Wycieczka do egzotycznego afrykańskiego kraju Namibia pozostawi niezapomniane wrażenia dla każdego turysty. Zanim jednak odwiedzisz to odległe państwo, musisz dowiedzieć się jak najwięcej o nim, o jego mieszkańcach, zwyczaje i obyczaje tam, a także jakie dokumenty będą potrzebne podczas podróży.

Czy potrzebuję wizy do Namibii dla Rosjan?

Każdy turysta z Rosji i innych krajów WNP może odwiedzić ten południowy kraj bez wizy, jeśli jego pobyt jest ograniczony do 3 miesięcy. Tak więc wiza do Namibii dla Rosjan w 2017 roku nie jest potrzebna. Dotyczy to zarówno wyjazdów turystycznych, jak i wizyt biznesowych do państwa.

Po przybyciu straż graniczna może stempluć w okresie pobytu 30 dni. Ale jeśli planujesz pozostać w Namibii nieco dłużej, powinieneś ostrzec ich o tym z góry, a następnie będziesz miał 90-dniowy termin w paszporcie.

Приземление в Намибии

Wymagane dokumenty

W punkcie kontroli granicznej zostaniesz poproszony o przesłanie następujących dokumentów:

  • paszport zagraniczny, a jego okres ważności musi zakończyć się nie wcześniej niż sześć miesięcy po zakończeniu podróży do kraju;
  • karta migracyjna, którą gość z Namibii wypełnia po angielsku, z odpowiedziami na pytania dotyczące turysty, o celu jego wjazdu do kraju i miejscu planowanego pobytu.

W paszporcie przedstawiciele Namibii strzegą pieczęci wskazującej cel wizyty i długość pobytu w kraju. Ten znaczek jest zezwoleniem na pobyt w Namibii. Istnieje formalny wymóg paszportowy: musi mieć co najmniej dwie puste strony na znaczki. Jednak, jak pokazuje praktyka, często wystarczy jedna strona.

Jeśli zdecydujesz się podróżować po Namibii z dzieckiem, nie zapomnij wziąć jego aktu urodzenia i wypełnij kartę migracyjną dla swojego syna lub córki.

Паспортный контроль в аэропорту Намибии

Zaświadczenie lekarskie

Podczas wizyty w Namibia nie wymaga certyfikatu wskazującego obecność szczepienia przeciw żółtej febrze. Jednakże, jeśli przyjeżdżasz tu z krajów afrykańskich, takich jak Togo, Kongo, Niger, Mali, Mauretania i niektóre inne endemiczne dla tej choroby, to na granicy może być wymagane takie świadectwo.

Przydatne informacje dla podróżnych

Podróż do Namibii lepiej zaplanować z wyprzedzeniem. Nie ma bezpośrednich połączeń lotniczych z tym stanem, dlatego najczęściej turyści przyjeżdżają tutaj z przesiadką Republika Południowej Afryki .

Waluta może być wymieniona w specjalnych punktach zlokalizowanych na lotnisku iw hotelach. Powinieneś wiedzieć, że pewnego dnia nie wolno ci wypłacić więcej niż tysiąc dolarów Namibii.

Będąc w Namibii, należy ściśle przestrzegać higieny osobistej. Wodę można pić tylko w butelkach, ponieważ wiele chorób zakaźnych jest powszechnych w kraju. I jeszcze jedna wskazówka na temat bezpieczeństwa w kraju: nie noś przy sobie wartościowych przedmiotów, a także dużych sum pieniędzy. Bezpieczniej będzie zostawić je w sejfie hotelu, w którym się zatrzymujesz.

Adresy ambasad

Podczas pobytu w tym kraju, Rosjanie, w razie potrzeby, mogą skontaktować się z ambasadą rosyjską w Namibii, która znajduje się w stolicy na: Windhoek na ulicy. Christian, 4, tel.: +264 61 22-86-71. Pomocne będą także kontakty ambasady Namibii w Moskwie. Jego adres: 2. pas kozacki., 7, Moskwa, 119017, tel.: 8 (499) 230-32-75.

Посольство Намибии в Москве