Namibia - To 365 słonecznych dni w roku. To jest stałe lato w duszy i prawdziwy egzotyczny afrykański wokół ciebie, wiele opcji aktywnego spędzania wolnego czasu i najbardziej realistyczny kalejdoskop flory i fauny. Turyści kochają Namibię za różowe wydmy, wyjątkowe safari i polowania, unikalne zjawiska naturalne, niekończące się wybrzeże i promocja turystyki indywidualnej.

Uwaga turystyczna

Jeśli zamierzasz odkryć Afrykę dla siebie, wielu turystów zaczyna od Namibii i nie bez powodu: jest to politycznie spokojny kraj bez ryzyka nagłego wojskowego zamachu stanu, a także bardzo lojalny wobec rozwoju turystyki. Pakując walizki, każdy podróżny musi wiedzieć, co następuje:

 1. Opcje zakwaterowania. Duży wybór wysokiej jakości hoteli czeka na Ciebie w stolicy Namibii Windhoek i innych dużych miastach. Dla tych, którzy nie zamierzają osiedlić się na jednym z nich kurorty , otwarte loże i wygodne kempingi w całym kraju. Niektóre prywatne domy znajdują się nawet na terenie chronionym parki narodowe .
 2. ЛоджиОтели в Намибии
 3. Pytania wizowe i celne. Turystyka w Namibii w ostatnich latach rozwija się bardzo aktywnie. Mieszkańcy Rosji i krajów WNP wizy do odwiedzenia Namibii Nie jest to wymagane, ale będzie bardzo frywolne, aby nie dostać ubezpieczenia medycznego przed podróżą do Afryki. Organy Namibii nie nakładają ograniczeń na przywóz lub wywóz waluty obcej. Przywóz konserw mięsnych i broni jest zabroniony. Wszystkie trofea i zakupione klejnoty muszą uzyskać odpowiednie pozwolenia ze sklepu lub dokumenty z Departamentu Ochrony Przyrody.
 4. Wybór transportu. Jeśli zamierzasz odpocząć w Namibii, nie oczekuj z wyprzedzeniem miejskich transport . W osiedlach wygodniej jest dla turystów korzystać z taksówki, ponieważ sieć autobusowa jest ogólnie bardzo słabo rozwinięta. Możesz poruszać się po kraju autobusami międzymiastowymi i koleją. Na przykład najpopularniejsza trasa "Tourist Express" w drodze między Windhoek i Swakopmund w pobliżu zbliża się długi postój atrakcje . Najbardziej wygodna opcja podróży w Namibii wynajem samochodów . Możesz zorganizować czynsz w każdym większym mieście kraju, zarówno w lokalnej firmie, jak i międzynarodowej. Drogi Namibii są w dobrym stanie, a ruch jest lewostronny.
 5. Индивидуальный туризм
 6. Bezpieczeństwo Warto pamiętać, że zwykłe kradzieże zdarzają się nawet w najlepiej prosperujących krajach. Nie powinieneś tracić czujności i reklamować swoich portfeli, biletów i innych cennych rzeczy. Warto pamiętać, że na obszarach przygranicznych z Angolą zdarzają się przypadki malarii, dlatego planując wizytę w Parku Narodowym Etosha i jego okolicach, należy zrobić szczepienia . Woda jest zalecana do picia tylko w butelkach. Nawiasem mówiąc, wszystkie lody w hotelach i lożach są również bezpieczne, wykonane są z przefiltrowanej wody.
Национальный парк Этоша

Oferty wakacyjne w Namibii

Dzięki niesamowitej i wyjątkowej naturze Afryki Zachodniej, zapoznasz się z rozmaitymi safari. Wycieczki w Namibii oferują wizytę na terenie Parku Narodowego Namib-Nauklufta, Twifelfontein , Waterberha , Etosha , Wybrzeże Szkieletów i inne również Pustynia Namib i Kalahari. Najpopularniejsze miejsca na wakacje w Namibii to:

 1. Ekoturystyka. Większość turystów podróżuje do Namib - jest to najstarsza pustynia naszej planety, mająca 60-80 milionów lat. Kaniony i skały, oazy i wydmy - cała ta różnorodność krajobrazu czasami żyje bez deszczu przez lata. Pustynia i bardzo piękna okolica Damaraland pokaże ci starożytny kamienny las , niezwykłe sąsiedztwo suchych koryt rzek z gęstą roślinnością i gorącymi piaskami. Egzotyczne Wybrzeże Skeleton jest uważane za najbardziej romantyczne wybrzeże Namibii, a jednocześnie jedno z dziewiczych miejsc na planecie Ziemia: długi pas wydm i skalistych masywów.
 2. Берег скелетовПустыня и дюны
 3. Tradycyjne wakacje. Miłośnicy plaży będą mile zaskoczeni nadmorskim kurortem Swakopmund. Istnieje duży wybór hoteli i restauracji, doskonałe morze i krajobrazy, a także mnóstwo rozrywki na każdy gust i budżet.
 4. Пляжное побережьеНамибия для отдыха
 5. Ekstremalne wakacje. Fani ekstremalnej ekstremalności przyciągają wielodniowe safari w najbardziej opustoszałych miejscach z możliwością polowania na antylopy, słonie z lwów, a także inne dzikie zwierzęta i drapieżniki, a nawet łowienie rekinów. Młode pary przyjmują możliwość podróżowania balonem nad pustynią lub rezerwatem przyrody. Możliwe jest również spływanie po rzekach i snowboardzie z wysokich stoków wydm.
 6. Путешествие на воздушном шареРыбалка на акул
 7. Urlop kulturowy i turystyczny. W Namibii znajduje się ogromna liczba kulturalnych i historycznych zabytków, muzeów i rezerwatów, jaskinie z malowidłami naskalnymi, duże meteoryty . Możesz odwiedzić lewą stronę Miasto Kolmanskop , Buszmenów plemię lub Wieś Himba . Wakacje w Namibii są zawsze wyjątkowe, a przez to jeszcze piękniejsze!
 8. Племя химбаМетеорит в Намибии

Jeśli chcesz wiedzieć, kiedy najlepiej jechać do Namibii, pamiętaj: najbardziej popularnym czasem podróży jest lokalne lato, od listopada do kwietnia. Jednak wygodny wypoczynek na wybrzeżu ze względu na wpływ oceanu jest możliwy przez cały rok.

Сафари в НамибииКрасота Намибии

Jak dostać się do Namibii?

Niestety, ale z Rosji i krajów WNP nie ma bezpośrednich lotów do Namibii. Najpopularniejszą opcją jest latanie przez Frankfurt lub Republika Południowej Afryki do stolicy Namibii Windhoek. Czas lotu wynosi około 14 godzin bez dokowania.

Пустыня Намиб