wygodne meble i telewizor z płaskim ekranem. Pokój dwuosobowy z jednym łóżkiem kosztuje około 60 USD.
 4. Отель Tsumeb Guesthouse KamhoОтель Travel North Guesthouse
 5. Tsumeb Guesthouse Kamho. Pensjonat oferuje komfortowe warunki do odpoczynku za niską cenę. Na terenie Kamho znajduje się ogród, basen i bar. Hotel znajduje się zaledwie 400 metrów od stadionu piłkarskiego. Każdy pokój ma własną łazienkę. Koszt utrzymania zaczyna się od 31 USD.

W Tsumeb jest tylko kilka kawiarni i restauracji, a na krótki pobyt w mieście można mieć czas, aby odwiedzić je wszystkie:

 1. Ranczo Copper Leaf Spur Steak specjalizuje się w kuchni afrykańskiej i daniach z grilla, a w menu dostępne są lekkie posiłki na śniadanie.
 2. Бар Copper Leaf Spur Steak Ranch
 3. Cafe Sindano Court. W menu tej kawiarni znajduje się pizza i fast food. Instytucja ma własny ogród, jest idealna na przekąskę i odpoczynek od zwiedzania miasta.
 4. Бар Sindano Court
 5. Steakhouse Etosha Café & Beergarden. Zaletą tego zakładu jest to, że ma przestronny taras, a wszystkie stoły są w cieniu. Pyszna kuchnia i dobra obsługa sprawią, że pobyt tutaj będzie przyjemniejszy.
 6. Стейк-хаус Etosha Cafe
 7. Steak House Dros Steakhouse. To miejsce przyciąga atmosferą. Wnętrze ma głębokie kolory, a głównym materiałem jest drewno i czerwona cegła. W menu znajduje się wiele dań mięsnych i duży wybór drinków. Zawsze jest wielu lokalnych mieszkańców.
Стейк-хаус Dros

Lotnisko w Tsumeb

2 km od centrum miasta jest niewielka lotnisko , który obsługuje loty krajowe. Lotnisko Tsumebe ma nowoczesne technologie, więc możesz użyć biletu elektronicznego do rejestracji. Ze względu na obecność portu lotniczego w Tsumeb, turyści mają możliwość szybkiego i niedrogiego dotarcia do każdego większego miasta w Namibii.

Аэропорт Цумеба

Jak się tam dostać?

Oprócz powietrza transport , możesz korzystać z motoryzacji. W tym celu należy udać się na drogę krajową B1, która przebiega przez centrum miasta.